1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Alurad petek temizliği denince alüminyum petek temizliği olduğu anlaşılır. Alüminyum petek markası Alurad alüminyum petekle eş değer olmuştur. Alüminyum radyatörlerin su kanalları dar olduğu için çabuk tıkanır ve su geçiş kanallarında sirkülasyon durma noktasına gelir. İstanbul petek temizleme servisi, Alüminyum Alurad Panel Döküm Radyatör Temizliği servisi Uzmanlar Tesisat Alüminyum petek temizliğini bu peteklere uygun basınçtaki cihazlarla yapar. Petekler kış aylarında daha ön planda olduklarından bakımlarının yapılması da gereklidir. Alurad petek temizliği, alüminyum petek yıkama işi için gerekli olan kimyasal ilaç ve makine ile en iyi şekilde temizlenmektedir.

Tesisat petek temizlemenin gerekli olup olmadığı, alüminyum petek ısınma sorunlarından yola çıkarak bu tip peteklerin daha sıklıkla temizlenmesi gerektiği anlaşılabilir. Alüminyum Petek Temizliği işi yani Alurad radyatör temizliği ve bakımı periyodik olarak yapılmalıdır. Alüminyum radyatör su kanalları dardır bu yüzden periyodik bakımları daha sık yapılmalıdır. İstanbul petek temizleme servisi, alüminyum radyatörlerin temizliğini petekleri sökmeden cihazla yaparak petek kanallarının açılmasında ve sıcak su sirkülasyonunun artmasında büyük rol alır.

Alüminyum Petek Temizliği veya Alurad Petek Temizliği

Alüminyum Alurad Radyatör Temizliği servisi ustası bu tip peteklerin diğer peteklerden farklı olduğunu iyi bilmelidir. Aksi takdirde ne yapılan petek temizliği faysalı olur ne de ısınma performansında değişiklik olur. Öncelikli husus Alüminyum petek tesisat temizliği yapılmadan önce ne kadar ilaç kullanılacağına ve ne tür ilaç kullanılacağına doğru karar verilmelidir.

Uygulama yapılmadan önce alüminyum peteklerin yatay alüminyum petek mi, yoksa dikey alüminyum petek mi bunlara da bakılmalıdır. Alüminyum peteklerde ısınma sorunun ne tür ısınma sorunu olduğu sorulmalıdır. Alüminyum petek temizliğini bitirdikten sonra homojen ısınma sağlandı mı sağlanmadı mı buna da bakılmalıdır. Alüminyum Radyatör Tesisat Temizliği, Alüminyum petek temizliği tesisatın kirlilik durumuna göre peteklerin altının ve üstünün ısıtıp ısıtmamasına göre yapılması gereklidir.

Alüminyum Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Alüminyum Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Alurad alüminyum radyatör petek temizliği, cihazla alüminyum petek temizliği yapan firma tarafından yapılmalıdır. Alüminyum petekler kirlenir mi sorusuna verilen yanıt, alurad petek kanalları çok daha dar olduğu için evet olacaktır. Alüminyum radyatör temizliği her yıl bu işi iyi bilen petek temizleme firması Uzmanlar Tesisata yaptırılmalıdır.

Alüminyum Alurad Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır?

Bu tür peteklerde kullanılacak ilaç miktarı ve cihazın uygulayacağı basınç değeri iyi bilinmeli ve uygulamaya bu bilgi ışığında başlanmalıdır. Alüminyum Petek Temizliği işi yapılacağı zaman elbette kimyasal ilaç ve cihaz ön plana çıkmaktadır.

 1. Alüminyum petek sayısı belirlenip temizlik için kullanılacak ilaç miktarı en uygun şekilde ayarlanmalıdır.
 2. Cihaz ve ilaç ile ilgili bu noktalara gereken dikkat gösterildikten sonra önce kalorifer tesisatında ve peteklerde sürekli dolaşan çamurlu su boşaltılmalıdır.
 3. Kirli su ısıtma tesisatından boşaltıldıktan sonra ilaç kullanımına hazır hale geçirildiği için ilaç kullanıma geçilir.
 4. İlaç petek temizleme cihazının içine dökülerek cihazın basıncı ile temizlik yapılır.
 5. Petekler ve tesisat aynı anda tek defada temizlenmesi sağlıklı olmayacağından bütün petekler kapatılır tek bir petek açık kalır.
 6. Açık kalan alüminyum peteği en az 5 dakika cihazın basıncı ile ilaçlı su ile yıkanır.Sonra bu petek kapatılır bir sonraki petek aynı şekilde yıkanır.
 7. En son peteğe kadar bu şekilde temizlik devam eder.En son alüminyum petek tesisatı da ilaçlı su ile yıkanır.
 8. Uygulama petekler ve kalorifer tesisatından sonra kombinin filtre temizliği ile devam eder.
 9. Bu aşamadan sonra da peteklerde oluşan havalar alınır.
 10. Kombi çalıştırılıp ısınma testleri yapıldıktan sonra Alüminyum petek temizliği sonlandırılır.

İstanbul Petek Temizleme Servisi, Alurad Radyatör Temizliği Yaparken Nelere Dikkat Etmelidir?

 1. İstanbul petek temizleme firması Alüminyum petek temizliği için kullanacağı ilaç miktarına dikkat etmelidir.
 2. Petek sayısına göre petek temizleme süresini ayarlamalıdır.
 3. Alüminyum radyatör petek tesisat temizliği yaparken her peteği ayrı ayrı temizlemelidir.
 4. Alüminyum peteklerde oluşan korozyon ve çapakların temizlendiğinden emin olmalıdır.
 5. Alurad petek temizliği bittikten sonra kombi filtresini temizlemeyi unutmamalıdır.
 6. Petek temizliği bittikten sonra alüminyum petek havalarını aldığından emin olmalıdır.
 7. Kombi su basınç değerinin istenilen düzeyde 1,5 bar – 2 bar arasında olmasına dikkat etmelidir.
 8. Bence en önemlisi temizliği başlamadan önce kombinin çalışı çalışmadığından

Alüminyum peteklerin temizliği dışında bir delinme sorunu olabilmektedir. Alüminyum petek delindi ise alurad radyatör  tamiri yapan firma ile görüşmeniz gereklidir. Alüminyum Petek Temizliği yapılırken doğru ilaç kullanıldığı takdirde kimyasal ilaç kaynaklı delinme olmaz. Alurad marka peteklerde ısınma problemi yaşadığınızda, alurad marka alüminyum petek temizliği ve bakımı için Uzmanlar Tesisatı aramanız yeterli olur.