1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer peteği temizleme servisi, peteklerde kullanıma bağlı, zamana bağlı oluşan çamurlaşma, korozyon ve kireç tabakasını cihaz ve kimyasal ile petekleri sökmeden temizler. Petek temizleme kimyasalı tesisat içinde korozyonu ve katılaşmış kirli tabakayı sıvılaştırır.

Kalorifer peteklerini temizlemek gerekli ise bu uygulama için petek temizleme makinesi ile kalorifer tesisat petek temizleme ilacı olmalıdır. Eski yöntemlerin kullanılmadığı bu uygulamada evde hayat akşını bozacak bir durum ile karşılaşmadan profesyonel yöntemlerle petekler temizlenir. Petek temizleme kimyasalı olmadan ya da  makinesiz petek temizleme uygulamaları tam fayda sağlamaz. Makinasız petek temizleme kalorifer peteklerini temizlemek için yeterli değildir.

Eski kalorifer peteklerini temizlemek için evde petek temizleme yapanlar elbette var. Ancak sonuç açısından istenilen düzeyde ısınma sağlanamaz. Kalorifer petek temizleyici ve kalorifer petek temizleme makinesi kalorifer tesisat temizliği için vazgeçilmezdir.

Petek temizliği kombi tesisat bakımı ve radyatör temizliği sonrası tesisat çıkış hattından temiz berrak su gelene kadar radyatör petek temizliği yapılmaya devam edilir. Kalorifer tesisat içine gönderilen kimyasal ilaç petek temizleme cihazının yaptığı basınçla bütün kirliliği temizler. Kimyasal ilaç kullanarak cihazla yaptırdığınız bu hizmet ile kışı daha az fatura ödeyip daha iyi ısınma sağlamış olursunuz. Evde petek temizleme işi yapacaksanız kalorifer petek temizleyici ilaç ve petek temizleme makinesi de olmalıdır.

Evde kalorifer peteği temizleme ve kalorifer tesisat temizliği

Peteklerin temizlenebilmesi için evde petekleri tek tek banyoya götürüp temizlik malzemeleri ile yıkamak istiyorsanız yapmayın deriz. Evde kalorifer peteği temizleme, doğalgaz peteği temizlemek için kullanılan kimyasal ilaç, kalorifer tesisatı ve peteklerde ısıyı engelleyen pislikleri tesisattan atacak cihaz olmalıdır. Cihaz olmadığı için, evde petekleri yıkamak için bir defa yerlerinden sökmeniz gereklidir, peteklerin bile yerlerinden sökülmesi için tesisatçıların kullandığı boru anahtarı lazım. Hadi anahtarı bulduk petekleri yerlerinden sökebilecek miyiz, petekleri sökerken başka bir yere zarar verecek miyiz?

Diyelim ki, petekleri kazasız belasız yerlerinden tek tek söktük banyoya götürdük. Banyoda da bütün peteklerin içlerinde bulunan kirli suyu boşalttık ve petek içlerine temizlik malzemesi koyup tazyikli su ile bir kaç defa temizledik. Burada da işler aksi gitmedi bu temizlik işi de tamam varsayalım. Sırada petekleri tek tek yerlerinde takma işi kaldı. Hiç bir arıza olmadan petekleri tek tek yerlerine taktık. Şimdi temizlik bittiğine göre bir kombiyi çalıştıralım bakalım faydası olmuş mu?

Kalorifer Peteği Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Peteği Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Onca uğraşa rağmen, bir bakmışsınız petek vanalarından su akıtıyor, bu duruma bağlı kombide su eksilmesi oluyor ve kombi arıza moduna geçiyor. Önce su akıtan peteğin vanasını bulduk yeniden sıktık kesti gibi oldu ama yine su akıtmaya başladı. Bu durumun önüne geçemiyorsunuz demeyelim hadi bunu da hallettiniz. Kombi çalıştı peteklerde çok bir fark gördünüz mü? Onca uğraş onca risk ve sonuç büyük bir yorgunluk, temizlik bekleyen banyo, kirletilen evdeki toz bezleri falan, bu böyle uzar gider.

Soruyorum bütün bu yorgunluk, bütün bu riziko ne içindi? Kaldı ki, petekleri banyoda temizlediniz peki, ya kalorifer  boruları onları da temizleyebildiniz mi? Evde petek temizleme nasıl yapılır sorusunun en makul cevabı, bu uygulama yapılacaksa bilinçli yapılmalıdır.

Evde kalorifer peteği temizleme yapılması vedeki imkanlarla olmaz. Kalorifer peteğin iç temizliği,  petek temizliği ve kombi tesisat bakımı İstanbul petek temizliği firması tarafından sorunsuz yapılır. Kalorifer peteği temizleme ilacı ile kalorifer petek temizleme profesyonel tesisatçılar tarafından yapılmalıdır.

Petek Temizliği Kombi Tesisat Bakımı ve Kalorifer Peteği Temizleme Fiyatları

Kalorifer petek temizliğini evde yapıp onca uğraşa rağmen pek fayda sağlamayacağını yukarıda anlatmaya çalıştık. Petek temizliği fiyatları 150 TL iken neden bunca uğraş bunca risk? Emin olun cihaz ve ilaçla kalorifer tesisat temizliği petek temizliği ilaçla kısa sürede etraf kirlenmeden yapılır. Çok daha iyi sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz. Kaldı ki, petek temizliği fiyatları, kombi kalorifer petek tesisatı, petek temizliği fiyatları ve kombi kalorifer temizliği fiyatları da gayet uygundur.

Kalorifer peteğinin iç temizliği, kalorifer peteği temizleme ilacı kullanılarak petekleri sökmeden temizleme uygulaması ile çok uygun fiyatlarla yapılır. Petekleri sökmeden temizleme profesyonel uygulama ile yapılır ise sonuç alınır diyebiliriz. Uzmanlar tesisat kalorifer peteği temizleme servisi ile ısıtma garantili uygun fiyatlarla bu işi yapar. Uzmanlar Tesisat Sararan kalorifer peteklerinin dış temizliğini de buharlı cihazla uygun fiyatlarla yapan firmadır.