Tıkanıklık Açma 1039 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Mutfak tıkanıklığı açma profesyonel gider açma firması, tıkanan mutfak lavabosunu, robotlu kameralı açar. Gider tıkanıklığı açma, mutfak lavabo tıkanıklığı açma işini uygun mutfak gideri açma fiyatı ile yapar.

Mutfak Tıkanıklığı Açma Tıkanan Mutfak Nasıl Açılır?

 Mutfak gideri açma işi evde geçici bir süre için kimyasal sıvı ile açılabilir en azından deneyebilirsiniz. Evde acil tıkanan mutfak gideri açılması gerektiğinde doğal yöntemlerle açmayı deneyebilirsiniz. Karbonat sirke döküp bir süre bekledikten sonra su döküp açmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntemle açılmaz ise mutfak yağlarını eritebilecek tıkanıklık açma kimyasalı ile tıkanmış mutfağı açabilirsiniz. Bu yöntemde olmaz ise elinize sert bir cisim alıp boruya zarar verecek şeyler yapmaktan uzak durmalısınız. Yapılması gereken en iyi çözüm mutfak tıkanıklığını robotla açmaktır. Mutfak tıkanıklığı açmada en pratik ve sağlıklı yöntem robotla tıkanmış mutfak borusunun açılmasıdır.

Mutfak Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Mutfak Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Mutfak gider pimaşını açacak tesisatçı ustada tıkanıklık gideri açma makinesi olmalıdır. Yağdan kirden tıkanan mutfak gider borusuna tıkalı gider açma makinesi ile müdahale ederiz. Tıkalı gider açma makinesinin boru çapına uygun yayını gider boru içine göndeririz. Yay boru içinde dönerek ilerler ve tıkanmış bölgeye geldiğinde tıkalı yerin ne kadar ilerde olduğunu anlayabiliriz. Tıkanık gider açan makinemizin yayı ile bu bölgede sert olan yabancı malzemeyi kanalizasyona iterek gideri açarız. Eğer tıkanıklık nedeni yumuşak bez tarzı bir şey ise giderden çıkarıırız. Tıkanıklık açma yayı geri geride dönerek geldiği için bezi kendine sarıp çıkarır. Özellikle mutfak giderlerinde yağlanan yumuşak bir yapı olduğunda bu durumda pimaş yıkama gerekecektir.

Mutfak Gider Borusu Temizleme Pimaş Yıkama

Yağlanmış mutfak borusu açma işleminin sağlıklı olması isteniyor ise sürekli tıkanmaların önüne geçmemeiz gerekir. Bunun için pimaş yıkama en ideal çözümdür. Mutfak gideri açma makinesi ile mutfak gider borusu temizleme yapmayız. Yağlanmış ve kirlenmiş gider boruları için pimaş yıkama makinesi ile müdahale ederiz. Pimaş temizleme makinesi ile 100bar basınç ve üzeri yüksek basınç ile pimaş iç yüzeyine yapışan yağlanmış tabakayı tam olarak temizleriz.

Basınçlı suyla hem pimaş yıkama hortumu ileri giderken boru iç cidarlarını temizleriz. Hem de hortumu çektiğimizde zor olan katmanları temizleyerek borudan çıkarırız. Bu temizlik ile boru içlerinde oluşan yumuşak yapışkan katmanı temizleriz. Bu sayede gider borularında atılan atıklar buralara tutunamaz. Buralara tutunamayan atıklar su ile direkt kanalizasyona yani gitmesi gereken yere gider. Bu sayede atık su giderlerinden akan pis su hızlı bir şeklide rögara akar. Pimaş temizleme ile mutfak tıkanıklığı açma hizmeti alma gereksinimi de uzun süre ortadan kalkar.

Benzer Gönderiler: