Petek Temizliği 131 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Yeşilköy kalorifer petek temizliği ekipleri kalorifer petek temizleme işini petekleri sökmeden yerinde temizler. Bakırköy Yeşilköy petek temizleme servisi ile makineli ilaçlı güvenilir petek temizleme hizmeti almak çok kolaydır. Yeşilköy’de petek temizliği yapan firma ile görüştüğünüzde petek temizleme ile alakalı aklınızda olan tüm sorular cevap bulacaktır. Kombi petek temizliği, Yeşilköy petek temizliği servisi ile işyeri petek temizliği işlerinde güvenilir hizmet alın. Petek temizleme işini evde işyerinde makine ilaç olmadan yapmak olanaksızdır.

Kombi çalıştığında tesisatın içindeki su ısınır. Kombinin tek işlevi suyu ayarladığınız derecede ısıtmak ve kalorifer peteklerine göndermektir. Evinizin ısınması petekler aracılığı ile olur.  Kalorifer petek kanalları tıkalı ise kombinin ısıtıp peteğe gönderdiği sıcak su tıkalı kanala giremediği için peteğin bir kısmı soğuk kalmış olur. Petekler temiz olduğu sürece ısıtma verimi de artar.

Yeşilköy Kalorifer Petek Temizliği Neden Petek Temizleme Yapar?

Yeşilköy petek temizliği servisi, kalorifer petek temizleme hizmetini neden yaptığını sahada da sizlerle paylaşır. Neden kalorifer petek temizliği yapılmalı şimdi bunun üzerinde duralım.

Yeşilköy Kalorifer Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Yeşilköy Kalorifer Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

 • Kombiye uzak petekler hiç ısıtmamaya başlar.
 • Petek kanalları tıkandığında sıcak su dolaşımı gerçekleşemeyeceği için peteklerin yarısı sıcak yarısı soğuk olacaktır.
 • Özellikle petek altları soğuk kalacaktır.
 • Kalorifer petek ve kalorifer tesisatında dolaşımda olan çamurlu su kombi içerisinden de geçtiği için kombi parçaları zarar görecektir.
 • Kombi arızaları artacak ısınma ve sıcak su kesintiye uğrayacaktır.
 • Peteklerden hava almanıza rağmen peteklerde ısınma performansı değişmeyecektir.
 • Kombi sürekli tıkalı petekleri ısıtmak için çalışacağından yakıt tüketimi artacak ve doğalgaz faturası yüksek gelecektir.

Yeşilköy kalorifer petek temizliği servisi ile görüşerek bu olumsuz tablonun önüne geçebilirsiniz.

İlaçlı Makineli Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer petek tesisat temizliği işinin nasıl ve ne ile yapıldığı önem arz eder. Yeşilköy petek temizliği ilaçlı makineli nasıl yapılır hususu ön plandadır.

Petek temizliği sırasında peteklere zararı olmayan özel bir ilaç ve petek temizleme makinesi kullanılır.

 • Petekler sökülmeden temizlenir bunun için anyodaki havlupan sökülür ve petek temizleme makinesi buradan bağlanır.
 • Daha sonra tesisata ilaç verilerek kireç ve pas çözülüp sıvılaşır. Makine ile oluşan çamurlu su tesisat dışına atılır.
 • Makine ile tüm petekler tek tek yıkanarak ısı önündeki engeller kaldırılır.
 • Kombi filtre temizliği yapılıp kombiye su basılır ve kombi çalıştırılır.
 • Petek havaları alınır ve petek vanalarından ısı ayarlamaları yapılır.

Yeşilköy petek temizliği ilaçlı makineli şekilde yapılmalıdır. Petek temizliği sırasında ilaç kullanılmaz ise petekler tam olarak temizlenemez. Aynı şekilde petek temizleme makinesi kullanılmaz ise petekler temizlenemez. Bir dairede bulunan petekler sayısına göre ekiplerimiz ortalamam 45 dakikada işini bitirir. Bu sürenin altında petek temizliği yapılması mümkün olmaz. En azından ilaçlı makineli petek temizliği yapılamaz.

Yeşilköy kalorifer petek temizliği yapan firmamızdan mesai saatleri içinde randevunuzu alarak peteklerin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Benzer Gönderiler: