Su Kaçağı 2 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Doğalgaz kalorifer tesisatı kaçak bulma uygulaması ile bu sorunu yaşayanların endişe etmesine gerek kalmadı. Doğalgaz borusunda gaz vardır su yoktur burada anlatılmak istenen kalorifer borusundaki su kaçağıdır.

Doğalgaz kombi kalorifer tesisatında meydana gelen kaçaklar için önlem alınmadığı takdirde ısınma başta olmak üzere çeşitli sorunlar yaşamanıza neden olur. Bu nedenle gecikmeden kalorifer tesisatı su kaçak tespiti yapılmalıdır.

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma Nasıl Yapılır?

1.Yol:  Kalorifer tesisat kaçağını bulmak için termal kamera kullanma

Doğalgaz kalorifer kaçak su bulma için hizmeti alacağınız tesisatçının termal kameralı kaçak tespiti yapması gerekir. Doğalgaz tesisatı boru hattındaki kaçakların tespitinde ısıya karşı duyarlı olan termal kamera sayesinde etrafı kırmadan su sızıntısı yerleri hatasız şekilde belirlenir.

Termal kameralı kimyasallı yöntemle doğalgaz kaçaklarından zahmetsizce kurtulabilirsiniz. Doğalgaz kaçak su bulma cihazı olan termal kamera sayesinde kırmadan dökmeden kaçaklar tespit edilmektedir.

2.Yol: Kalorifer doğalgaz tesisatındaki kaçağı kimyasal ilaçla giderme

Doğalgaz kaçakları tespiti yapılmasına gerek kalmadan kalorifer kaçak kapatıcı bir kimyasalla kapatılıyor. Bu yöntemle tamir edilen borularda kaçak yeni bir kimyasal kullanılmadıkça ortadan kaldırılıyor. Doğalgaz kaçaklarını ihmal ederseniz, tesisatta sürekli su kaybı olacağından ısınma sorunu dışında kabarıklıklar, küflenme gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Tesisata gönderilen kimyasal ise kaçak yerlerinde oksijenle birleşip kristalleşerek borudaki deliği kapatarak sızıntıyı engellemektedir. Bu işlemle doğalgaz tesisatında oluşan tüm kaçak yerleri ilaçlı kapatılmaktadır. Tek bir uygulama ile kalorifer kombi tesisatında kaç adet kaçak var ise tamamı kapanmış olur.

Doğalgaz kalorifer tesisatı kaçak bulma

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma | Uzmanlar Tesisat

Doğalgaz kalorifer tesisat kaçağı bulma fiyatı

Kombi kalorifer kaçağını bulup tamir etmek diğer su kaçaklarından daha zordur desek yanlış olmaz. Çünkü kalorifer kaçaklarında parke altı kaçakları cihazla tespit zordur. Bunun için termal kamera mutla bulundurulmalıdır. Termal kamera yok ise kalorifer kaçağı tamir kimyasalı ile boru tamiri yapılmalıdır. Doğalgaz kalorifer kaçağını bulma fiyatı 300 TL olup tamir fiyatı arızaya göre değişmektedir.

İlaçlı doğalgaz kalorifer tesisatı kaçağının giderilmesi için önce kalorifer petek tesisat temizliği yapılmaktadır. Sonra kimyasal ilaçlı kaçağı kapama işlemi yapılır. Bu işlemlerin tamamı ortalama 100 m2 bir daire için 500 TL’ dir. Doğalgaz kalorifer tesisatı kaçak bulma işlemi yukarıda da belirtiğimiz üzere 2 farklı uygulama ile yapılabilir.

Benzer Gönderiler: