Petek Temizliği 96 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Zeytinburnu petek temizliği servisi, makineli ilaçlı petek temizleme yaparak kış hazırlığında önemli bir hizmeti sunar. Zeytinburnu petek temizleme ustaları ile kombi bakımı ve petek temizliği profesyonel yöntemlerle yapılır. Zeytinburnu petek temizliği  servisi, kombi petek temizliği, kombi bakımı ve petek temizliği işini ilaçlı cihazlı petekleri sökmeden yapar. Petek temizleme işlemi çok zor bir iş olmasa da profesyonel makineler ile yapılması gerektiği de unutulmamalıdır.

Kalorifer peteklerin yüksek performans göstermesi için petekleri belirli zamanlarda temizletmelisiniz. Tesisatın içinde dolaşan su peteklerin kireçlenmesine, paslanmasına neden olur. Ayrıca suyun içinde bulunan tortular dibe çökerek peteklerin alt kısımlarının ısınmasını engeller. Çünkü tıkalı petek kanallarına sıcak su giriş yapamaz. Sürekli aynı su, kalorifer tesisatı ve peteklerde dolaşımda olduğu için zamanla çamur halini alması beklenen bir şeydir. Bu açıdan kalorifer peteklerinin belli aralıklarla bakıma ihtiyacı olur. Zeytinburnu petek temizliği yapan firmamız peteklerdeki bu sorunları ilaçlı makineli yöntemle giderir.

Zeytinburnu Petek Temizliği Servisi Neden Petek Temizleme Yapar?

Zeytinburnu ilçesi petek temizleme servisi bu işi yaparken neden petekler temizletilmeli bakımları yaptırılmalı sahada da bunu anlatır.

 • Kombi artık kirli suyun verdiği zarardan dolayı arıza vermeye başlar ve bu sıklıkla olmaya devam eder.
 • Kombiye en uzak petek hiç ısınmamaya başlar.
 • Petek kanalları tıkandığı için artık eskisi gibi ısınmazlar ve yarısı soğuk yarısı ılık olmaya başlarlar.
 • Petek altları hiç ısınmaz ve peteklerden hava da alsanız sonuç değişmez.
 • Kombi tıkalı petekleri ısıtmak için sürekli çalışır ama petekler ısınmaz. Kombi ekonomik moda geçmeden sürekli çalıştığından yakıt tüketimi fazla olur. Bu durumda yüksek doğalgaz faturaları sizi bekliyor olur.

Zeytinburnu petek temizliği ile bu olumsuzluklara neden olan petek tıkanıklığı ve kalorifer tesisat kirliliği ortadan kaldırılır.

Zeytinburnu Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Zeytinburnu Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petek Temizliği İlaçlı Makineli Nasıl Yapılır?

İlaçlı makineli petek temizliği nasıl yapılır sorusuna sırası ile anlaşılır şekilde cevap verelim.

 • Bu yöntemle petek temizliği havlupan sökülerek banyodan yapılır.
 • Diğer petekler sökülmeden petek temizleme makinesi havlupanın yerine bağlanarak tüm petekler temizlenir.
 • Havlupanın yerine bağlanan petek temizleme makinası ile önce tüm peteklerde oluşan ısıyı engelleyen tabaka çözülür. Çözülen kirli tabaka ilaçla sıvılaştırılır ve tesisat dışına boşaltılır.
 • Sonra yine makine ile tüm petekler temiz su ile tek tek yıkanır ve her petekten berrak su gelinceye kadar bu işleme devam edilir.
 • Sökülen havlupan makine ile yıkanır ve yerine takılır
 • Kombi filtre bakımı yapılır ve kombi su verildikten sonra kombi çalıştırılır.
 • Petek havaları alınır vanalardan ısı ayarları yapılır.

Temizlik sırasında kullanılan ilacın peteklere zararı olmayıp, sadece kireci ve pası temizlemekte etkisi vardır.

Zeytinburnu petek temizliği servisi bu işi ilaçlı makineli olarak yapar. Peteklerin ısınmasına engel olan kirliliği ortadan kaldırmak için ilaç ve petek temizleme makinesi kullanılmalıdır. Bu yöntemle petek sayılarına bağlı olarak bir dairedeki petekler en az 45 dakika içinde temizlenebilir. Peteklerin hakkıyla temizlenmesi, ısınma sorununun ortadan kaldırılması için bu yöntem kullanılmalıdır. Bu sürenin altında petek temizliğini yapacağını söyleyen firmalara itibar edilmemelidir. Zeytinburnu petek temizliği servisi güvenilir garantili hizmeti uygun fiyatla sunan tesisatçı firmadır.

Benzer Gönderiler: