Petek Temizliği 1009 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Zeytinburnu petek temizliği, makineli petek temizleme yaparak kış hazırlığında önemli bir hizmet veririz. Zeytinburnu petek temizleme ustalarıyla kombi bakımı ve petek temizliğini profesyonel yöntemlerle yaparız. Zeytinburnu petek temizliği olarak kombi petek temizliği, petek temizliği işini ilaçlı cihazlı petekleri sökmeden yaparız. Petek temizleme işlemi çok zor bir iş olmasa da profesyonel makineler ile yapılması gerektiği de unutulmamalıdır.

Kalorifer peteklerin yüksek performans göstermesi için petekleri belirli zamanlarda temizletmelisiniz. Tesisatın içinde dolaşan su peteklerin kireçlenmesine, paslanmasına neden olur. Ayrıca suyun içinde bulunan tortular dibe çökerek peteklerin alt kısımlarının ısınmasını engeller. Çünkü tıkalı petek kanallarına sıcak su giriş yapamaz. Sürekli aynı su, kalorifer tesisatı ve peteklerde dolaşımda olduğu için zamanla çamur halini alması beklenen bir şeydir. Bu açıdan kalorifer peteklerinin belli aralıklarla bakıma ihtiyacı olur. Zeytinburnu petek temizliği yapan firmamız peteklerdeki bu sorunları ilaçlı makineli yöntemle giderir.

Zeytinburnu Petek Temizliği Servisi Neden Petek Temizleme Yapar?

Petek temizleme ustalarımız bu işi yaparken peteklerin bakımların neden yaptırılması gerektiğini anlatır.

 • Kombi, kirli suyun verdiği zarardan dolayı arıza vermeye başlar ve arıza sıklıkla olmaya devam eder.
 • Kombiye en uzak petek hiç ısınmamaya başlar.
 • Petek kanalları tıkandığı için artık eskisi gibi ısınmazlar ve yarısı soğuk yarısı ılık olmaya başlar.
 • Petek altları hiç ısınmaz ve peteklerden hava da alsanız sonuç değişmez.
 • Kombi tıkalı petekleri ısıtmak için sürekli çalışır ama petekler ısınmaz. Kombi ekonomik moda geçmeden sürekli çalıştığından yakıt tüketimi fazla olur. Bu durumda yüksek doğalgaz faturaları sizi bekliyor olur.

Zeytinburnu petek temizliği ile bu olumsuzluklara neden olan petek tıkanıklığını açarız.

Zeytinburnu Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Zeytinburnu Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petek Temizliği İlaçlı Makineli Nasıl Yapılır?

İlaçlı makineli petek temizliği nasıl yapılır sorusuna sırası ile anlaşılır şekilde cevap verelim.

 • Bu yöntemle petek temizliğini banyodaki havlupanı söküp yaparız.
 • Diğer petekleri sökmeden petek temizleme makinesini havlupanın yerine bağlanarız. Bu sayede  tüm tesisata ve peteklere bağlanarak tesisat temizliğini yaparız.
 • Havlupanın yerine bağladığımız makina ile önce tüm peteklerde oluşan ısıyı engelleyen tabakayı çözeriz. Çözülen kirli tabaka sıvılaştırıp, tesisat dışına atarız.
 • Sonra makine ile tüm petekleri temiz su ile tek tek yıkarız. Her petekten berrak su gelinceye kadar bu işleme devam ederiz.
 • Sökülen havlupanı makine ile yıkayıp yerine takarız.
 • Kombi filtre bakımını yapıp, kombiden su doldurup sonra kombiyi çalıştırırız.
 • Petek havalarını alır vanalardan ısı ayarlarını yaparız.

Zeytinburnu petek temizliği servisimiz bu işi makineli olarak yapar. Peteklerin ısınmasına engel olan kirliliği ortadan kaldırmak için petek temizleme makinesi kullanırız. Bu yöntemle petek sayılarına bağlı olarak bir dairedeki petekleri ortalama 1-1,5 saatte temizleriz. Peteklerin hakkıyla temizlenmesi, ısınma sorununun ortadan kaldırır. Bu sürenin altında petek temizliğini yapacağını söyleyen firmalara itibar etmeyin. Zeytinburnu petek temizliği servisi güvenilir garantili hizmeti uygun fiyatla sunan tesisatçı firmadır.

Benzer Gönderiler: