1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kameralı su kaçağı bulma ile termal kamera ile su kaçağı bulma aynı şeyi ifade etmez.  Görüntülü su kaçak tespiti, kırmadan su kaçağı tespiti için elbette her ikisine de ihtiyaç duyulur. Boru içi görüntüleme kamerası ile su sızıntısı bulma deyince pis su atık su pimaş boru içi görüntülemeden bahsedilir. Oysa sıcak su boru su sızıntısı termal kamera ile görüntülenir. Kameralı su tesisat kaçağı için kameralı su kaçağını tespit eden usta ve teknolojik makinler şarttır. Su kaçağı tespiti, noktasal su kaçağı bulma, teknolojik cihazlar ise su kaçağı ne kadar kolay olursa su kaçağı bulduktan sonra tamiri de kolaylaşır.

Kameralı su kaçağı bulma hizmeti veren bir tesisatçı ile iletişime geçerek tesisatınızdaki kaçaklara çözüm bulabilirsiniz. Su kaçağının nedeni ve nerede kaçak olduğu net bir şekilde tespit edilebilir. Tesisat boru hattında temiz su kaçakları, pis su kaçakları, kalorifer tesisatı kaçakları gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunlardan pis su kaçakları ve sıcak su geçen borulardaki kaçakların tespitinde kameralı yöntemin kullanılması en iyi sonucu verecektir.

Kameralı su kaçağı bulma nasıl yapılır?

Kameralı su kaçağı bulma sırasında kaçağın yerini bulmaya yardımcı olacak kamera boruda ilerletilerek nerede sızıntı olduğu belirlenir. Pis su giderlerinde yaşanan sızıntılarda ve sıcak suyun geçtiği kalorifer tesisatı borularında kameralı yöntemle sorun çözümlenecektir. İşinin ehli ustalarla kaçaklar noktasal olarak tespit edilecektir.

Pis su borularında oluşan su kaçağı boru içinin kamera ile görüntülenmesi ile yapılır. Bu kamera ile sıcak su tesisat içi görüntülenemez ve su kaçak tespiti yapılamaz. Sıcak su tesisat kaçağı için termal kamera gerekli olup tesisatın hangi noktasında su taşması, su sızması olduğu görülür.

Kameralı Su Kaçağı Bulma | Uzmanlar Tesisat

Kameralı Su Kaçağı Bulma | Uzmanlar Tesisat

Kameralı su kaçağı bulma fiyatı nedir?

Kameralı su kaçağı bulma fiyatı nedir, bu konuda firmamızdan en uygun fiyatları alabilirsiniz. Bu yöntemde etrafı kırmadan işlem yapılacağı için fiyatlar oldukça makul düzeydedir. Hata yapılmadan kameralı yöntemle noktasal kaçak yeri tespiti yapılmakta ve su kaçağı onarımı noktasal alandan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Kameralı su kaçağı bulma fiyatı diye aslında ayrı bir fiyatlamaya gerek yoktur. Nedeni, su kaçağı tespiti için bir daireye gidildiğinde zaten hem akustik cihazla temiz su tesisatına hem de kamera ile atık su tesisat boruları görüntülenir. Burada termal gerekli olur ise fiyatlama ayrıca yapılır.