1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer peteği temizliği, kış ayının gelmesi ile beraber havaların soğumasına bağlı ortaya çıkan hizmettir. Kış ayında ev ortamının daha iyi ısınması için kalorifer peteklerinin ve kalorifer borularının temizletilmesidir. Kalorifer peteği temizliği ile hem tasarruf eder hem de kış ortasında soğukta kalmazsınız.

Kombi petek temizliği, paslanan petek iç temizliği yapılırken kalorifer petekleri temizlenirken kaliteli petek temizleme ilacı kullanılmalıdır. Tek başına yeter mi elbette yetmez. Kalorifer tesisatı temizliği, kalorifer peteklerinin temizliği yapılırken hem ilaç test edilmiş ilaç olmalı hem de petek temizleme makinesi basıncı yeterli düzeyde olmalıdır.

Kalorifer petek temizliği radyatör temizliği, solüsyonlu, petek temizleme makinası kullanarak yapılmalıdır. Kalorifer petekleri eskisi gibi ısınmıyor ise İstanbul kalorifer tesisatı temizliği servisini arama vaktidir. Radyatör petek temizliği ekipleri bu işi istenilen şartlarda profesyonelce yapar.

Kalorifer Peteği Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer petek temizleme nasıl yapılır sorusu sıkça sorulur. Kombi sonrası bütün kalorifer tesisat borularının ve petek kanallarının istenilen düzeyde temizlenmesi ancak cihaz ve ilaç kullanımı ile mümkündür.  Evde pratik petek temizleme ve kalorifer tesisatı temizleme uygulaması yapılır mı? Evde bahse konu petek temizliğini kendi çabalarımızla yapmamız olanaksız görünmektedir. Bu açıdan evde kalorifer tesisatını temizlemekle uğraşmadan uzman tesisatçılardan yardım alın.

Petek temizliği ve kombi tesisat bakımı,  kombi kalorifer petek tesisatı, kombi kalorifer temizliği, cazip petek temizliği fiyatları ile pratik yapılır. Kalorifer peteği temizleme ilacı ve kalorifer peteği temizliği cihazı kullanılarak petekleri sökmeden temizleme yapılır.

Kalorifer Peteği Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Peteği Temizliği | Uzmanlar Tesisat

 • Cihaz ile yapılan petek temizliğinde cihaz en uygun yerden kalorifer tesisatına bağlanır.
 • Cihaz ile ilk olarak  kalorifer tesisatında oluşan ve sistemde dolaşan kaba çamurlaşmış pis su alınır.
 • Tesisatta oluşan kaba kirlilik alındıktan sonra ilaçlı uygulamaya geçilir.
 • İlaçlı uygulamada, ilaç bütün tesisata doldurulduktan sonra tek petek açık bırakılıp diğer bütün petekler kapatılır.
 • Açık olan petek cihazın basıncı ile ilaçla belli süre sürekli yıkanır. Bu aşamada petek yüzeylerine yapışarak ısı iletimini engelleyen çamur tabakası ve toru tabakasının temizlenmesi amaçlanır.
 • Bütün petekler aynı yöntemle yıkandıktan sonra bütün peteklerin vanaları açılır.
 • Bu durumda da belli süre ilaçlı su bütün tesisatta ve peteklerde sirküle edilir.
 • Bu aşamadan sonra kalorifer borularından ve tesisattan çözülen kirli, çamurlu ve paslı su tesisat dışına alınır.
 • Sonrasında kalorifer tesisatından saf temiz su gelinceye dek temiz su ile bütün tesisatta sirkülasyon yaptırılır.
 • Artık kalorifer tesisatı ve petekler yıkanmış pisliklerden arınmıştır. Isı iletimini engelleyecek bir durum kalmamıştır.
 • Petek temizliği bitmiş şimdi de bu uygulamayı tamama erdirecek bir kaç husus kalmıştır.
 • Peteklerde hava alınmalı ve sonradan bir sorun çıkmasının önüne geçilmelidir.
 • Petek ısı değerlerini iyi ayarlamak adına reglaj ayarları yapılır. Bu sayede kombiye en uzak peteklerde ısınmaya başlayacaktır.
 • Tüm yapılması gerekenler yapılmış olup artı sistemi aktif etme zamanı gelmiştir. Kombi çalıştırılarak peteklerde sıcaklık farkı görülecektir.

Kalorifer peteklerini nasıl temizlerim sorusuna umarım yanıt bulmuşsunuzdur. Evde kalorifer peteği temizliği için doğalgaz peteği temizleme kimyasalı ve kombi kalorifer temizleme makinesi olmalıdır.

Kalorifer Peteği Temizliği Fiyatları

Kalorifer peteği temizliği fiyatları tesisat piyasasında ortalama 5 petek 150 TL civarındadır. Ne yazık ki bu piyasaya sonradan giren ve tesisatçı olmayan kişiler tarafından çok değişik fiyatlamalar yapılmaktadır. Bu da hizmet alacak kişinin kafasını karıştırmaktadır. Sizden ricam lütfen petek temizliği hizmeti alacağınız vakit sadece fiyat sormak yerine tesisatçı olup olmadıklarını da sorun. Kalorifer peteğin iç temizliği yapılırken petekleri sökmeden temizleme olmaz petek temizleme yalanı sizi zora sokar. Petekleri sökerek temizlik yapacağız ancak fiyat daha yüksek olur diyenlere aldanmayın ve bu kişilerden hizmet almayın.

Birde eski kalorifer petek temizliği,  petek aralarının temizliği ya da  sararmış tozlanmış petek dışı temizliği vardır Uzmanlar tesisat petek toz temizliğini de uygun fiyatla yapan tesisatçı firmadır.  Evde kalorifer peteği temizliği, kalorifer peteğin iç temizliği uygun petek temizliği fiyatları ile  İstanbul petek temizliği firması tarafından yapılır.