Petek Temizliği 9885 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer peteklerinde ısınma sorunu var diye petek havasını aldım petek ısınmadı diye soranlar olmaktadır. Ancak peteğin ısınmama sorununun nedeni hava olursa petek bu şekilde ısınmaya başlayabilir. Bunun için petekte hangi alanların ısınmadığına bakılması gerekir. Her ısınmayan petekte hava vardır demek çok doğru bilgi değildir.

  • Peteğin havasını aldım ancak ısınmıyor ya da havası alındığı halde ısınmayan petek için ne önerilir?

Isınmayan kalorifer peteği için ilaçlı cihazlı temizlik öneriyoruz.

  • Kalorifer peteği hava yapmış ise kalorifer havası alma tek çözüm müdür?

Kalorifer tesisatında hava var ise peteklerden hava alarak ısınmanın önündeki bu durumu ortadan kaldırmalısınız.

Kalorifer peteği neden ısınmıyor için peteklerin alt kısmında hava sıkışması olur ise kanallara su girişi zorlaşır bundan ısınmaz. Son petek neden ısınmıyor, peteklerin alt kısmı ısınmıyor ise kalorifer peteğinde meydana gelen ısınma sorunu bir tek cevapla açıklanamaz. Peteklerin havasını aldım ama petek yine soğuk yine soğuk ise petekler kirlenmiştir.

Petek Havasını Aldım Petek ısınmadı. Kalorifer Peteği Neden ısınmıyor?

Kalorifer peteğinin havasını alamıyorum, petek havasını aldım petek ısınmadı sebebi nedir? Peteklerde hava olursa öncelikle peteğin alt tarafa ve üst tarafa dokunarak kontrol etmek gerekir. Eğer peteğin ısınmayan bölgesi üst kısımları ise bunun sebebi hava olabilir. Ancak peteğin alt kısımları ısınmıyorsa bunun sebebi hava değildir. Alt kısımları ısınmayan petek kirlenmiştir. Bu yüzden havasını alsanız bile sorun giderilmez. Fakat peteğin üstü ısınmıyorsa havasını alarak peteğin ısınmasını sağlayabilirsiniz. Bu çözüm petek havası aldım petek ısınmadı diye merak eden herkes için geçerlidir.

Petek Havasını Aldım Petek ısınmadı | Uzmanlar Tesisat

Petek Havasını Aldım Petek ısınmadı | Uzmanlar Tesisat

  • Petek havasını almanıza rağmen petek ısınmıyor ise bunun sebebi peteğin kirlenmiş olmasıdır. Petek havası alınırsa petek ısınır mı, diyenler öncelikle peteğin ısınmayan alanını kontrol etmelidir.
  • Petekte hava varsa sadece üst kısımları ısınmaz. Peteğin alt kısmı ısınır çünkü hava peteğin üst kısmında kalır. Hava olan yerde de ısı iletkenliği sağlanamaz ve sıcak su sirkülasyonu da gerçekleşmez.
  • Böyle bir durumda petekte biriken hava peteğin üst kısmında olduğu için petek üstleri ısınmaz. Isınmayan bölge petek üst kısmı ise peteklerden hava alma uygulaması ile sorun ortadan kalkar.
  • Yok eğer peteğin alt tarafları soğu ısınmıyor ise bu durumda peteklerden hava alma pek bir işe yaramayacaktır.
  • Yapılması gereken şey kalorifer peteklerinin ve kalorifer tesisatının ilaç ve cihazla temizlenmesidir. Fakat hava alma uygulaması gibi basit olamayan bu işlem için tesisatçıdan yardım almak gereklidir.

Kombi çalıştığı halde petekler ısınmıyor, kalorifer petekleri neden ısınmaz, bazı petekler ısınmıyor ise artık bunların cevaplarını biliyorsunuz. Merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor ise burada kazan dairesinden bütün tesisat ve peteklerin temizliği yapılmalıdır. Kalorifer peteğinin havası alındığı halde, kalorifer peteği neden ısınmıyor sorusuna cevap bulmaya çalıştık.

Kalorifer Petek Havası Nasıl Alınır?

Peteklerin Havasını Aldım Petekler Yine Soğuk acaba  petek havası almayı ben mi beceremiyorum. Kalorifer peteklerinde biriken hava alma işlemi için tesisatçıya gerek duymadan bu işlemi siz de yapabilirsiniz. Sizin için gerekli, olan malzemeleri önce listeleyelim.

  • Ucu düz tornavida: Petek üzerinde bulunan hava alma yerine takarak sola doğru yavaşça çevirerek hava alma uygulaması için gerekli en önemli malzemedir.
  • 1 Kap: Ani su akması karşısında tedbiren bulundurulması gereken malzemedir.
  • 1 Bez: Ufak tefek ıslaklık olduğunda leke yapmayı önlemek için gerekli olan yardımcı malzemedir.

Peteklerin bazıları ısınmıyor, kombi çalışıyor petekler ısınmıyor, son petek neden ısınmaz gibi sorular için kesin çözüm artık bir telefon kadar yakın. Petek tesisatında hava alındı, kombi petekleri ısınmaz ise hava mıdır nedeni diye sormak gereklidir. Petek Havasını Aldım Petek Isınmadı demek yerine artık bir çözüm için sizi harekete geçirecek gerekli bilgileri sizlere sunmanın keyfini yaşıyoruz.

Benzer Gönderiler: