1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş gider tıkanıklığı,  gider borusuna atılan atıklar tıkanıklığa neden olur ve boruda tıkanıklık olduğunda suyu geri verir. Gider borusuna atılmaması gereken atıklar, banyo gider tıkanıklığına neden olmakta ve gider tıkanmaktadır. Boru tıkanıklığı demek suyun geri gelmesi demektir ki, istenmeyen bir durumdur.

Makine olmadan ilaçlı açmaya çalıştığınız tıkalı boru, kırmadan pimaş tıkanıklığı açma uygulaması ile etraf kırılmadan açılır.  Boru tıkanıklığını gidermek, pimaş boru giderini açmak her zaman kimyasal ile olmaz. Kimyasal ilaçla açılamayan tıkanıklığı, kırmadan pimaş tıkanıklığı açma robotu ile açtırabilirsiniz. Banyo gideri açma, için kullanacağınız tıkalı pimaş açma kimyasalı yeterli olmaz ise tesisatçı çağırın.

Tıkanıklığı gidermek için ve  tıkanan lavaboyu açmak için evde yoğun çaba içerisine de girmeniz gerekmez. Atık su gider borusundan su gitmiyor  ise mutfak ana gider boruları tıkandı ise gider açan firmamız Uzmanlar Tesisat bu işi profesyonelce yapar. Tıkanıklık açılmadığında, lavabosuz yemek yapamazsınız ve aynı gidere bağlı bulaşık makinesini de kullanamazsınız. Evde hayat durur ve zaman ilerledikçe hijyen olmayan ortamlar da oluşmaya başlar.

Pimaş Gider Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Gider borusuna atılan atıklar boru içinde aşırı yağlı kirli bölgelerde tutunarak boru içini daraltır. Daralan tık su boru içinden geçen su miktarı azalmaya başlar ve zaman ilerledikçe su debisi düşer. Gün gelir atık su lavabodan taşar ve içinden çıkılmaz bir durum ortaya çıkar. Pimaş gider tıkanıklığı olduğunda atık suyun nereden hangi giderden geri geleceğini bilemezsiniz. Önemli olan böyle bir durum olduğunda pimaş gider tıkanıklığı açma işinin nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi olmanız gereğidir.

Pimaş gideri açma işini evde deneyebilirsiniz ancak genelde çok basit tıkanıklıklar evde yapılan tıkanıklık açma yöntemleri ile açılır. Pimaş boru tıkanıklığı olduğundan lavabo açıcı ya da dök aç tarzı kimyasal kullanınız. Eğer tıkanıklık açılmaz ise fazla işi zora sokmadan profesyonel makineler ile pimaş açma işi yapan tesisatçı firmalardan yardım alınız. Pimaş gider boru tıkanıklığı açma işi sırası ile şöyle yapılır.

Pimaş Gider Tıkanıklığı | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Gider Tıkanıklığı | Uzmanlar Tesisat

  • Önce tıkanıklık olan yerde ön gözlem yapılır ve tıkanıklığa nereden müdahale edileceğine karar verilir.
  • Nereden tıkanıklığı açmak için müdahale edileceği kararı sonrası tıkanıklık açma robotunun boru çapına uygun yayı seçilir.
  • Seçilen yaya pimaş açma robotuna takılır ve uygun uç takılarak tıkalı olan boruya gönderilir.
  • Pimaş tıkanıklık açma robotu çalıştırılıp yayı boru da ilerleterek tıkanıklık olan yere kadar ilerleme sağlanır.
  • Tıkanıklık açma robotu tıkalı olan yere geldiğinde sert cisim ise rögara iterek tıkanıklığı açar. Yok eğer yumuşak bez, ıslak mendil yarız bir ise yaya sarılarak giderden çıkarılır.
  • Bu işlemler sonrası tıkanıklık açılır ve test etmek için pimaş borusuna bol bol su dökülerek suyun gitme durumu gözlenir
  • Tıkanıklığın açıldığından emin olunduktan sonra işlem sonlandırılır.

Pimaş gider tıkanıklığı açma için en ideal yöntem robotla tıkanıklığın açılması olduğu unutulmamalıdır.

Evde kimyasal ilaçla pimaş boru giderini açma

Tıkanan gider ister lavabo olsun ister tuvalet olsun, pimaş gideri açma ve kırmadan pimaş tıkanıklığı açma için kimyasal ilaç kullanılabilir. Kimyasal ilaç kullanımı mağduriyetlere yol açmaması için kimyasal ilacı kullanım talimatlarına uygun kullanın. Örneğin pimaş gder tıkanıklığı olan boru uzunluğu  ne kadar ve siz ne kadar kimyasal ilaç kullanmalısınız. Ya da kimyasal ilaç kullandıktan sonra hemen su dökülmeli mi ya da sıcak su mu soğuk su mu dökülmeli? Bu talimatlara uygun hareket edilir ise tıkanıklık çok kötü değil ise açılacaktır. Kimyasal ilaçla açılamayan tıkanıklığı açmak için profesyonel tıkanıklık açma robotu ile tıkanıklık açan tesisatçı çağırın. Pimaş gider tıkanıklığı açma işi kırmadan robotla yapılsın.