1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kırmadan su kaçağı tespiti, uygulamasını yapabilmek için su kaçak tespit cihazı gerekliliği tartışılmaz bir konudur. Cihaz olmadan kırmadan su kaçağını buluyoruz diyen tesisatçılar acaba var mıdır? Bu tür söylemler çok gerçekçi olmayan ifadeler olup, cihazı olmayan tesisatçıdan su kaçağını kırmadan dökmeden bulmasını beklemeyin. Su sızıntısını kırma dökme olmadan bulmak için elbette su kaçağı arama cihazı gereklidir. Su kaçağı bulma kırmadan cihazlarla yapılır. Patlayan su borusunun yerini tespit etmek için, kalorifer tesisat kaçağı ve temiz su tesisatı kaçağı için cihaz olmaz sa olmazlardandır.

Temiz su borusunda patlak var su sızıyor bunun için akustik dinleme cihazı gereklidir.Kameralı su kaçak tespiti denilen hizmet ise atık pis su gider borudaki su kaçağını görüntülemek içindir. Su kaçağı tespiti ve tamiri, cihazla su kaçağı tespiti teknolojik makineler ile yapılır ise kırma dökme olmayacaktır.

Su tesisat kaçağı bulma ve kırmadan cihazla su kaçağı tespiti sizi tadilat yapmak zorunda bırakmaz. İstanbul kırmadan su kaçağı tespiti firması çalışanları su tesisatçısı servis çalışanları su kaçağı tespiti uygulamasını pratik yapar. Su sızıntısını kırmadan bulma işi, kırmadan su kaçak bulma yöntemi, cihazla su kaçak tespiti il mümkündür. Teknolojik makineler ile su sızıntısı tespiti, su kaçağı tespit ve onarım işi profesyonel makineler ile yapılır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti ve  Kırmadan su Sızıntısı Tespiti

Yıllardır oturduğunuz evde hiç bir sorun yaşamadan otururken aniden ortaya çıkan su sızması sizi tedirgin edecektir. Acaba durup dururken ne oldu da su kaçağı oldu diye düşünürken bir yandan da su kaçağını bulmak için evimi kırıp dökecekler diye endişelenirsiniz. Eğer su kaçaklarının artık cihazlarla kırma dökme yapılmadan bulunduğunu biliyorsanız endişelenecek bir durum olmadığını bilir ve rahat bir nefes alırsınız. Bilirsiniz ki su kaçağını bulmaya gelen tesisatçı etrafa zarar vermeyecek, kırmayacak dökmeyecek cihazla su kaçağının olduğu yeri noktasal tespit edecektir. Teknolojik cihazlar su sızıntı tespiti, kameralı sitemlerle evde var olan su sızıntısı tespiti, duvar içindeki borularda oluşan su kaçağı tespiti,  profesyonel cihazlarla su kaçağı bulma yöntemi ile bulunur.

  • Su tesisatçısı su kaçağının olduğu yere geldiğinde kaçağın belirtileri var ise onlara bakar ve ona göre kafasında bir fikir oluşur.
  • Sonra test pompasını su tesisatına bağlar ,musluk ve bataryalardan sızma olmadığından emin olur.
  • Su kaçak tespit cihazı ile bütün temiz su tesisatının akustik dinleme yöntemi ile dinler.
  • Su kaçağının olduğu yerde şebeke basıncının çıkardığı sesi cihaz hassas ayarları sayesinde duyar.
  • Sesin olduğu yer diğer seslerden ayırt edilerek su kaçağının hangi noktada olduğuna karar verilir.
  • Net yer belirlendikten sonra, tamir için nokta açılır ve anında boru tamiri yapılır.
Kırmadan Su Kaçağı Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Eğer su kaçağı testleri yapıldığı halde, cihazla dinlendiği halde temiz su tesisatında su kaçağı yok ise bu defa kameralar devreye girer. Pis su gider tesisatı kamara ile görüntülenir.

  • Kamera ile pimaş boru içi net görüntülenerek içeride kırık var mı, boruda çatlak var mı, pimaş tesisatında çökme var mı bunlar görülür.
  • Kamera ile baktınız ve pimaş boru içerisinde arızayı görüntülediniz. Peki görüntülediğiniz arızalı yer zemin betonda acaba nereye denk geliyor. Yani görüntü aldığımız yer mutfağa mı denk geliyor, tuvalete mi denk geliyor, banyoya mı denk geliyor.
  • Nereye açmalı nasıl tamir yapmalıyız? Bu noktada kamera ile entegre çalışan dedektörle kamera ucundan aldığı sinyal ile zemin üzeri açılacak yerinde tespit yapılır.
  • Kalorifer tesisat kaçağı olduğunda da kimyasal ilaçla onarım yapılır. Yani ne su kaçak tespiti için ne de tamir için hiç bir yer kırılmaz.

 Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Profesyonel tesisatçılarda bulunan cihazlarla yapılan uygulamalarda maliyet gayet uygundur. Su kaçak tespitinin ücreti 150 TL den başlar. Su kaçak tespit yapacak usta geldiğinde hem temiz su tesisatına bakar hem de pis su tesisatına bakar. Cihazla su kaçağı tespiti, için verilen su kaçak tespiti, daire dubleks tribleks villa su kaçağı tespit fiyatları elbette farklı olacaktır. Su kaçağı bulunacak alan büyük ise fiyatta yukarı yönlü olacaktır.

Profesyonel ekipler ile su kaçağı tespiti, kırmadan noktasal su kaçağı bulma ve kırmadan kaçak tespiti cihazla yapılmalıdır. Bu sayede su tesisatı kaçağı ve borunun tamiri için ödeyeceğiniz ücrette azalır.Sonradan tadilatlık bir durum olmayacağı içinde ek cebinizden fazla para çıkmaz. Su kaçağı tespiti İstanbul servisi su sızıntı bulma işini duvar kırmadan, fayans kırmadan, teknolojik cihazlar ile yapar. Kameralı su kaçak tespiti ile evde oluşan su sızıntı tespiti su kaçağı tespit ve onarım beklediğinizden daha kolay ve pratik yapılır. Su kaçak tamiri yaparken de sadece noktasal tespit edilen yerdeki arızalı borunun üstü açılır ve uygun fiyatla tamir edilir. Teknolojik cihazlar ile kırmadan su sızıntısının tespiti için profesyonel yardım alın.