Petek Toz Temizliği 370 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Yeşilköy petek toz temizliği servisi hem petek içi tesisat temizliği yapar hem de petek dışı toz temizliğini yapar. Petek toz temizliği petek içi temizliği yani kalorifer tesisat temizliği değildir. Yeşilköy petek arası toz temizliği ile petek ızgara aralarında biriken bütün toz yumakları buharlı makine ile temizlenir. Yeşiköy kalorifer petek temizliği servisi kombi petek temizliği ve petek araları toz temizliği işini profesyonel makineler ile yapar. Yani, Yeşilköy petek temizliği servisi petek arası toz temizliğini yaptığı gibi  kalorifer petek tesisat temizliği de yapar.

Yeşilköy petek toz temizliği servisi olan firmamız petek toz temizleme cihazı yardımıyla peteklerin en ücra köşesinde biriken tozları temizlemektedir. Peteklerin ızgaralarında biriken tozların evde kullanılan yöntemlerle temizlenmesi mümkün değildir. İnce kıvrımlı kanallardan oluşan bu bölgeye ulaşılamadığı için toz temizliği için mutlaka cihaz kullanılmalıdır.

Yeşilköy Petek Toz Temizliği Nedir?

Giderek yaygınlaşan petek toz temizliği ulaşılamayan alanlardaki tozların temizlenmesi işlemidir. Petek aralarında biriken toz yumaklarının temizliğini ifade eden bu hizmet için buharlı petek toz temizleme makinesini gerekli kılar.

Peteklerin ızgara kanallarında birikmiş, kümelenmiş tozlar sadece bu yöntemle temizlenebilir. Tozlu bir ortamda yaşam oldukça risklidir. Alerjik rahatsızlıklar tetiklenebilir. Bunun yanında tozların biriktiği alan karanlık ve nemli olduğundan mite böcekler için de yaşam alanı oluşturabilir. Petek tozları sağlığımızı tehdit eden ve sağlıksız ısınmamıza neden olan bakteri oluşumuna neden olur. Bu açıdan petek aralarında oluşan tozların ciddiye alınması gerekir

Yeşilköy Petek Toz Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Yeşilköy Petek Toz Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Yeşilköy Petek Toz Temizliği Nasıl Yapılır?

Yeşilköy petek temizleme firmaları, petek dışı tozu temizleme işini elbette buharlı makineler ile yaparlar. Yeşilköy petek toz temizliği nasıl yapılır  sorusuna cevaben,  petek toz temizliği yapılabilmesi için toz temizleme cihazı kullanılır. Cihazın en önemli özelliği kuru buhar püskürtmesidir. Herhangi bir temizlik malzemesinin kullanılmadığı petek toz temizliği peteklere zarar veren bir etkiye neden olmaz.

Petekler yerlerinden sökülmeden yapılan bu uygulama ne kadar evde yapılmaya çalışılsa da buharlı makine olmadığı için temizlik yeterli olmaz. Bazı evlerde buharlı makine bulunmakta ancak bunlarda ev tipi basıncı düşük makinelerdir. Bu makineler ile yapılan temizlik de kısmi kalmaktadır. Petek arası ya da petek dışı tozu temizleme yapılırken makine yüksek basınca sahip olmalıdır. Petek tozları temizlenirken etrafın kirlenmemesi için petek altlarına bez takılmalıdır. Temizlik sonrası bütün pislik bu bezlerde toplanacak ve etrafa saçılmayacaktır.

Benzer Gönderiler: