1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş yıkama nedir sorusu çokça sorulmakta ve merak edilmektedir.  Pimaş içi yıkama, sürekli yoğun yağlanmaya maruz kalan gider tesisatında oluşan yumuşak elastik yapının pimaş yıkama makinesi ile yıkanmasıdır. Aşırı yağlanmaya maruz kalan pimaş gider tesisatı periyodik olarak yıkanır ise ani sorunlar yaşanma riski asgariye indirilir.

Yağlanmış gider borusu yıkatma ve pimaş yıkama yüksek basınçlı makine ile yapılır. Pimaş içi yıkama 120 bar basınçlı makine ile yapılır ise katmanlaşmış yağ tabakası tam olarak temizlenir. Pimaş içi yıkama, pimaş gider borusu yıkama işinin yüksek basınçlı cihazla yapılması gerektiğini her tesisatçı iyi bilir. Pimaş açma nasıl tıkanıklık açma robotu olmadan mümkün değilse pimaş yıkama için de pimaş yıkama cihazı gereklidir.

Neden Pimaş Yıkama ve Gider Borusu Temizleme Yapılır?

Gider yıkama makinesi ile pimaş borusu yıkama yapılarak yağlanmanın önüne geçilme amaçlanır. Tıkanıklığın önüne geçmek ve uzun zaman sorunsuz pimaş  gider borusunu kullanmak pimaş içi yıkatmadan geçer. Neden pimaş yıkama gerekli olur liste halinde sizlere sunalım.

   • Gider tesisatında sık sık tıkanma oluyor ise ve bu yağlanmaya bağlı ortaya çıkıyor ise pimaş gider temizleme yıkama yapılmalıdır.
   • Pimaş yapıldıktan sonra uzun süre kullanılmadı ve içerisinde kirlilik ve atıklar oluştu ise gider yıkama gereklidir.
   • Pimaş tesisatı çok eski ise burada da kir tabakaları oluşacak hatta boru çapında daralmaya neden olacak ve sık sık tıkanma yaşanacaktır. Bu durumda da önce tıkanıklık açılıp sonrada yıkama yapılması gereklidir.
   • Mutfakta yağ aşırı kullanıldığından ve yoğun bir şekilde yemek artıkları olduğunda, yağlar olsun, yemek artıkları olsun gideri tıkamaktadır. Zaman geçtikçe oluşan yağ tabakası suyun gitmesini de engellemektedir. Özellikle bu tarz yerlerde mutfağın bir an duraksaması ciddi zararları ortaya çıkaracağından periyodik gider yıkama büyük faydalar sağlanır.
   • Ansızın ortaya çıkabilecek tıkanıklıkların önüne geçmek için kurumsal mutfak işletmecileri periyodik bakım gider yıkama yaptırmalıdır.

Pimaş Yıkama ve Pimaş Gider Borusu Temizleme Nasıl Yapılır?

Gider borusu temizleme, atık gider borusu yıkama, pimaş yıkayarak tıkalı pimaş açma ve pimaş boru temizleme için öncelikli husus yukarıda da dikkat çektiğimiz gibi pimaş temizleme cihazıdır. Sırası ile pimaş yıkama nasıl yapılır uygulama sırasına göre yazalım.

 • Pimaş içi yıkama yapabilmek için öncelikli husus pimaş gider yıkama cihazının olması gerektiğidir.
 • Pimaş gider yıkama cihazı olmadan gider yıkama yaptım demek eksik kalacaktır.
 • Pimaş gider yıkama temizleme yapmadan önce tıkanıklık cihazı ile tıkanıklık oluşturan kaba pislikler rögara gönderilmelidir.
 • Bunu yaptıktan sonra pimaş yıkama hortumu gidere salınır. Gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra cihaz çalıştırılır.
 • Burada önemli olan cihazın başında olan ustanın bu işi daha önce yapmış tecrübeli olmasıdır.
 • Cihazla yıkama yaparken hem gidere salınan yıkama aparatının giderde sağlıklı ilerlemesini hem de basıncı kontrol etmelidir. Yıkama hortumu giderde ilerlemediğinde buna müdahale edebilecek olmalıdır.
 • Gider yıkama bittikten sonra eğer gerekli görülür ise kimyasal da kullanılmalıdır.

Burada şunu ifade etmiş olalım, tıkanıklık açma cihazı ayrı, boru yıkama cihazı da ayrıdır. Pimaş yıkama yapılırken her iki cihazda hazır bulundurulmalıdır. Cihazların olmasının yanında uygulamayı yapacak tesisatçı nereden müdahale edileceğini ve hangi aşamada tıkanıklık açma cihazı, hangi aşamada pimaş yıkama cihazını kullanacağını iyi bilmelidir. Gider borusu pimaş içi yıkama da uzun yıllar tecrübemiz ile hizmet sunuyoruz.

Basınçlı gider borusu yıkama ve pimaş yıkama fiyatları gayet uygun olup bu hizmeti alarak pimaş gider borularını sorunsuz kullanırsınız.

Pimaş Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Yıkama ve Gider Borusu Temizleme Nerelerde Gerekli olur?

 • Otellerde, pimaş içi yıkama gereklidir .

 Mutfak yoğun olarak çalıştığı için hem aşırı yemek artıkları hem de aşırı kullanılmış yağ giderlere gittiği için aşırı yağlanma ve tıkanma olacağı için gider yıkama gerekli olur.

 • Resoranlarda, pimaş içi yıkama gereklidir.

Mutfak vazgeçilmez olan bir yer olup aşırı yağ ve yemek tüketildiği için atıklarda bu oranda olup gider yıkama periyodik olarak yaptırılmalıdır.

 • Hastanelerde, pimaş içi yıkama gereklidir.

 Özellikle A sınıfı ve B sınıfı hastanelerde hacim büyük olduğu için mutfakta ki yoğunlukta bu çizgide fazladır. Bu açıdan bu tarz yerlerde de periyodik pimaş bakımı yaptırılmalıdır.

 • Yatılı okullarda pimaş içi yıkama gereklidir.

Mutfak yoğun olarak işletilmekte ve yağlanma bu oranda artmaktadır. Burada da yıkama gider temizleme hizmeti mağduriyetlerin yaşanmaması adına alınmalıdır.

Gider Borusu Pimaş içi Yıkatmanın  Faydaları

 • Atık su borusu da dediğimiz gider borusunun içinde atıklar zamanla katı bir hal alır ya da yağlar boru yüzeylerinde yapışkan bir tabaka oluşturur. Eğer pimaş içi yıkama yaptırırsanız bahse konu bu kirli ve sağlıksız yapılır ortadan kalkar.
 • Tıkanan gider borularının tıkanıklık açma robotu ile açılması sonrası yeniden tıkanıklık yaşanmaması için etkili bir uygulamadır. Tıkanıklık robotu ile tıkanıklık açılmış olsa da boru yüzeylerinde olan kirli tabaka yerinde durmaktadır.
 • Pimaş gider borusu yıkama ile atık su borularından gelen koku asgariye indirilir.
 • Atık su gider boruları içerisinde oluşan bakteriler ve diğer canlı organizmalar ortadan kaldırılarak hijyen sağlanır.
 • Pis su borularında pimaş yıkama sonrası kimyasal uygulama ile de dezenfekte edilir.
 • Özellikle mutfak gider boruları için pimaş yıkama yapılması sağlık açısından da önem arz eder.

Sonuçta tıkanıklık aniden ortaya çıkan bir durum olmayıp uzun yıllar bakım yapılmadan kullanıldığı için tıkanıklık oluşur. Pimaş tıkanıklıklarına çözümün pimaş yıkama olduğunu her daim görmekteyiz. Pimaş yıkama ile ani tıkanıklık yaşanmasının ve mağduriyetlerinde önüne geçilir.

Robotla tıkanıklık açıldıktan sonra kamera ile görüntüleme de yapılarak pimaş içlerinin ne kadar temiz olduğuna sizlerde şahit olun. Uzmanlar Tesisat pimaş yıkama servisi uygun fiyat ve garantili hizmeti ile yanınızdadır.