Petek Toz Temizliği 852 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Zeytinburnu petek toz temizliği ekiplerimiz petek arası tozlarını buharlı makinlerle temizler. Petek aralarında ulaşılması en zor yerlerdeki tozlarıda tam temizliyoruz. Zeytinburnu petek arası toz temizliği servisi yıllardan beri sektördedir. Ustalarımızla hem kalorifer tesisat petek iç temizliğini yapıyoruz hemde petek arası toz temizliğini yapıyoruz. Kombi bakımı ve petek temizliği dendiğinde ısınmayan peteklerin ısınması için yapılan temizlik aklımıza gelir. Kombi petek temizliği servisimizle,  petek tesisat iç temizliğini ve petek arası toz temizliğini cihazlarla yapaıyoruz.

Zeytinburnu petek temizleme servisimizle petek tesisat temizliği yanında birde petek arası toz temizliğini yapıyoruz. Petek dışı toz temizlemede dediğimiz bu hizmet de sağlıklı ısınmanızı sağlar. Petek toz temizliğiyle  peteklerin dış yüzeyini ve ızgara aralarını tozdan arındırıyoruz.

Zeytinburnu Petek Toz Temizliği Nedir?

En başından söylemiş olalım, petek tesisat temizliği ile petek arası toz temizleme aynı şey değildir. Petek toz temizliği, peteklerin ızgaralarında biriken tozların temizlenmesidir. Petekler açıkta durdukları için tozlanmadan bir hayli etkilenirler. Özellikle ızgaralarında biriken tozların temizliği normal yolla yapılamaz. Petek toz temizliği ile peteklerin tozunu ve kirini temizliyoruz. Bu temizliği petekleri sökmeden yapıyoruz.

Zeytinburnu Petek Toz Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Zeytinburnu Petek Toz Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Petek aralarında biriken tozlar, bakteri oluşumu için mite böceklerinin oluşumu için müsait bir ortamdır. Bu tozlu yapı içerisinde oluşacak bakteri ve böcekler evde bizimle yaşarlar. Petekleri yaktığımızda, tozlar ısının etkisi ile hareket edip ortama karışır. Bu tozların solunması anlamına gelir ki, bu tozlar bizleri rahatsız etmeye yeter.

Zeytinburnu Petek Toz Temizliği Nedir Nasıl Yapılır

  • Petek toz temizliğini yaparken, kuru buhar püskürten bir cihaz kullanıyoruz.
  • Petekler aşırı kirliyse petek ızgaralarının üzerindeki kapakları yani peteğin üst kapağını söküp temizliyoruz.
  • Her petek için tek tek işlem yapıp, her peteğin altına pisliklerin toplanacağı bez takıyoruz.
  • Temizlik sırasında deterjan kullanmıyoruz tamamen basınçlı buharla temizliği yapıyoruz.
  • Bu nedenle peteklere herhangi bir zararı olmaz ve petek arasında toz ve kir kalmaz.

Bu işlemin her zaman yapılabileceğini de belirtelim. Sadece kışa girerken değil, yazın, baharda kısaca peteklerin tozlanma durumuna göre her zaman yaptırabilirsiniz.  Zeytinburnu petek toz temizliği servisine petek tozlarını temizletmeyi düşünenler Uzmanlar Tesisat ile iletişime geçebilir

Benzer Gönderiler: