Tesisatçı 499 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Merkezi sistem tesisat temizleme, merkezi sistem kalorifer petek temizliği yapılırken bu işi bilen birine ulaşmak gereklidir. Çünkü, merkezi sistemi iyi bilen bir tesisatçı olmaz ise geri dönüşü olmayan yüksek maliyetli arızalar ortaya çıkabilir. Özellikle merkezi sistemi kuran yani bu sistemi iyi tanıyan bir ustanın olması size her açıdan fayda sağlar.

Merkezi ısıtma sistem bakımı ya da merkezi sistem petek temizleme veya merkezi ısıtma sisteminin temizliği ifadeleri aynı hizmeti ifade eder. Makineli merkezi sistem bakımı, merkezi sistemlerde tesisat temizliği ve kalorifer kazan temizliği dairelere girmeden yapılır.

Dairelerin ana kolondan ayıran vana yok ise bireysel daire tesisat temizliği yapılamaz,. Merkezi sistem petek temizleme hizmeti, merkezi ısıtma sistemlerinde tesisat temizleme işi yapılacağı zaman bu işin uzmanına yaptırmalısınız. Merkezi sistem tesisat petek temizleme işini yapan kişi merkezi ısıtma sistemi kazanı nedir bilmez ise yapacağı hizmetten bir şey beklemeyin.

Merkezi sistem tesisat temizleme ve merkezi sistem petek temizleme hizmeti

Merkezi sistem ortak kullanımı ifade ettiği için bir arıza olduğunda bütün daire sahipleri bundan olumsuz etkilenir. Bu da daire sahiplerinde memnuniyetsizliğe neden olur. Merkezi kazan dairesinde ihmal edilmiş kısa sürede halledilecek bir sorun giderilmez ise kış ortasında sistemin kapalı kalmasına neden olabilir. Merkezi sistem tesisat temizleme de ihmal edilmemesi gereken bir hizmettir.

Merkezden yani kazan dairesinden ısınmanın gerçekleştiği ortak kullanımın söz konusu olduğu bu sistemde bakım çok daha önemlidir. Çünkü, bir merkezden bazı yerlerde  40 daire bazı yerlerde 200 daire ve üstü ısınmakta ve sıcak su ihtiyacını karşılamaktadır. Oysa kombili bireysel bir sistemde her daire kendi kombisinden sorumludur. Yani kombi bakımı yaptırmamış ise petek temizliği yaptırmamış ise ve buna bağlı sorun yaşadığında sadece kendi etkilenir.

Merkezi sistem tesisat temizleme | Uzmanlar Tesisat

Merkezi sistem tesisat temizleme | Uzmanlar Tesisat

Oysa merkezi sistem tesisat temizleme yani merkezi sistem temizliği yapılmadığında yüzlerce insan bundan olumsuz etkilenecektir. Şimdi sormak gerek merkezi sistem temizliği yaptırmayan yönetici bu sorumluluğu neden alsın. Zaten ortak kullanım olduğu için maliyette ortaktır. Merkezi sistem bakımı, merkezi ısıtma sistem temizliği veya merkezi sistem arızası olduğunda her daire maliyete katlanmaktadır. Bu açıdan yönetim bu riski almaz ve gerekli zamanlarda lüzumlu olan bakımları yaptırır. Aksi bir surum olduğunda daire sakinlerine durumun anlatılması elbette zor olur.

Merkezi sistem petekler ısınmıyor

Kalorifer petekleri ısınmadığında merkezi ısıtma sistemlerinde tesisat temizleme işi gerekli ve önemlidir. Merkezi ısıtma tesisatı ile ısınan daire sakinleri böyle bir sorun yaşadığında yönetime durumu iletmelidirler. Çünkü merkezi sistemde yanmayan kalorifer petekleri için temizlik merkezden bütün daireler için yapılmalıdır. Merkezi sistem petekler ısınmıyor ise merkezi sistem filtre temizliği de yapılmalıdır. Sadece kendi dairenizin temizliğini yaptırmanız, merkezi sistem kalorifer yanmıyor sorununu ortadan kaldırmaz. Bu açıdan, merkezi ısıtma sistemi temizliği nasıl yapılır sorusuna en iyi yanıtı verecek tesisatçı firmadan bu hizmeti alın. İstanbul merkezi sistem temizleme tesisatçı firma bu hizmeti garantili sunar.

Benzer Gönderiler: