1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek arası toz temizleme her dönem yaptırılabilecek sağlık açısından büyük öneme sahip petek ızgara aralarında biriken tozların temizliğidir. Kalorifer peteğine üstten bakıldığında ızgara aralarında biriken kir ve toz temizliği petek toz temizliği diye adlandırılır. Petek Arası Toz Temizleme buharlı cihazla petekler sökülmeden yerlerinde temizlenirken etraf kirlenmez. Petek dışı toz temizleme diyede bilinen bu temizlik kış ayına haz bir temizlik değildir.

Petek tozu nasıl temizlenir, kalorifer peteği tozu nasıl temizlenir, petek araları temizleme nasıl yapılır farklı ifade edilmiş aynı sorulardır. Doğalgaz peteğinin arasındaki toz ve kirleri de aynı grupta sorulan sorulardan olup buharlı cihazla bunların temizliği yapılır.

Sararan kalorifer petekleri nasıl temizlenir sorusu petekleri sökmeden temizleme buharlı petek tozu temizleme makinası ile temizlenir şeklinde cevap bulur.

Petek Arası Toz Temizleme ve Petek Tozu Nasıl Temizlenir?

Evde petek temizleme nasıl yapılır,  petek üst kapağı nasıl açılır, kalorifer petekleri nasıl temizlenir soruları çokça sorulanlar arasındadır.

Özellikle kış ay geldiğinde petek temizliği yaptırma gerekliliği ortaya çıkar. Çünkü, petek temizliği iyi ısınabilmek için yaptırılması gereken bir uygulamadır. Kış geldiğinde iyi ısınmak için yaptırdığınız petek iç temizliği kadar önemli olan petek dışı toz temizliğini de ihmal etmemek gereklidir. Petek toz temizliği diye de bilinen bu temizlik kışın yaptırılması gerekmez. Fakat kış geldiğinde petekleri yaktığımız an petek içlerinde biriken tozlar hareket edip soluduğumuz havaya karışır.

Buradan da solunum yolu ile vücudumuza girer ve hiç beklenmedik anada bizi hasta eder. Evde çocuk, yaşlı var ise bu uygulama yapılmazı elzemdir. Birde evde kedi, köpek besliyorsanız bu hayvanların tüyleri petek ızgara aralarına dolar. Petekleri yaktığınızda da bu tüyler yanıp koku yapar. Bu açıdan kışın petek iç temizliği yaptırdığınızda bu hizmeti de alırsanız hem indirimli hizmet alırsınız, hem de sağlıklı ısınma şansınız yakalamış olursunuz.

Petek Arası Toz Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Petek Arası Toz Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Petek içlerinde bizlerin ulaşamadığı yerlerde toz birikintilerine bağlı mite böcekleri de yuva yapmak sağlıksız ortamların oluşmasına enden olmaktadır. Petek arası toz temizleme buharlı cihazla yapıldığından ulaşılmadık yer kalamaz ve bütün tozlar ve bakteriler tamamen temizlenir. Bu harlı cihazla petekler sökülmeden önce kuru buhar uygulanarak kaba pislik temizlenir. Sonra da su ve buhar birlikte verilerek kalan ince yapı toz tabakası temizlenir. Bu uygulamayı doktorlarda önermekte olup astım ve allerjik hastalıkları tetikleyen tozlardan kurtulmanın yolu buharlı petek toz temizliğidir.

Evde kalorifer peteği tozu nasıl temizlenir diye merak edenler için de şunu belirteyim ki, evdeki temizlik yeterli olmayacaktır.

Petek Arası Toz Temizleme ve Petek Tozu Temizliğinin Fiyatları

Buharlı cihazla yapılan bu temizlikte fiyat evde bulunan petek sayısı ile doğru orantılıdır. Evde bulunan peteklerin küçüklüğü veya büyüklüğü fiyatta etken değildir. Ortalama bir dairede 5 petek olduğunu varsayalım, bu dairenin petek  toz temizleme ücreti 500TL ‘dir. Petek sayısı arttıkça fiyatta petek sayısı ile doğru orantılı artar. Petek Arası Toz Temizleme yılda bir defa yaptırmanız gerektiğini düşünürsek bütçe ayrılabilecek ve buna değer bir hizmettir.

 Petek arası temizleme makinası olmadan sadece  petek arası temizleme fırçası ile petek arası toz temizleme yapmaya çalışmanız yeterli olmaz. Petek aralarının temizliği artık profesyonel cihazlar ile uygun fiyatlarla yapılmaktadır.