Pimaş Yıkama 1113 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş gider tesisat içi temizleme işi çok bilinmez. Sürekli tıkanan gider borularında kalıcı çözüm sunuyoruz. Yüksek basınçlı atık su gider boru yıkama, yağlanmış mutfak gider pimaşı yıkama yaparak bu iç cidarlarını tmizleriz. Pimaş boru içinde atman halini alan kirli tabakayı temizliyoruz. Makinenin gider yıkama hortumunu, pimaş borusunun içine gönderiyoruz. Bu sayede pimaş içi yıkama veya atık gider borusu yıkama işine başlamış oluruz. Pimaş gider yıkama, pimaş boru temizleme ve yağlanmış lavabo gider yıkama işinde makine kullanırız. Evde pimaş temizleme ilacı kullandığımızda pimaş içi yıkama yapmış olmayız. Borudaki kireç nasıl temizlenir sorusuna cevap ararken kimyasal ilaçlı uygulama yaparak belki kısmi bir sonuç alırsınız.

Neden Pimaş Gider Tesisat içi Temizleme Gereklidir?

Aşağıda yazacağımız ve istenmeyen tıkanıklık çeşitlerinin yaşanmaması için pimaş yıkama yaparız. Pis su gider tesisatını pimaş yıkamaya yaptırın ki olumsuzluklar sizi bulmasın.

  • Kullanmakta olduğunuz atık su giderlerine atılan yabancı cisimler gider boru çapında daralmalara neden olur.
  • Tuvalet kağıdı, peçete, ped gibi gibi pis su giderine atılan atıklar birikmeye başlar. içi dolan pimaşdan su artık gitmemeye başlar.
  • Tıkanma noktasına gelen boru yüzeylerinde yumuşak veya sert bir kirli tabaka oluştuğunda giderlere giden su eskisi gibi hızlı çekmez.
  • Lavaboda elinizi yüzünüzü yıkadığınızda su birikmeye başlar ve hoş olmayan görüntü kirliliğine neden olur.
  • Klozeti kullandığınızda ve sifonu çektiğinizde hızlıca gitmesi gereken pis su çok yavaş gitmeye başlar.
  • Giderlerden tam olarak gitmeyen pis su koku yapmaya başlar ve evin içinde istenmeyen kokular almaya başlarsınız.
  • Mutfakta iş yaptığınızda ya da bulaşık makinesini açtığınızda en uygunsuz zamanda su geri taşar.
  • Banyoda çamaşır makine giderinden hiç beklemediğiniz bir vakitte köpüklü ve pis sular taşar.
Pimaş Gider Tesisat içi Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Gider Tesisat içi Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Tıkanmış Gider Pimaş Boru Açma

Evde, kimyasal ilaçlı ön uygulama yaptığınızda tıkalı gider açılmaz ise giderlerin açılabilmesi makineyle olur. Ana gider pis su gider tesisatına bağlı olan, lavabo pis su gideri, klozet gideri, mutfak gideri tıkanıklığını robotla açarız. Profesyonel tesisatçılarımızla zemin altında ulaşılması zor olan pimaşa da zarar vermeden robotla tıkanmış giderleri açarız.

Robotun iterek giderlerde dolaştırdığı sağlam ve esnek yay, boru çapına göre ayarlayıp boru gider içine salarız. Tıkalı gider açma robotu, tıkanıklık açma yayının ileri doğru döne döne ilerlemesini sağlar. Her dönüşte ileri doğru giden yay sert cisimleri kanalizasyona iter. Yayı geri çektiğimizde de yumuşak bez tarzı şeyleri kendine sarıp giderden çıkarır. Bu sayede robotlu makine ile  ulaşılması zor olan tıkanıklığı açarız. Makinenin yayı ile boru içlerinde dolaşıp tıkanmış giderleri pratik bir şekilde açarız.

Kameralı Pimaş İçi Görüntüleme pimaş yıkama fiyatları

Atık su gider pimaş boru içi yıkama fiyatlamada pimaş yıkama yapılacak yer ve pimaş çapı önemlidir. Pimaş temizleme fiyatlamasında bu gibi unsurlara bakılarak metre başı fiyatlama yapılır. Ortalama pimaş yıkama fiyatları 1 metre için 250 TL ile 300 TL arasında değişir.

Benzer Gönderiler: