1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş açma yazımıza, pimaş nedir sorusu ile başlarsak daha anlaşılır olacağını düşünüyorum. Pimaş, atık su borusu olup PVC boru diye de adlandırılmaktadır. Pimaş ismi bir firmanın ilk üretimi yaparak bu ismi vermesi ile başlar. Pimaş boru demek atık su borusu demektir. Evlerde iş yerlerinde lavabo, tuvalet ya da banyoda kullanılan suyun yani atık suyun pimaş boruları ile rögara kadar gitmesi bu borular ile sağlanır. Bu işleyişte sorun olması demek tıkanıklık demektir. Pimaş tıkanmasını açmak için, pimaş açma hizmeti, pimaş boru açma robotu kullanılmalıdır. Sadece tıkalı pimaş açma kimyasalı ile gider açma ve boru açma çoğu zaman sonuç vermez.

Pimaş boru üretilmeden önce atık su borularını rögara taşıma işi demir borular ile gerçekleşmekteydi. Demir borular ağır ve montajı zor olan borular olup hem tesisatçının işi zordu hem de bu işin maliyetine katlanan kişiye zordu. Çünkü demir boruyu bir birine eklemek için demir boruya diş açmak ve bu büyük hantal boruları birbirine eklemek gerekiyordu. Ağır iş yükü ve ağır maliyet neresinden baksanız sıkıntılı işler.  Oysa pimaş borularının taşıması kolay, montajı kolay, maliyet çok daha uygun.

Pimas acma | Uzmanlar Tesisat

Pimas acma | Uzmanlar Tesisat

Pimaş açma ihtiyacı oluştuğu zaman tesisatçıya ulaşıp yardım almanız gerektiğini gayet iyi biliriz. Fakat, tıkalı pimaşı kırmadan robotla açacak bu işte uzman işini iyi bilen bir tesisatçı çağırmak gerekmektedir. Pimaşlarda oluşan tıkanıklık hayat akışımızı da bozabilecek seviyeye gelmeden açılmalıdır. Kırmadan kanal açma makinesi ile tıkalı pimaş açma,  pimaş boru açma ve pimaş tıkanıklığı açma servisi ile kalıcı çözüme ulaşmak artık çok daha kolay bir hal almıştır.

Pimaş tıkanıklığı açma hizmeti veren firmamız, pimaş tıkanıklık sebebi ne olursa olsun tıkanıklık açma işini profesyonelce yapar. Gerek gördüğü gider borularını açtıktan sonra da pimaş açma ilacı kullanarak boru yüzeylerinde kalan yumuşak dokuyu da temizlemeye çalışır. Kırmadan tıkanan pimaş boruları açma, kırmadan robotla kanal açma ve atık su gider borularında oluşan tıkanıklığı kırmadan açar.

Pimaş Neden Tıkanır?

Atık su borularının tıkanması tek bir nedene bağlı olmadığı için pimaş tıkanıklığının nedenlerini burada tek tek sıralayalım.

 • Öncelikli husus pimaş montajı yapılırken usta pimaşların eğimli olmasına yani atık suyun borularda kalmadan rögara gitmesini sağlayacak şekilde olmalıdır.
 • Pimaş boruları montaj edildiği gidere göre çapı uygun seçilmeli, pimaş boru çapı olması gerekenden düşük olur ise yoğun su akışı gerçekleşmez ve su geri basar.
 • Kullanım hatasına bağlı tıkanıklıklar ise atık su giderlerine atılmaması gereken yabancı cisimlerin gidere atılmasıdır.
 • Klozeti kullandıktan sonra ıslak mendil olsun, tuvalet kağıdı olsun kulanım sonrası klozete atılır ise bu durum tıkanıklığa davetiye çıkarmaktır.
 • Banyoda küvette banyo sonrası, saçlar ve benzeri atıklar küvet giderine atılır ise tıkanıklık yaşanmasına sebep olabilir.
 • Klozete çocuğunuz oyuncağını atabilir ve fark edilmeyip sifon çekildiğinde bu da tıkanıklık nedeni olabilir.
 • Atık su giderlerinde çökme olur ise bu da tıkanıklık nedeni olabilir.
Pimaş Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Açma Nasıl Yapılır?

Her alanda yeni teknolojilerin kullanıldığı bir dönemde olduğumuzu iyi bildiğimiz halde neden pimaş tıkanması olduğunda kırma dökme olmasına izin verelim. Kırma dökme olmadan, etrafa zarar vermeden, görüntü kirliliği oluşturmadan tıkanıklığı robotla açacak tesisatçıyı bulma çözümde atılan en büyük adım olacaktır. Eğer ilk aşamada tıkanıklığa çözüm aradığımız aşamada yanlış tesisatçı çağırırsak çözüm yerine yeni sorunlar bizi bekliyor olacaktır. Bu açıdan robotla tıkalı pimaş boru açma hizmeti veren tesisatçılara ulaşıp hizmeti buralardan alın. Bu tesisatçılar teknolojiyi kullanan ve tıkanıklığı da teknolojik cihazlarla açan tesisatçılardır.

Bu tesisatçılar tıkalı pimaşı açmak için nereden müdahale edeceklerini belirlerler. Tıkanan gider pimaş çapına göre tıkanıklık yayını cihaza takarlar. Cihaz yayını taktıktan sonra gider tıkanıklık çeşidine göre uç takarlar. Sonra cihazı çalıştırarak gidere gönderirler. Tıkalı pimaşta olan tıkanıklık sebebi sertçe bir şey ise robot iterek rögara gönderir. Eğer tıkanıklık sebebi yumuşak bez tarzı bir şey ise de yaya sarıp tesisat dışına çıkarır. Bütün bu yapılan pimaş boru açma uygulamaları aşamasında pimaş zarar görmez, etraf kirlenmez.

Pimaşlarda sürekli tıkanıklık oluyor ise bunun sebebini de öğrenmek için kamera ile pimaş içi görüntülenir. Kamera ile tıkalı pimaş içine bakıldığında pimaş içinde eğimsizlik var ise bu görülür. Pimaş içinde tortu birikintileri ile tampon bölgeler oluşmuş ise bu görülür. Pimaş boru açma uygulamasında tamamen cihazlarla hizmet sunulur. Lavabo tıkandı, klozet tıkandı, süzgeç tıkandı ise hiç panik yapmadan robotla tıkanıklık açan servisi çağırın. Pimaş tıkanıklığı açma hizmeti sunan servis, İstanbul şehir geneli tıkalı pimaş gider açma uygulamaları ile bir çok defa tadilatın önüne geçmiştir.

Tıkalı Pimaş Açma Yöntemleri

Atık suyu taşıyan pimaş borularında tıkanıklık yaşandığında hangi giderde tıkanıklık var ise ona göre tıkanıklık robotunun ucuna aparat takılarak tıkanıklık açılır. Bu yapılan iş, tıkalı pimaş açma yöntemlerinin bir parçasıdır.

Mutfak lavabosu pimaş açma yönteminde tıkanıklık açma yönteminde mutfak borularındaki yağlanma dikkate alınmalıdır. Mutfak tıkanıklık açma işi yapıldıktan sonra kamera ile pimaş içi görüntülendiğinde boru iç yüzeylerindeki yağlanma net görülür. Özellikle mutfak borularında ki yağlanmanın temizlenmesi için pimaş yıkama yapılması önerilir.

Banyo lavabosu tıkanıklığı açma işini gerekli kılan, uzun saç telleri boru içindeki atıkların saç telleri ile bir araya gelmesi tıkanıkığa neden olmaktadır. Bahse konu bu tıkanıklık elbette pimaş açma makinesi ve uygun uç takılması ile açılır.

Bazen de ana hat borusu tıkandığı için sizde en alt katta oturuyorsanız sizin evdeki giderlerinden su taşmaya başlayacaktır. Bu durumda, tıkanıklık açma robotunun ucuna parçalayıcı ya da zincir uç takılarak atıklar parçalanarak rögara gönderilir. Bu sayede kötü kokunun kaynağı olan tıkanıklık açılmış olur.

Tıkanıklık Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkanıklık Açma | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Boru Tıkanması

Pimaş borusu dediğimiz gider borusu atık su yani kullanım sonrası ortaya çıkan pis suyun gittiği tesisat  borularıdır. Gider borusu tıkanıklığı her ne nedene dayalı olursa olsun evde bu tıkanıklığı açmak zordur. Pimaş boru tıkanmasının önüne geçmek, bilinçli kullanıcı olmaktan geçer. Klozeti kullandıktan sonra, tuvalet kağıdı, ıslak mendil gibi şeyleri atarsak tıkanıklık yaşanması an meselesidir. Eğer tıkanıklık yaşanır ise pimaş boru açma işi teknolojik pimaş aç robotları ile etrafa kırılmadan pimaş borusu zarar görmeden hızlı bir şekilde açılır. Tıkalı olan yer zemin altında kalan pimaş borularında olduğunda elimizden bir şey gelmez. Anca profesyonelce bu işi yapan Uzmanlar Tesisat aranır ise pimaş aç makinesi ile tıkanıklığı açarak bu sorunu çözerler.

Mutfak Pimaş Tıkanıklığı Açma

Mutfak pimaş borusunun tıkanması sorunu en çok karşılaşılan tıkanıklık çeşididir. Çünkü, mutfak gideri en yoğun kullanılan ve ne çok atığın atıldığı  giderdir. Mutfaktan çıkmayan Annelerimizi hepimiz çok iyi biliriz. Sürekli mutfakta uğraşan, bir taraftan yemek yapar bir taraftan mutfağın hijyenini sağlamak adına temizlik yaparlar. Mutfak tıkanıklığı, her şeyi alt üst edebilir ve hijyen olmayan ortamın oluşmasına zemin hazırlayabilir. Mutfak giderine, yemek artıkları, yağ kalıntıları gibi bir çok şey gider ve buda mutfak gider boru yüzeylerinde yumuşak yapışkan bir yapı oluştururlar. Bu yumuşak yapı oluştuktan sonra mutfak pimaşına atılan her atık buralarda tutunabilir.

Zamana ve kullanıma bağlı boru içi artık suyun geçemeyeceği düzeyde daralır. Bu aşamaya gelindiğinde mutfak lavabosundan su gitmez ve su geri taşmaya başlar. Bu durumda da mutfak lavabo tıkanıklığı pimaş aç robotu ile açılır. Sonrasında, boru yüzeylerinde oluşan yumuşak yapı pimaş yıkama makinesi ile yıkanarak tertemiz yapılır. Mutfak pimaş tıkanıklık açma için Uzmanlar Tesisatı arayabilirsiniz.

Tıkalı Pimaş Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Pimaş Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Pimaş Boru Açma İlacı ve Pimaş Açma Kimyasalı

Tıkanan gider açıldıktan sonra kamera ile görüntüleme yapıldığında eğer pimaş içinde, boru yüzeylerinde aşırı kirlenme, yağlanma var ise kimyasal kullanılır. Tıkalı pimaş boru açma kimyasalı, pimaş açma ilacı aşırı yağlı yumuşak elastik kirli tabakanın temizliğinde öne çıkar.

Pimaş boru açma ilacı ile bu kirli tabaka eritilerek yeni tıkanıklıkların oluşmasının önüne geçilir. Çünkü, bu kirli tabaka tam olarak temizlenmediğinde gidere atılan en küçük şeyin buralara tutunmak sureti ile tıkanıklık oluşmasına sebep olacağı açıktır.

Pimaş boru açma yapıldıktan sonra  kimyasal ilaç kullanılması faydanıza bir durum olacaktır. Tıkalı pimaş açma kimyasalı, pimaş açma ilacı, tuvalet tıkanıklığı açma, pimaş tıkanması için tıkalı pimaş açmak için yeterli olmayabilir. Yani kimyasal tıkanıklık açma ilacı bakım için kullanılmalıdır, tek başına tıkanıklık açmada yeterli olmayabilir.  Pimaş boru açma hizmeti veren tesisatçı servis, kurumsal tıkanıklık açan firma, tıkalı pimaş açıldıktan sonra da kamera ile görüntüleme yapar.  Pimaş açma

Neden Uzmanlar  Tesisat Pimaş Açma Hizmeti

 • Tıkanıklık yaşanan bütün atık su gider pimaş boruları için en pratik çözümü profesyonel pimaş açma makinesi ile açıp ve pimaş görüntüleme kamerası ile görüntülüyoruz.
 • Mutfak tıkanıklığı açma işini yaptıktan sonra gider borularına yapışan yağlanma kamera ile görüntülenerek pimaş yıkama yaparız.
 • Tıkanıklık yaşanan gider borularında uygun tıkanıklık yayı ve tıkanıklık açma ucu kullanılır. Bu sayede tıkanıklık açma işi kısa sürede açılarak sizin zamanınızı da boşa harcamayız.
 • Tıkanıklığı kırma dökmeden ve boru içlerine zarar vermeden tıkanıklık açıldığı için tadilatlık bir durum olmaz ve fazla para harcamaktan kurtulursunuz.
 • Tıkanıklık açma işini yapan tesisatçılar aynı zamanda farklı bir tesisat sorununuz var ise onuda anında çözebilirler. Tek elden bir çok tesisat işini alarak hem maliyet kazancını olur hem de her iş için ayrı tesisatçı arama sıkıntısından kurtulursunuz.
 • Kurumsal tesisat firması olduğumuz için yapılan iş sonrası dönüşler ilk iş heyecanı gibi karşılanarak soruna çözüm aranır.

Pimaş açan servis, kameralı robotla pimaş boru açma hizmetini ekonomik  pimaş açma fiyatları ile sunar. Pimaş açma İstanbul Uzmanlar Tesisat servisi, tıkalı pimaş boru açma işini teknolojik cihazlarla yapar.