Tesisatçı 840 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Rezervuar iç takımı su kaçırıyor ise tesisatın her alanı için deneyimli, işini özenle yapan bir tesisatçıya ihtiyaç duyabilirsiniz. Arızalı olan tesisat aksamlarının tamir edilmesi, bakımı ve montajı için bir usta çağırmanız gerekir. Genelde sorunlar, klozet şamandıra arızası, gömme rezervuar su kaçırıyor, sifonu çekince klozet alttan su kaçırıyor veya klozetin içinden su akıyor şeklindedir.

Klozet şamandırası suyu kesmiyor, sifon su kaçırıyor, klozet su kaçırıyor, gömme sifon su kaçırıyor, klozet alttan su kaçırıyor. Bu tür tesisat sorunlarından olan sifon rezervuar arızaları içinde profesyonel yardım almalısınız. Sifon rezervuar tamir bakım montaj işleriniz için servisimizden usta desteği alabilirsiniz. Benzer problemler sifonun su kaçırması, klozet iç takımı su sızdırıyor olması ve şamandıra suyu kesmiyor olması da tamir gerektirir.

Kaliteli malzemeler kullanılarak, kaliteli işçilik hizmeti verilerek ustalarımız size yardımcı olur. Rezervuar tamiri için, sifon arızasında, sifon su akıtıyorsa, tamir ve montaj yapılması gerekiyorsa servisimizden yardım alabilirsiniz. Rezervuar iç takımları arızasında, tamirinde, çalışmayan sifon için ustalarımız gereken hizmeti verecektir.

Rezervuar iç Takımı Su Kaçırıyor – Klozet Alttan Su Kaçırıyor

Böyle bir durum var ise klozet doldurma veya boşaltma kısmından su kaçırıyordur. Doldurma kısmından su kaçırıyor ise yapılması gerekenler şöyle sıralanabilir.

Rezervuar iç Takımı Su Kaçırıyor | Uzmanlar Tesisat

Rezervuar iç Takımı Su Kaçırıyor | Uzmanlar Tesisat

  • Kapağı açarak su seviyesinin olması gereken üst seviyede olup olmadığını kontrol edin. Çünkü, şamandıra patlamış ise içine su girer. Bu durumda dibe çöker ve görevini yapamaz. Bu duruma bağlı suyu kesmediği içinde sürekli su akıntısı olur. Bahse konu böyle bir durum var ise şamandıra değiştirilerek arıza giderilir. Zaten su seviyesi üstte ise bu sorun yok demektir.
  • Arıza şamandırada değil ise şamandıranın bağlı olduğu musluğu sökmeniz gereklidir. Musluğu söktüğünüzde, musluğun bağlandığı yerde conta var mı yok mu veya yıpranmış mı buna bakın. Yıpranmış ise bu contayı değiştirin.

Doldurma kısmında bir sorun yok ise boşaltma kısmında bir sorun vardır.

Doldurma grubunda bir sorun yoksa ama rezervuardan klozete su akmaya devam ediyorsa, boşaltma kısmında sorun olabilir.

  • Rezervuara su dolduran musluğu kapatarak işe başlayalım ve sifonda olan suyu boşaltalım.
  • Boşaltma kısmını yerinden sökelim ve ve altta bulunan contayı kontrol edelim. Conta yıpranmış ise yenisi ile değişelim.  Muhtemelen sorun çözülecektir eğer çözülmez ise boşaltma kısmını yenisi ile değiştirin.

Rezervuar iç takımı su kaçırıyor için önce arıza tespiti yapılır sonra da arıza giderilir.

Klozet iç Takım Değişimi – Sifon Rezervuar Tamir Bakım Montaj

 Klozet su ayarı nasıl yapılır, rezervuar iç takım montajı nasıl yapılır? Sifon rezervuar tamir bakım montaj ihtiyaçlarınızda yeni yöntemleri kullanarak, modern cihazların yardımıyla size hizmet veririz.

Sifon arızası olursa çekeceğiniz zahmeti sizlerde bilirsiniz. Aynı şekilde rezervuar çalışmıyorsa sıkıntılı bir süreç yaşarsınız. Böyle durumlarda sifon rezervuar tamir bakım montaj işlerinizi ustalarımız yapsın. Tamir olmayacak durumlarda bakım ve montaj işlerinizi yapalım. Bir usta desteği almak, tesisatınızı sağlıklı olarak kullanmanıza yardımcı olacaktır.

  • Rezervuar iç kısmına bakın burada 4 adet delik göreceksiniz.
  • Küçük olan 2 delik vida yerleridir. Montaj yapılırken buralara vida takılır. Vidalar takılırken contaları takmayı unutmayın ve contaları rezervuarın iç kısmında kalacak şekilde takın. Dışarıda kalan kısımları içinde pullar vardır. Bu pulları da takıp somunlarla sıkabilirsiniz.
  • Ortada kalan delik ise boşaltma montajının yapıldığı kısımdır.
  • En son delik ise doldurma grubunun montajının yapıldığı yerdir.

Rezervuar iç takımı su kaçırıyor ise yapılması gerekenleri yukarıda sıraladığımız gibi yaparak sorun çözülür.

Benzer Gönderiler: