1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanıklık açma uygulamasını gerekli kılan tıkalı boru açma  arızasının tıkanıklık açma makinesi ile açılması gerektiğidir. Kullanılan pis suyun, pimaş gider borularından rögara gitmeyip geri gelmesi ve taşması ile oluşan tesisat arızası olduğunda tıkanıklık açma gereklidir. Makine ile tuvalet tıkanıklığı açma işi yapılırken pimaş borularına zarar verme söz konusu olmaz. Evde pompa ile tıkanık lavabo açma işi yapıldığında tıkalı boru açılmaz ise profesyonel yardım gereklidir. Gider borusu tıkanıklığı açmak için tıkanan tuvalet açma yöntemleri kullanılmalı ve en iyi sonuca kırma dökme yapmadan ulaşılmalıdır.

Kırmadan tıkanıklık açma, gider tıkanıklık açma işi robotla tıkanıklık açma uygulaması ile gerçekleşmektedir. Ortak gider boruda tıkanıklık açan firma, İstanbul tıkanıklık açma servisleri ile mutfak tıkanıklık açma, lavabo tıkanıklığı açma gibi bütün tıkanıklık çeşitlerini açmaktadır.

Tıkanıklık pis su giderlerinde olduğu gibi temiz kullanım su tesisatında da olabilir. Burada tıkanıklık denince acaba pis su gideri mi tıkandı yoksa temiz su tesisatı mı tıkandı diye sormak gereklidir. Tuvalet açma, lavabo tıkanıklığı açma, pimaş açma, mutfak tıkanıklığı açma gibi başlıklarda sorunlar karşımıza çıkar. İstanbul tıkanıklık açma servisi mutfak/lavabo/klozet/wc/banyo tıkanıklığı açma uygulamalarında profesyonel yöntemler geliştirmiştir. Tıkanan giderleri, tıkanıklık açma robotu ile kırmadan açıyoruz.

Tıkanıklık Açma Gider Açma – Neden Tıkanıklık Olur?

Tıkanıklık, pis su giderinde neden yaşanır önce bu tesisat tipindeki tıkanıklığa bakalım sonrada temiz su tesisat tıkanıklığının nedenlerine bakalım.

 • Pis su gider tıkanıklığı var ise gidere ıslak mendil olsun, bez olsun, tuvalet kağıdı gibi gidere atılmaması gereken yabancı cisimler sebep olmaktadır.
 • Giderlerde çökme olur ise bu durumda tıkanıklık olacak pis su gitmeyecek giderlerden geri gelecektir.
 • Pimaş borularında istenilen eğim montaj aşamasında verilmez ise tıkanıklık oluşacak ve her zaman bu tıkanıklık tekrar edecektir.
 • Pimaş ana hattına bağlı boru fazla ise ve boru çapı düşük ise yine tıkanıklık oluşacaktır.
 • Bazı binalarda yağmur giderleri ana hatta bağlanmakta ve yağmur çok yağdığında tıkanıklık yaşanmakta ve çok büyük mağduriyetler yaşanmaktadır.
 • Giderler çok eskidi ise pimaş boru çaplar kirliliğe dayalı daralmakta en küçük bir şey atılsa bile tıkanıklık yaşanmaktadır.

Bazen su kaçağı diye gittiğimiz adreslerde de su kaçağının nedeni tıkalı giderler olabilmektedir. Su kaçağı tespiti yapmak için gidilen yerde tıkanıklık açma işi ile sorunun çözüldüğü çok olmaktadır.

Tıkanıklık Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkanıklık Açma | Uzmanlar Tesisat

Kırmadan Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır?

Kameralı lavabo açma ustaları, tıkanan gider borusu nasıl açılır sorusuna sahada en iyi cevabı vermektedir. Tıkanıklık açan robot veya tıkanıklık açma makinesi diye bilinen cihazlarla tıkalı giderler kırma dökme olmadan açılır.

 • Tıkalı olan gideri açmak için kırma dökme yapılmadan tıkanıklık kanal çama makinesi ile tıkalı gider açılmalıdır.
 • Bunun dışında tıkanan gider zemin altında kalmakta kırarak tıkalı olan boruya ulaşıp tıkanıklığı açarız denirse kabul etmeyiin.
 • Tıkanıklık hangi gider olduğu da tıkanıklık açma uygulamasının nasıl yapılacağını değiştirebilir.
 • Mutfak tıkanıklığı var ise tıkanıklık açma makinesi ile tıkanıklık açılır. Sonra kimyasal ilaç kullanılarak yumuşak yağ dokusu tamamen temizlenir ki yeniden tıkanıklık yaşanmasın. Kimyasal uygulama yapıldıktan sonra da kamera ile pimaş içi görüntüleme yapılır. Ancak bazen kimyasal ilaç kameraya zarar verebilir endişesi ile kamera ile bakılmayabilir.
 • Tuvalet tıkanıklığı olduğunda ise önce tıkanıklık açma robotu ile tıkalı olan gider tamamen açılır. Sonra gidere yoğun su dökülerek giderde sorun kalıp kalmadığı gözlemlenir.
 • Ana hat tıkanıklığı olduğunda tıkanıklık açma makinesinin en kalın yayı gidere salınıp tıkanıklık açılır. Burada da kamera ile sonradan bakılır ise çökme veya eğim sorunu olup olmadığı da görülür ve daha sağlıklı olur.
 • Süzgeç tıkanıklığı olduğunda boru çapı dar olduğu için tıkanıklık açma makinesinin ince yayı salınarak tıkanıklık açılır.
 • Pisuvar tıkanıklıklarında da birkaç pisuvar birden tıkandı ise tek noktadan tıkanıklık makinesi ile tamamı açılabilir.

Tuvalet tıkanıklığı açma işini lavabo açıcı ile yapmaya kalkmak çözüm getirmeyecektir. Yapılması gereken su tesisatçısının kırmadan robotla tıkanıklığı açma işini yapmasıdır. En ekonomik kırmadan tıkalı gider açma fiyatını yakalamak için  tıkanıklığı açma kimyasalı alıp giderleri açmaya çalışabilirsiniz. Ancak bu her zaman işe yaramayabilir. Bizim tavsiyemiz profesyonel tıkalı gider boru pimaş açma hizmeti almanızdır.

Mutfak Lavabosu ve Klozet Tuvalet Neden Tıkanır?

Evde en çok kullanılan lavabo mutfak lavabosu desek yanlış olmaz. Mutfak lavabosunda meyve sebze yıkandığında bunların kalıntıları, demlik yıkanırken çay atıkları, tava tencere yıkanırken bunların artıkları gidere gider. Mutfak lavabosuna bunca şey gittiğinde ve üstüne birde yağlı yemek artıkları ve kullanılmış yağ döküldüğünde tıkanıklık kaçınılmazdır. Çünkü, atılmaması gereken atıkları boruya yapışan yağ tabakasında tutunur ve burada tampon bölge oluşur.

Zamana ve kullanıma bağlı olarak bir de bakmışsınız ki, mutfak lavabosundan su yavaş gidiyor. Mutfak lavabosunda tıkanıklığın oluşmaya başladığının ilk sinyalini almış oldunuz. Eğer önlem almazsanız bir gün mutfak lavabosundan artık su gitmeyecektir.

Klozet ve Tuvalet  Neden Tıkanır?

Tuvalet giderine atılmaması gereken ne var ise gidere atılır ise elbette tıkanıklık kaçınılmazdır. Tuvalet tıkanıklığının nedenlerini tek tek sıralayalım.

 • Islak mendiller, pedler, erimesi zor olan tuvalet kağıtları gidere atıldığında tıkanıklık olur.
 • Temizlik yaptığınız bez yanlışlıkla tuvalet giderine kaçar ise tıkanıklık olur.
 • İnşaat aşamasında, işçilerin dikkat etmeyip gidere kaçırdıkları inşat atıkları, tıkanıklık olur.
 • İnşaatta çalışan boya ustalarının kovalarındaki boya artıklarını gider dökmesi sonucu tıkanıklık olur.
 • Tesisatın ilk yapıldığı anda atık su gider borularına istenilen eğimin vermemesi nedeni ile suyun yavaş gitmesi ve boruda su kalması sonucu tıkanıklık olur.
 • Yine temizlikte kullanılan yumuşak sünger ve benzeri şeyler klozet giderine gider ise tıkanıklık olur.
 • Çocukların tuvalet giderine oyun olsun diye attığı oyuncaklar tıkanıklığa neden olur.
 • Klozet tuvalet çöp kovası gibi kullanırsanız tıkanıklığın yaşanması gayet normaldir.

Tıkanıklık Açma Fiyatları

Tıkanıklık açma fiyatları değişkenlik göstermekte olup piyasadan çok ayrı fiyatlar veren bu işi profesyonel yapmayan şahıslardır. Günü birlik iş yapan, SSK, Vergi ödemeyen sabit bir yeri olmayan kişilerdir. Tesisat firmalarının fiyatları birbirine yakın olup bu işi profesyonel makineler ile yaparlar.

TIKANIKLIK TÜRÜ TIKANIKLIK AÇMA FİYATLARI ROBOT VE KAMERA KULLANIMI
Klozet Tıkanıklığı Açma 500 TL Evet
Mutfak Tıkanıklığı Açma 400 TL Evet
Banyo Tıkanıklığı Açma 400 TL Evet
Lavabo Tıkanıklığı Açma 400 TL Evet
Rögar Tıkanıklığı Açma 750 TL Evet
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma 750 TL Evet
Tuvalet Tıkanıklığı Açma 500 TL Evet

Neden Temiz Su Tesisatı Tıkanır?

Temiz su tesisatı tıkanıklığı çok sık karşılaştığımız bir durum olmasa da temiz su tesisatında da tıkanıklık yaşanmaktadır.

 • Şebeke suyu ile beraber gelen yosun tarzı şeyler musluk, batarya filtrelerini tıkamakta ve temiz suda tıkanıklık yaşanmasına neden olmaktadır.
 • Yine şebeke suyu ile gelen yosun ve benzeri şeyler sayaç girişlerinde takılıp kalmakta ve tıkanıklığın yaşanmasına neden olmaktadır.
 • Binanın çok eski bina olması sebebi ile boru yüzeylerinde kalın bir kireç tabakası oluşması da temiz su tesisatında tıkanıklık yaşanmasında etkendir.
 • Temiz su tesisatında bazen de sonradan yapılan tesisat kaynaklı olabilir. Sonradan yapılan tesisatta bağlantı noktalarında yapılan kaynak içeri doğru taşınca gidiş hattı kapandığı için tıkanıklık yaşanır.

Tıkanıklık olduğunda fiyat araştırması yaptığınızda lütfen firma olup olmadığını da sorun. Uzmanlar Tesisat olarak firma olmanın sorumluluğu içerisinde hareket ederek müşteri memnuniyetini önemsiyoruz.