Su Kaçağı 1269 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer kaçağı tamir ilacı, kaçak giderici kimyasal yani kalorifer kaçağını kapatan ilaçtır. Kırmadan kombi kalorifer kaçaklarının kapatılmasında pratik olarak uygularız. Kalorifer tesisat borularındaki su sızıntısının tamiri bu ialçla mümkündür. Kalorifer borularını kırmadan tamir eden ilaç ile elbette kırma dökme yapmayız. Kalorifer kaçak onarım kimyasalı ve  kalorifer boru kaçak tamiri aynı şeyi ifade eder. Oysaki, su kaçak onarım kimyasalı aynı şey değildir. Su kaçak tamiri denince kapsam genişliyor ve bunun içine temiz su da giriyor.  Tesisat kaçak giderici ya da tesisat kaçak tamir kimyasalı, su kaçağı tamir ilacı değildir. Kalorifer tesisatındaki kaçakların kapatılmasında etkilidir.

Kalorifer suyunun eksilmesi durumunda, kombi tesisat kaçak giderici ilaç kullanırız. Etrafı kırmadan boruda kaç adet kaçak var ise ilaç ile kapatırız. Kalorifer kapatma sıvısı ile yapılan işlemler son derece pratik ve kolay şekilde tamamlanmaktadır. Bu yöntemle kalorifer kaçaklarını kapatmak en doğru tercih olacaktır. Kalorifer tesisatınızda plastik boru kullanılmış ise kalorifer kapatma sıvısı ile kaçak yerlerinin kapatılması mümkündür. Demir borularda bu yöntem kullanılması çok sağlıklı olmasa da px mobil tesisat borularında da kullanıyoruz.

Kalorifer kaçağı tamir ilacı kalorifer kaçağını kapatan ilaç nedir?

Kalorifer kaçak giderici ilaç, kombi kalorifer boru su kaçağının tamiri için kullanılan kimyasal bir sıvıdır. Tesisat kaçak tamir ilacı kaçağın olduğu yerde kristalleşerek su sızıntılarını kapatır. Kombi tesisat borularında oluşan deliklerden sızan suyun kesmesi için imal edilmiş solüsyondur. Kaçağın olduğu yerde oksijen olduğundan buradaki oksijenle kristalleşerek deliğin kapatılmasını sağlar. Kombi kalorifer kaçak kapama ilacı yoğunluğu ilacın imal aşamasında ayarlanmıştır. Bu anlamda su ile karışım yapıp kullanmayı gerektirmez. Kullanım şartlarına uygun kullanılması gerekir. Kalorifer kaçak tamir sıvısı yanlış şekilde kullanılır ise büyük maliyetler oluşmasına neden olur. Bu açıdan ne kadar sıvı kullanılacağı ve ne şekilde kullanılacağı önemlidir.

Kalorifer kaçağı tamir ilacı | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer kaçağı tamir ilacı | Uzmanlar Tesisat

Kombide sürekli su eksiltiyorsa, kombi arıza veriyorsa kalorifer tesisatında kaçak olup olmadığına mutlaka bakılmalıdır. Kalorifer kapatma sıvısı ile kaçağı kapatma yöntemi düşük maliyetli olması cezbecidir. Tamir gerektirmemesi, kırma işleminin yapılmaması bakımından büyük bir kolaylık sağlar. Klasik yöntemle yapılan işlemleri bilenler kalorifer kapatma sıvısı ile kaçağı kapatma yöntemini tercih edecektir.

Kombi tesisat kaçak giderici ilaç ile kaçak tamiri nasıl yapılır?

Kalorifer kapatma sıvısı ile kaçak tamiri yapan ekiplerimiz ön inceleme yapar. Plastik boru kullanılan tesisatınızda kalorifer kaçağı olup olmadığına karar verdikten sonra bu sıvıyı kullanır. Daha sonra kalorifer tesisat borusuna sıvıyı verirler. Kalorifer kapatma sıvısı kaçak yerlerinde kristalleşerek kaçağın kalıcı olarak kapatılmasını sağlar. Aynı yerden yeniden kaçak olmayacağı hususunda sizlere garanti verebiliriz. Kullanılan bu yöntemde süreci iyi takip edip yapılması gerekenleri sırası ile yapın. Kalorifer kaçağı tamir ilacı istenilen aşama şeklinde uygulanmaz ise sonuç alınamaz.

Benzer Gönderiler: