1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanmış çamaşır makinesi gideri açma işi öncelikle makine ile yapılmalı gider borularına zarar verilmemelidir. Çamaşır makinesi gideri açma, makinenin suyu yavaş çekmesi ve makine giderinden suyun geri gelmesi makine gider borusunun tıkanması ile ortaya çıkar. Mutfak gideri ile çamaşır makine gider borusunun bağlandığı yer tıkandığında, çamaşır makinesi giderinden su gelmesi beklenen bir şeydir. Çamaşır makinesi genelde banyoda yer alır, çamaşır makinesinin bağlandığı ortak gider boruda tıkanıklık olduğunda bu durum ortaya çıkar.

Çamaşır makinesi giderinin bağlandığı boru tıkandığında tıkanık makine gideri açma işi kırmadan dökmeden yapılması beklenir. Tıkanan çamaşır makinesi gideri bağlantı hortumu boru içerisinde çapı daraltacak kadar ileri sokulmamasına da dikkat edilmelidir. Çamaşır makinesi gideri tıkandı ise yapılması gereken robotlu makine ile gidere zarar vermeden boru tıkanıklığının açılmasıdır.

Çamaşır Makinesi Gideri Nasıl Açılır?

Çamaşır makinesinden su gelmesi veya çamaşır makinesi giderinden su taşıyor olması durumunda tıkanan çamaşır makinesini açmak için yardım alın. Çamaşır makinesi tıkanıklığı işi gider boruları zarar görmeden yapılır. Atık su gider hatlarında sürekli yaşanması olası tıkanıklıklar olduğunda su giderden geri gelir ve su taşması olur.

Çamaşır Makinesi Gideri Açma | Uzmanlar Tesisat

Çamaşır Makinesi Gideri Açma | Uzmanlar Tesisat

Gider pimaş borularından su yavaş gitmeye başladığında bu durum tıkanıklık olabileceğinin sinyalidir. Peki pis su gider borusu tıkandığında bu tıkanıklık ister çamaşır makine gideri olsun, ister banyo gideri olsun, isterse klozet tuvalet gider tıkanıklığı olsun. Bu durumda tıkanıklığın nasıl açılacağı önem kazanır.  Çamaşır makinesi gideri açma işi nasıl yapılır sırası ile beraber bakalım.

  • Tıkalı olan giderin açılması için müdahale edilecek en uygun yer belirlenir.
  • Tıkalı çamaşır makinesi giderine uygun tıkanıklık açma ucu seçilir.
  • Atık suyun gittiği boru çapı tıkanıklık açılmadan önce dikkate alınarak uygun kalınlıkta yay gidere gönderilir.
  • Tıkanıklık robotunun yayı dikkatli ve yavaş yavaş ilerletilir.
  • Çamaşır makinesi gider borusunu tıkayan atık sert ise robotla rögara doğru itilerek tıkanıklık açılır.
  • Çamaşır gider borusunu tıkayan şey yumuşak bez tarzı şey ise tıkanıklık robotunun yayına sarılarak dışarı çıkartılır.
  • Çamaşır makine gideri ile mutfak gider borusu ortak ise yağlanma olacağı için kimyasal ilaç kullanılarak boru yüzeyine yapışan yağ tabakası da temizlenmiş olur.
  • Atık su gider borusunda oluşan tıkanıklık açıldıktan sonra kamera ile pimaş içi  görüntüleme yapılarak son durumda görülür.

Tıkanan Çamaşır Makinesi Gideri Açma Ücretleri

Tıkanmış gider borularını açmak makineler olmadan kırma dökme ile mümkün olur ki, bu durum bütçenizi zorlayacak maliyetleri doğurur. Kırma dökme demek tadilat demek ve yüksek fiyatlı iş demektir. Oysa profesyonel makineler ile çamaşır makinesi gideri açma ve diğer tıkanıklık çeşitlerini açmak uygun fiyatla yapılır. Fiyatlar 200 TL den başlayarak tıkanıklık çeşidi kaçıncı kat olduğu gibi etkenlere bağlı değişir.