Su Kaçağı 1630 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tesisat su sızıntısı herkesin yaşayabileceği bir sorundur. Tesisat boru hattı kapalı bir sistemdir. Sıcak ve soğuk suyun geçtiği borularda beklenmedik zamanlarda sızıntılar olur. Bunların tespiti için özel yöntemler ve cihazlar kullanıyoruz. Bu nedenle tesisat su sızıntısı tespitinde teknolojik gelişimlere ayak uydurmuş tesisat firmaları ile çalışmaya özen gösterin.

Bir yerde su sızıntısı var ise  kırmadan su sızıntısı tespiti ile etraf zarar görmez ve kırmadan su sızıntısı tespitini yaparız. Şebeke su sızıntısı, atık su gider boru su sızıntısını teknolojik imkanlarla kolayca çözüme kavuştururuz. Su tesisatında oluşan sızıntıyı, cihazla su kaçağı tespit yöntemi ve kameralı su kaçağı tespiti ile tespit ederiz.

Tesisat su sızıntısı neden olur?

Tesisat su sızıntısı çeşitli sebeplerden ortaya çıkabilir. Atık su tesisat borularının bağlantı yerlerindeki contaların eskimesi, aşınması nedeniyle olur. Yaşanan su sızıntıları, boruların eskimesi, hasar görmesi, darbe alması, tıkanması gibi nedenlerden oluşur. Temiz su tesisat borularında su sızıntısı borunun çatlaması, delinmesi veya darbe alması sonucu oluşur. Kalorifer boru su sızıntısıda temiz su tesisat borularında oluşan sızıntı gibidir. Su sızıntılarının nedeni ne olursa olsun, noktasal olarak belirleyip tamir ediyoruz.

Tesisat su sızıntısı | Uzmanlar Tesisat

Tesisat su sızıntısı | Uzmanlar Tesisat

Tesisat su sızıntısı nasıl bulunur?

Tesisatında su sızıntısı olanlar mutlaka profesyonel yardım alın. Su sızıntısı tespitini, cihazlar ile kırmadan su sızıntısı tespiti yöntemiyle yaparız. Tesisat boruları fayans, duvar arkasına yerleştirildiği için sızıntının yerini bulmak için özel yöntemler ve cihazlar kullanırız. Tesisat boru hattındaki sızıntılar için yerine göre farklı cihazlar kullanırız.

Temiz su tesisatı boruları zemin altında olduğu için  su sızıntısını görmek mümkün değildir. Bu nedene bağlı cihazla tespit elzemdir. Akustik cihaz ile su kaçağının olduğu yerde basınca dayalı oluşan su sesini duyarak noktasal su kaçak tespitini yaparız. Atık su borularında oluşan su sızıntısını ise kamera ile boru içi görüntüleme yaparak buluruz. Kamera sayesinde boru içindeki arızayı görüp ona göre tamirat yaparız.

Kalorifer tesisat borularında oluşan su sızıntılarını da artık kombi kalorifer kaçak tamir sıvısı ile tamir ediyoruz. Hiç bir yer açılmadan kaçağın olduğu delik kapatılır. Tesisat su sızıntısı için en ideal çözüm elbette profesyonel uygulamalardır.

Benzer Gönderiler: