Tesisatçı 604 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Patlak su boru tamiri yapılabilmesi için öncelikle hangi borunun patlak olduğu tespit edilmelidir. Bu yüzden hem su kaçağını bulacak hem de boruyu tamir edecek bir tesisatçı çağırmanızda yarar var. Ancak bunların yapılabilmesi için cihazları olan bir tesisatçı bulmalısınız.

Cihazla patlak boru tespit yapıldıktan sonra boru makası ile patlak su borusu kesilerek boru tamiri yapılır. Su borusu patlağı için patlak su borusu tamir bandı kullanılması çözüm değildir. Plastik su borusu tamiri için patlak boru tamiri için önce arızalı kısım kesilmeli ardından da ek parça kullanılarak boru tamiri yapılmalıdır. Su sızdıran borular tamiri, plastik su borusu çatlak tamiri için en sağlıklı tamir yöntemi budur.

Patlak Su Boru Tamiri için Neden Tesisatçı Çağırmalıyım?

patlayan boru makas ile kesilip tamir edilir, patlak boru tamiri, plastik su borusu veya beyaz tesisat su borusu tamir işi her zaman pratik ve kolaydır. Su borusu tamir işlemi, su sızdırmaz bant ile yapılmaz ve demir su borusu çatlağı da  plastik su borusu yapıştırıcı ile yapılmaz.

Tesisatınızdaki su kaçağı olan patlak su boru tamiri için bir tesisatçı çağırmanız gerekir. Tesisatçıyı tercih ederken cihazları olan, ustaları bu alanda uzmanlaşmış olanları seçmelisiniz. Çünkü su kaçağı cihazla bulunur ise patlak boruyu tamir etmek de kolay olur. Noktasal tespit yapılacağı için boru tamiri sırasında geniş bir alanda çalışılmaz.

  • Kırma dökme olmadan patlak su borusunun tam yerini bulacağı için,
  • Patlak su tesisat borusunun tespit sonrası kolay tamiratı için,
  • Patlak su tesisat borusu demir boru ise tamirinin de tek elden anında yapılması için,
  • Cihazlarla hizmet sunduğu için ve etraf zarar görmeyeceği için,
  • Tadilatlık bir tablo ortaya çıkmaması için,
  • Garantili kesin çözümü uygun fiyatla sunduğu için,
Patlak Su Boru Tamiri | Uzmanlar Tesisat

Patlak Su Boru Tamiri | Uzmanlar Tesisat

Su Sızdıran Boruların Tamiri Su borusu Deliği Nasıl Kapatılır?

Patlak su boru tamiri yapılabilmesi için ilk aşamada patlak borunun yeri belirlenmelidir. Boruda su sızıntısı olacağı için bunun cihazla yapılması gerekir. Bu yöntem kullanılmadığı zaman patlak boruyu bulmak için etrafın kırılması gerekir. Bu yüzden cihazla su sızıntısı bulan bir tesisatçıdan destek almalısınız. Bu şekilde patlak borunun tamiri de kolay olur.

Patlayan su borusu nasıl tespit edilip tamir edilir, boru patlağını kırmaya gerek olmadan tamir eden sıvı var mıdır? Bu soruların cevapları elbette profesyonel hizmet sunan teknolojik gelişmeleri yakından takip eden tesisatçılarda saklıdır. Plastik ve demir boru patlağı yer tespiti sonrası su patlağı plastik boruda ise  plastik su borusu tamiri kolayca yapılır. Eğer demir boruda bir patlama var ise bu durumda borunun tamamen değişmesi gerektiğini bilmelisiniz.

Delinen plastik boruyu nasıl yapıştırırım diye soranlarda olmaktadır. Bu tarz sorulara verdiğimiz cevap elbette yapıştırmanın bir çözüm olmayacağıdır. Diğer taraftan plastik boru patlağı veya demir boru su patlağı dışında pimaş boru kırık ise  pimaş tamiri yerine kırık parçanın değişmesi daha sağlıklı olacaktır.

Plastik boru patlağı için pprc tamir aparatı pprc kaynak makinesi şarttır. Demir boru patlağı için diş açma makinesi pafta şarttır. Gerekli cihazlara sahip değilseniz ne patlak su borusu yer tespiti ne de patlak su borusu tamiri veya tamiratı da yapamazsınız. Patlak su boru tamiri için profesyonel su tesisatçı servisi çağırın rahat edin.

Benzer Gönderiler: