Pimaş Yıkama 9 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş gider tesisat içi temizleme işi çok bilinmese de sürekli tıkanan gider borularında kalıcı çözüm sunan uygulamadır. Yüksek basınçlı atık su gider boru yıkama, yağlanmış mutfak gider pimaşı yıkama yapıldığında katman halini alan boru içlerindeki kirli yerler temizlenir. Makinenin gider yıkama hortumu, pimaş borusunun içine gönderilerek pimaş içi yıkama veya atık gider borusu yıkama işi başlamış olur. Pimaş gider yıkama, pimaş boru temizleme ve yağlanmış lavabo gider yıkama işi evde pimaş temizleme ilacı kullanılarak yapılamaz. Borudaki kireç nasıl temizlenir sorusuna cevap ararken kimyasal ilaçlı uygulama yaparak belki kısmi bir sonuç alınır.

Neden Pimaş Gider Tesisat içi Temizleme Gereklidir?

Aşağıda yazacağımız ve istenmeyen tıkanıklık çeşitlerinin yaşanmaması için pis su gider tesisatı bakımlarını pimaş yıkamaya yaptırın ki olumsuzluklar sizi bulmasın.

  • Kullanmakta olduğunuz atık su giderlerine atılan yabancı cisimler gider boru çapında daralmalara neden olur.
  • Tuvalet kağıdı, peçete, ped gibi gibi pis su giderine atılan atıklar birikmeye başlar ve su artık gitmemeye başlar.
  • Tıkanma noktasına gelen boru yüzeylerinde yumuşak veya sert bir kirli tabaka oluştuğunda giderlere giden su eskisi gibi hızlı çekmez.
  • Lavaboda elinizi yüzünüzü yıkadığınızda su birikmeye başlar ve hoş olmayan görüntü kirliliğine neden olur.
  • Klozeti kullandığınızda ve sifonu çektiğinizde hızlıca gitmesi gereken pis su çok yavaş gitmeye başlar.
  • Giderlerden tam olarak gitmeyen pis su koku yapmaya başlar ve evin içinde istenmeyen kokular almaya başlarsınız.
  • Mutfakta iş yaptığınızda ya da bulaşık makinesini açtığınızda en uygunsuz zamanda su geri taşar.
  • Banyoda çamaşır makine giderinden hiç beklemediğiniz bir vakitte köpüklü ve pis sular taşar.

Pimaş Gider Tesisat içi Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Gider Tesisat içi Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Tıkanmış Gider Pimaş Boru Açma

Evde, kimyasal ilaçlı ön uygulama yaptığınızda açılmayan giderlerin açılabilmesi profesyonel uygulamayı gerekli kılar. Ana gider pis su gider tesisatına bağlı olan, lavabo pis su gideri, klozet gideri, mutfak gideri tıkanıklığı yaşandığında acil robotlu usta çağrılmalıdır. Profesyonel tesisatçı, kırma dökme olmadan zemin altında ulaşılması zor olan pimaşa da zarar vermeden robotla tıkanmış giderleri açar.

Robotun iterek giderlerde dolaştırdığı sağlam ve esnk yay boru çapına göre ayarlanarak boru gider için salınır. Tıkalı gider açma robotu, yayı ileri doğru döne döne ilerlemesini sağlar. Her dönüşte ileri doğru giden yay sert cisimleri kanalizasyona iter ve geri çekildiğinde de yumuşak bez tarzı şeyleri kendine sarıp giderden çıkarır. Bu sayede robotlu makine ile  ulaşılması zor olan boru içlerinde dolaşıp tıkanmış giderleri pratik bir şekilde açar.

Kameralı Pimaş İçi Görüntüleme pimaş yıkama fiyatları

Atık su gider pimaş boru içi yıkama fiyatlama işi pimaş yıkama yapılacak yer ve pimaş çapı önemlidir. Pimaş temizleme fiyatlamasında önemli olan bu gibi unsurlara bakılarak metre başı fiyatlama yapılır. Ortalama pimaş yıkama fiyatları 1 metre için 120 TL ile 150 TL arasında değişir.

Benzer Gönderiler: