Petek Toz Temizliği 404 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Zeytinburnu petek toz temizliği ekipleri petek arası tozlarını buharlı makinler ile en zor yerlerdeki tozları da tam temizler.  Zeytinburnu petek arası toz temizliği servisi yıllardan beri sektörde olduğu için hem kalorifer tesisat petek iç temizliğini yapar hem de petek arası toz temizliğini yapar. Kombi bakımı ve petek temizliği servisi dendiğinde kış ayı geldiğinde ısınmayan peteklerin ısınması için yapılan temizlik akla gelir. Kombi petek temizliği servisi, petek temizliği işlemi yani petek tesisat iç temizliğini ve petek arası toz temizliğini cihazlarla yapar.

Zeytinburnu petek temizleme servisi olarak bu hizmeti vermenin yanında bir de konumuz olan petek arası toz temizliğini de yapar. Petek dışı toz temizleme de dediğimiz bu hizmet de sağlıklı ısınmanızı sağlar. Petek toz temizliği ile peteklerin dış yüzeyi ve ızgaraları tozdan arındırılır.

Zeytinburnu Petek Toz Temizliği Nedir?

En başından söylemiş olalım, petek tesisat temizliği ile petek arası toz temizleme aynı şey değildir. Petek toz temizliği, peteklerin dışı için yapılan bu işlem peteklerin ızgaralarında biriken tozların temizlenmesidir. Petekler açıkta durdukları için tozlanmadan bir hayli etkilenirler. Özellikle ızgaralarında biriken tozların temizliği normal yolla yapılamaz. Petek toz temizliği ile peteklerin tozu ve kiri temizlenir. Üstelik temizlik petekler sökülmeden yapılır.

Zeytinburnu Petek Toz Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Zeytinburnu Petek Toz Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Petek aralarında biriken tozlar, bakteri oluşumu için be mite böceklerinin oluşumu için müsait bir ortamdır. Bu tozlu yapı içerisinde oluşacak bakteri ve böcekler evde bizimle yaşam sürerler. Petekleri yaktığımızda, tozlar ısının etkisi ile hareket edip ortama karışır. Bu tozların solunması anlamına gelir ki, bu tozlar bizleri rahatsız etmeye yeter.

Zeytinburnu Petek Toz Temizliği Nedir Nasıl Yapılır

Petek toz temizliği yapılırken, kuru buhar püskürten bir cihaz kullanılmaktadır. Petekler aşırı kirli ise petek ızgaralarının üzerindeki kapak yani peteğin üst kapağı sökülerek temizlik yapılabilir. Her petek için tek tek işlem yapılır ve her peteğin altına pisliklerin toplanacağı bez takılır. Temizlik sırasında deterjan kullanılmaz, tamamen basınçlı buhar kullanılır. Bu nedenle peteklere herhangi bir zararı olmaz ve petek arasında toz ve kir kalması zordur. Bu işlemin her zaman yapılabileceğini de belirtelim. Sadece kışa girerken değil, yazın, baharda kısaca peteklerin tozlanma durumuna göre her zaman yapılabilir. Zeytinburnu petek toz temizliği servisine petek tozlarını temizletmeyi düşünenler Uzmanlar Tesisat ile iletişime geçebilir

Benzer Gönderiler: