1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tuvalet açma, tuvalet açma pompası ile evde tıkanmış tuvalet açma işi her zaman sonuç getirmez. Tuvalet taşmaları ve tuvalet geri tepmelerini önlemek adına anında pompa ile müdahale ettiğinizde su gitmez ise ileri düzey tıkanıklık olabilir. Bu açıdan en etkili tuvalet tıkanıklığı açma sağlayan tıkalı tuvalet açma yöntemleri dikkate alınmalıdır. Robotla tuvalet gider açma firması tıkanan tuvalet nasıl açılır hususunu profesyonel yöntemlerle açar. Kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma klozet tıkanıklığı açma elbette robotlu makineler ile olur.

Tıkanmış tuvaletin içinde su varken pompa ile tıkanıklık açmayı deneyin eğer basit bir tıkanıklık ise pompa ile tuvalet açma işe yarar.Tuvalete bez kaçtığında,pompa ile kolay tuvalet açma işe yarar mı deneyip görmekte fayda var.

Tuvalet Açma | Uzmanlar Tesisat

Tuvalet Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkanan tuvalet açma yöntemleri içinde lavabo açma teli ile tuvalet tıkanıklığı açma elbette işe yarama oranı düşüktür. Evde tıkanmış tuvaleti açma, alaturka tuvaleti açma veya klozet açma için profesyonel yardım alarak kırmadan tıkanıklığın açılmasını sağlayın.

Tuvalet Açma Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri

  • Tuvalet açma pompası ile tuvalet açma

Evde tıkanmış olan tuvalet giderini açmak için ilk akla gelen ve en çok denenen yöntem olan pompa ile tuvalet tıkanıklığı açmadır. Burada önemli olan eğer zemin katta iseniz pompa ile tuvalet tıkanıklığı açma işi işe yaramaz. Çünkü zemin katta yatayda tıkanıklık olur ve genelde zor tıkanık tipidir. Zemin katta yatay hat boru çapı ve boru uzunluğu pompa ile tıkanıklık açma işini neredeyse imkansız hale getirir. Pompa il tuvalet tıkanıklığı açma işi daha çok kısa mesafe tıkanıklıklar içindir. Üst katlarda pompa ile evde tıkanıklık açma işi mümkün olabilir.

  • Robotla tıkanmış tuvaleti açma

Tıkanmış tuvaletin açılması yöntemleri arasında en etkili tıkanıklık açma yöntemi robotla tıkanıklık açmadır. Robotla tıkanıklık açma uygulamasında yatay veya dikey pimaş gider tıkanıklığı kırmadan açılabilmektedir. Robotla tıkanmış tuvalet açılırken veya süzgeç tıkanıklığı açılırken boru çapına uygun yayla gider açılır. Hem katı hem de bez tarzı yumuşak tıkanıklık sebebi şeyler robotla ortadan kaldırılarak suyun gitmesinde engel olan ne var ise temizlenmiş olur. Ana hatlar olsun daire için tesisat tıkanıklığı olsun robotla profesyonelce açılmaktadır.

  • Kimyasal gider açma ile tıkanmış tuvalet açma

Kimyasal ile tuvalet tıkanıklığı açma işi genelde kısa süre için çözüm olsa da uzun ömürlü bir tıkanıklık açma yöntemi değildir. Ama yan ürün olarak ikincil ürün olarak kimyasal ilaç elbette etkilidir. Örneğim mutfak gider pimaş açma yaptınız burada aşırı yağlı boruların yeniden tıkanmaması için kimyasal ilaç gayet etkilidir. Kimyasal ilaç kullanımı da tuvalet gider tıkanıklığı için olsun mutfak gider tıkanıklığı için olsun bilinçli kullanılmalıdır. Bilinçsiz ve ölçüsüzce kullanılacak kimyasal ilaç gider borularına zarar verecek ve yeni bir dert başınıza açacaktır. Kimyasal pimaş borularının bağlantı yerlerinde açma yapar ise su sızıntısı oluşacaktır.

  •  Uzun çubuk benzeri bir şeyle iterek tıkanıklık açma

Gider borusu içinde ilerleyebilecek uzunlukta ve incelikte bir şeyle tıkalı olan bölgeyi açmaya çalışmak da profesyonel olmayan çözüm yolları arasındadır.

  • Susta kullanarak tıkanıklık açma

Nalburlarda satılan ince yay şeklindeki bu tıkanıklık açma malzemesinin mukavemeti düşüktür. Çok basit tıkanıklıklarda belki kullanılabilir. Ama tıkanıklık açma sustası sert bir şey ile karşılaştığında daha ileri gitmez. Evde kullanılan bu yöntemde çok başarılı sonuçlar elde etmeyi beklemeyin.

Robotla Tuvalet Gideri Açma Firması Fiyatları

Tıkanıklık açma çeşitleri arasında en zor ve pis olan tıkanıklık çeşidi tuvalet açma işidir. Bu açıdan bakıldığında da zaten en pahalı tıkanıklık açma fiyatı tuvalet tıkanıklığı açma rögar açma hizmetleridir. Bir dairede tuvalet tıkanıklığı açma ücreti 500 TL’ den başlar. Bu fiyat bodrum katlar için daha yüksektir. Bodrum kat ile üst katlarda oluşan tuvalet tıkanıklığı aynı şey değildir. Çünkü, bodrum katta rögara giden hatta genelde tıkanmış oluyor ve yatay olan bu hattı açmak çok zor olabiliyor. Tuvalet tıkanıklığı açma robotla kırmadan yapıldığı için tadilat gerekmez bu açıdan da bakıldığında fiyatlar gayet uygundur. Tıkanıklığı ben kendi başıma da çarım deyip elinize sopa gibi bir şey alıp tıkanıklığa müdahale sonucu daha çok paranız cebinizden çıkabilir.

Sert bir cisimle tıkanan gideri açma işi çok önerilen bir yöntem olmayıp genelde telaş üzerine ani kararla ani müdahalelerde bu kullanılır.  Sert bir cisimle müdahale ettiğinizde tıkanıklık açılmaz ise sakın zorlayıp gider borularını kırmayın. Zaten bu yöntem bir tesisatçının kullanacağı bir yöntem olmayıp evde vatandaşın kullandığı bir yöntemdir.