Tesisatçı 727 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Plastik su borusu tamiri eski sistem demir boruya göre çok daha kolay ve daha az maliyetlidir. Patlayan su borusu tamiri için su borusu delindi tamiri nasıl yapılır? Delinen su borusunun evde tamiri, plastik su borusu çatlak tamiri için plastik boru yapıştırıcı kullanılsa su keser mi? Bu tarz soruların en sağlıklı cevabı boruya ek yapılmasıdır. Plastik boru çatlak tamir kimyasalı yapıştırıcıdan farklı olarak tesisata sıvı ilave edilerek yapılır.

Plastik boru montajda sunduğu avantajı bir sorun olduğunda boru tamirinde de sunar. Demir boru tesisatı artık yerini plastik boruya bırakmış ve hem tesisatçı ustaya hem de bu tesisatı kullanan vatandaşa faydası olmuştur. Plastik su borusu deliği ya da çatlayan plastik su borusu tamiri için yapılacak şey çok zaman almayan bir işlemdir. Plastik boru tamiri için plastik borunun kesilmesi yolu ile ek parça kullanılarak boru tamiri yapılır. Plastik su borularının tamiri, hasar gören boru kesilerek ek yapılır şeklinde olduğu için büyük kolaylık demektir. Patlak plastik su borusu tamiri ve plastik su borusu çatlak tamiri, için tadilat gerekmez. Yalnız pvc atık su boru tamiri ve demir su borusu tamiri için aynı şeyi söylemek pek mümkün değildir.

Plastik Su Borusu Tamiri Patlak Plastik Su Borusu

Plastik su borusu tamiri nasıl yapılır, su borusu deliği nasıl kapatılır, su borusu tamiri plastik boru yapıştırıcısı ile kapanır mı? Evde iş yerinde kullandığımız su, İski şebeke hattından bina içine temiz su boruları ile  oradan da dairelere kullanım için getirilmiştir. İski şebeke su basıncında ani artış olması durumunda plastik su borusunda bir arıza olması nadirdir. Su sızdıran boru tamiri de yaparken genelde plastik boruların eski olduğu ve buna bağlı borular mukavemetini kaybedip çatladığına rastlanır. Ya da su tesisat malzemeleri kaliteli kullanılmadığından boruların bağlantı yerlerinde su sızdırmaları olduğu görülür.

Diğer bir husus tesisat malzemeleri kaliteli, plastik tesisatı çok eski değil ancak yine de su sızıntısı var. Bu durumda tesisatçı montajı yaparken hatalı kaynak yaptığından dolayı su sızdırmaları oluşur. Plastik su borusu tamiri yapılırken örneğin, plastik su borusu delik tamiri yapılırken sadece delik olan kısma yama yapılıp bırakılmamalıdır. Bu çok sağlıklı olmayacak ve delinen plastik su borusu aynı yerden yine sı kaçıracaktır.

Plastik Su Borusu Tamiri | Uzmanlar Tesisat

Plastik Su Borusu Tamiri | Uzmanlar Tesisat

Su tesisatçısı, su borusu, tesisat borusu, su borusu tamiri için en ideal çözümü sunmak istiyor ise arızalı kısmı kesip ek parça kullanıp sağlıklı çözüm sunmalıdır. Temiz su borusu demir ise bu  durumda da demir boru korozyona uğramış ise tesisatın değiştirilmesini sağlamalıdır. Çünkü korozyona uğrayan çürüyen boru zamanla farklı faklı yerlerden su sızdırması yapacaktır. Bu durumda da her seferinde sizin paranızın cebinizden çıkması ve evdeki düzeninizin bozulması demektir. Demir boruda köklü çözüm tesisatın yenilenmesi olup bu kararı ilk arıza vermeniz gereklidir.

Su borusu deliği nasıl kapatılır?  Demir Su Borusuna Plastik Boru Ekleme

Temiz su borusu demir ve siz bu boruda arızalı yeri iptal edip borunun bir kısmını plastik boruya çevirmek isterseniz bu tabi ki yapılabilir. Ancak tavsiyemiz demir boruyu iptal ettirip plastik boru tesisatı çektirmeniz olacaktır. Demir boru su borusuna plastik ekleme yapılacağı zaman ara kısma dişli plastik ara malzeme kullanılarak bu rahatlıkla yapılabilir.

Pvc boru fiyatları, plastik boru fiyatları demir boruya göre çok daha uygun olup uygulama yani montaj da kolaydır.  Plastik su borusu çatlak tamiri,  kalorifer borusu su kaçırıyor gibi durumlarda tamiri çok kolay olacak ve maliyet düşük olacaktır. Plastik su borusu delik tamiri, delinen su borusunu tamir ettirmek, delinen su borusunu yapıştırarak tamir etme, boru patlağını kırmadan tamir etme işi uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Benzer Gönderiler: