Tıkanıklık Açma 7 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Mutfak tıkanıklığı açma servisi, tıkanan mutfak lavabosuna, profesyonel gider açma firması, robotlu kameralı cihazlarla müdahale eder. Gider tıkanıklığı açma,  mutfak lavabo tıkanıklığı açma işini uygun mutfak gideri açma fiyatı ile kırmadan dökmeden açar.

Mutfak Tıkanıklığı Açma Tıkanan Mutfak Nasıl Açılır?

 Mutfak gideri açma işi evde geçici bir süre için kimyasal sıvı ile açılabilir en azından denenebilir. Evde acil tıkanan mutfak gideri açılması gerektiğinde doğal yöntemlerle de açmayı deneyebilirsiniz. Karbonat sirke döküp bir süre bekledikten sonra su döküp açmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntemle açılmaz ise mutfak yağlarını eritebilecek tıkanıklık açma kimyasalı tıkanmış mutfağı açabilirsiniz. Bu yöntemde olmaz ise elinize sert bir cisim alıp boruya zarar verecek şeyler yapmaktan uzak durmalısınız. Yapılması gereken en iyi çözüm mutfak tıkanıklığını robotla etrafa zarar vermeden açacak tesisatçı çağırmak olacaktır. Mutfak tıkanıklığı açma da en pratik ve sağlıklı yöntem robotla tıkanmış mutfak borusunun açılması olacaktır.

Mutfak Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Mutfak Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Mutfak gider pimaşını açacak tesisatçı usta yağdan kirden tıkanan mutfak gider borusuna tıkalı gider açma makinesi ile müdahale eder. Tıkalı gider açma makinesinin boru çapına uygun yayını gider boru içine gönderir. Yay boru içinde dönerek ilerler ve tıkanmış bölgeye geldiğinde tıkalı yerin ne kadar ilerde olduğunu anlayabilirsiniz. Tıkanık gider açan makine yayı bu bölgede sert olan yabancı malzeme ne varsa kanalizasyona iterek gideri açar. Eğer tıkanıklık nedeni yumuşak bez tarzı bir şey ise yay geri geride geldiğinde dönerek geldiği için bezi kendine sarıp çıkarır. Özellikle mutfak giderlerinde yağlanan yumuşak bir yapı olduğunda bu durumda pimaş yıkama gerekecektir.

Mutfak Gider Borusu Temizleme Pimaş Yıkama

Yağlanmış mutfak borusu açma işleminin sağlıklı olması isteniyor ise sürekli tıkanmaların önüne geçilmek isteniyor ise pimaş yıkama en ideal çözümdür. Mutfak gideri açma makinesi ile mutfak gider borusu temizleme yapılamayacağından yağlanmış ve kirlenmiş gider boruları için pimaş yıkama makinesi elzemdir. Pimaş temizleme makinesi 100bar basınç ve üzeri yüksek basınç ile pimaş iç yüzeyine yapışan yağlanmış tabakayı tam olarak temizler. Basınçlı suyla hem pimaş yıkama hortumu ileri giderken temizler. Hem de hortumu çektiğimizde zor olan katmanları temizleyerek borudan çıkarılır. Bu temizlik ile boru içlerinde oluşan yumuşak yapışkan katman temizlendiği için gider borularında atılan atıklar buralara tutunamaz. Buralara tutunamayan atıklar su ile direkt kanalizasyona yani gitmesi gereken yere gider. Bu sayede atık su giderlerinden akan pis su hızlı bir şeklide rögara akar. Pimaş temizleme ile mutfak tıkanıklığı açma hizmeti alma gereksinimi de uzun süre ortadan kalkar.

Benzer Gönderiler: