Su Kaçağı 1282 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Doğalgaz kalorifer tesisatı kaçak bulma uygulamasıyla bu sorunu yaşayanların endişe etmesine gerek kalmadı. Doğalgaz borusunda gaz vardır, su yoktur burada anlatmak istediğimiz kalorifer borusundaki su kaçağıdır.

Doğalgaz kombi kalorifer tesisatında meydana gelen su kaçaklar için önlem almalısınız. Şayet önlem almazsanız ısınma başta olmak üzere çeşitli sorunlar yaşarsınız. Bu nedenle gecikmeden kalorifer tesisatı su kaçak tespitini yaptırın.

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma Nasıl Yapılır?

1.Yol:  Kalorifer tesisat kaçağını bulmak için termal kamera kullanma

Doğalgaz kalorifer kaçak su bulma için hizmeti alacağınız tesisatçının termal kameralı kaçak tespiti yapması gerekir. Doğalgaz tesisatı boru hattındaki kaçakların tespitinde ısıya karşı duyarlı olan termal kamera kullanırız. Termal kamera sayesinde etrafı kırmadan su sızıntısı tespitini yaparız.

Termal kameralı kimyasallı yöntemle doğalgaz kaçaklarından zahmetsizce kurtulabilirsiniz. Doğalgaz kaçak su bulma cihazı olan termal kamera sayesinde kırmadan dökmeden kaçakları tespit ederiz.

2.Yol: Kalorifer doğalgaz tesisatındaki kaçağı kimyasal ilaçla giderme

Doğalgaz kaçakları tespiti yapılmasına gerek kalmadan kalorifer kaçak kapatıcı bir kimyasalla kaçağı kapatırız. Bu yöntemle tamir edilen borularda kaçak yeni bir kimyasal kullanılmadıkça ortadan kalkar. Doğalgaz kaçaklarını ihmal ederseniz, tesisatta sürekli su kaybı olur. Su kaybı olduğunda ısınma sorunu yaşarsınız. Bunun dışında kabarıklıklar, küflenme gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Tesisata gönderilen kimyasal ise kaçak yerlerinde oksijenle birleşip kristalleşerek borudaki deliği kapatır sızıntıyı engeller. Bu işlemle doğalgaz tesisatında oluşan tüm kaçak yerleri ilaçlı kapatırız. Tek bir uygulama ile kalorifer kombi tesisatında kaç adet kaçak var ise tamamı kapanır.

Doğalgaz kalorifer tesisatı kaçak bulma

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma | Uzmanlar Tesisat

Doğalgaz kalorifer tesisat kaçağı bulma fiyatı

Kombi kalorifer kaçağını bulup tamir etmek diğer su kaçaklarından daha zordur desek yanlış olmaz. Çünkü kalorifer kaçaklarında parke altı kaçakları cihazla tespit zordur. Bunun için termal kamera mutlaka bulundururuz. Termal kamera yok ise kalorifer kaçağı tamir kimyasalı ile boru tamirini yaparız. Doğalgaz kalorifer kaçağını bulma fiyatı 1.000 TL olup tamir fiyatı arızaya göre değişmektedir.

İlaçlı doğalgaz kalorifer tesisatı kaçağının giderilmesi için önce kalorifer petek tesisat temizliğini yapıyoruz. Sonra kimyasal ilaçlı kaçağı kapama işlemi yaparız. Bu işlemlerin tamamı ortalama 100 m2 bir daire için 3.000 TL’ dir. Doğalgaz kalorifer tesisatı kaçak bulma işlemi yukarıda da belirtiğimiz üzere 2 farklı uygulama ile yaparız.

Benzer Gönderiler: