Su Kaçağı 34 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tesisat su sızıntısı herkesin yaşayabileceği bir sorundur. Tesisat boru hattı kapalı bir sistemdir. Sıcak ve soğuk suyun geçtiği borularda beklenmedik zamanlarda sızıntılar olabilir. Bunların tespiti için özel yöntemler ve cihazlar kullanılır. Bu nedenle tesisat su sızıntısı tespitinde teknolojik gelişimlere ayak uydurmuş tesisat firmaları ile çalışmaya özen gösterilmelidir.

Bir yerde su sızıntısı var ise  kırmadan su sızıntısı tespiti ile etraf zarar görmez ve kırmadan su sızıntısı tespiti yapılabilir. Şebeke su sızıntısı, atık su  gider boru su sızıntısı, kalorifer tesisat su sızıntısı teknolojik imkanlarla kolayca çözüme kavuşur. Su tesisatında oluşan sızıntı, cihazla su kaçağı tespiti sayesinde ve kameralı su kaçağı tespiti sayesinde tespit yapılır.

Tesisat su sızıntısı neden olur?

Tesisat su sızıntısı çeşitli sebeplerden ortaya çıkabilir. Atık su tesisat borularının bağlantı yerlerinde kullanılan contaların eskimesi, aşınması nedeniyle olabilir. Yaşanan su sızıntıları yanında, boruların eskimesi, hasar görmesi, darbe alması, tıkanması gibi nedenlerde su sızıntısı yapabilir. Temiz su tesisat borularında su sızıntısı borunun çatlaması, delinmesi veya darbe alması sonucu su sızdırır. Kalorifer boru su sızıntısı da temiz su tesisat borularında oluşan sızıntı nedenleri ile aynıdır.

Su sızıntılarının nedeni ne olursa olsun, noktasal olarak doğru şekilde belirlenmesi ve en kısa sürede tamir edilmesi bir zorunluluktur.

Tesisat su sızıntısı | Uzmanlar Tesisat

Tesisat su sızıntısı | Uzmanlar Tesisat

Tesisat su sızıntısı nasıl bulunur?

Tesisatında su sızıntısı olanlar mutlaka profesyonel yardım almalıdır. Su sızıntısı tespiti, cihazlar ile kırmadan su sızıntısı tespiti sayesinde profesyonelce çözülür. Tesisat boruları fayans, duvar arkasına yerleştirildiği için sızıntının yerini bulmak için özel yöntemler ve cihazlar kullanılır. Tesisat boru hattındaki sızıntılar için yerine göre farklı cihazların kullanılması gerekir. Bu yüzden bir uzman desteği alarak doğru yöntemin kullanılması gerekir.

Temiz su tesisatı boruları zemin altında olduğu için çıplak gözle su sızıntısını görmek mümkün olmayacağından cihazla tespit elzemdir. Akustik cihaz ile su kaçağının olduğu yerde basınca dayalı oluşan su sesi duyularak noktasal su kaçak tespiti yapılır. Atık su borularında oluşan su sızıntısı ise kamera ile boru içi görüntüleme sayesinde boru içindeki arıza görülüp ona göre tamirat yapılır.

Kalorifer tesisat borularında oluşan su sızıntıları da artık kombi kalorifer kaçak tamir sıvısı ile hiç bir yer açılmadan kaçağın olduğu delik kapatılır. Tesisat su sızıntısı için en ideal çözüm elbette profesyonel uygulamalardır.

Benzer Gönderiler: