Tesisatçı 666 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Damlayan Musluk Tamiri, musluk kapalıyken su damlatıyor ya da aç kapa yaparken mekanizma zor çalışıyor ise gereklidir. Musluk nasıl takılır musluk nasıl tamir edilir sorusu sorulup netten izlenerek yapılmaya çalışılan konulardan biridir.  Musluk arızalanması durumunda musluk contası veya musluk göbeği değiştirmek sureti ile tamir yapılabilir. Kapanmayan musluk tamirini yapmak için  musluk contası değişimi ya da kartuş değişimi mi yapacağınızı bilmeniz gereklidir.

Aç kapa musluğun tamiri musluk başlığı değişimi ya da damlayan musluk tamiri ve aç kapa musluk kartuş tamiri çok da basit değildir. Bu işi bilmeyen için elbette zordur fakat, eli anahtar tutan bu işten anlayan kişi için kolaydır.

Elinizden bir şey gelmiyor ise musluğum su akıtıyor diye telaş etmeyin. Eğer bir usta çağırırsanız size yardımcı olacaktır. Evde her gün kullanılan musluklarda böyle sorunların yaşanması, musluk arızası normaldir. Yapılması gereken yeni yöntemlerle hizmet veren bir tesisatçıdan usta çağırmanızdır.

Damlayan Musluk Tamiri Nasıl Yapılır?

Musluk tamiratına başlamadan önce ana vanadan suyu kapatın, sonra musluğun altında kendi vanası var ise onu da kapatın. Musluğu açın suyun tamamen boşaldığından emin olun ve şimdi işe koyulun.

Damlayan Musluk Tamiri | Uzmanlar Tesisat

Damlayan Musluk Tamiri | Uzmanlar Tesisat

Musluk kafasını çıkarmak için sabırlı olun ve kendinize doğru çektiğinizde muslık kafası çıkacaktır. Musluk arızlaı olduğu için biraz zor olabilir. Musluk kafası çıktıktan sonra karşınıza salmastra dediğimiz sarı bir parça ,damlayan musluk göbeği karşınıza çıakcakrır. Bu parçayı yrinden sökmek için yaprak anahtar 17 numara  var ise muhtemelen bu parçayı açacaktır. Yaprak anahtar yok ise boru anahtarı, kurbağacık ne var sie onunla açabilirsiniz. Bu parçada çıkarılınca karşımıza conta çıkacaktır. Contada sıkıntı var ise bunun değişerek sorun çözülebilir. Ancak bazen salmastra yani sarı parça da bozulmuş olabiliyor. Damlatan musluk contası değişimi ise conta değişir yok ise salmastra değişir. Bu sayede sorun çözülmüş olacaktır. Küçük damlalar halinde akıtma var ise muhtemeldir ki conta da sorun vardır.

Musluğum su akıtıyor, diye yakınıyorsanız usta musluk contasını kontrol edecektir. Aşınan, kurmuş conta nedeniyle musluğunuzda bu sorun oluşabilir. Musluk contaları, eskimiş musluklar su akıtmaya neden olabilir. Bazen musluk tamiri yerine musluğun yenisi ile değiştirilmesi hem maliyet hem de uzun ömürlü olması açısından daha isabetli olur.

Damlayan Musluk Tamiri Yapan Tesisatçı

Musluk tamiri yapacak, musluğun su akıtma sorununu giderecek bir ustadan yardım almalısınız. Normalde belirli aralıklarla muslukları kontrol ettirmeniz, böyle sorunlarla karşılaşmanızı önleyebilir.

Su akıtan musluklar nedeniyle zarar görebilirsiniz. Bunları tamir ettirmeyi ihmal ederseniz, hem gereksiz yere su parası ödemiş olursunuz, hem de akan suyun evinize zarar vermesine neden olabilirsiniz. Bu yüzden musluğum su akıtıyor diyen herkes servisimizden usta desteği almalı ve musluk tamiri yaptırmalıdır. Kapanmayan musluk tamiri, kuğu musluk tamiri, musluk contası nasıl değiştirilir, taharet musluk tamiri zor ise yenisi ile değiştirmeniz daha avantajlı olabilir.

Ustalarımız işinin ehli olup, musluk tamirini başarılı bir şekilde yaparlar. Her model musluk tamiri için ustalarımızın desteğini alabilirsiniz. Eskimiş muslukları değiştirmek içinde yardımcı oluruz. Mutfak bataryası, taharet musluğu, banyo musluk tamiri, aç kapa musluk kartuşu değişimi tesisatçı usta tarafından yapılır. Sürekli su akıtan musluk için musluk conta aşınması olabilir ya da  damlayan musluk göbek değişimi ile sorun çözülür.

Benzer Gönderiler: