Pimaş Yıkama 1165 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş yıkama nasıl yapılır için en kısa tanım, pimaş yıkama makinesi ile boru iç cidarlarının temizlenmesidir. Pimaş yıkama gider boru çapı darlığını gidermek için yüksek basınçlı suyla pimaş hattı yıkama işidir. Pimaş gider borusu yıkama işi ile pimaş gider borusu açma işi ile aynı şey değildir. Pimaş boru tıkanıklığı açma işini tıkanıklık açma robotu ile yaparız. Pimaş temizleme işini ise pimaş yıkama makinesi ile yaparız. Pimaş temizleme ile sürekli tıkanan giderlerin daha uzun kullanımı sağlanmayı amaçlarız. Evlerde pimaş bakım işini pimaş temizleme ilacını belli aralıklarla kullanarak yapabilirsiniz.

Pimaş Yıkama Nasıl Yapılır?

Sürekli tıkanır hale gelmiş atık su gider borusu içine pimaş yıkama makinesinin hortumu göndeririz. Yüksek basınç etkisi ile hortum ileri doğru gider ve hortum ucundaki aparat ile pimaş iç yüzeyini tamamen yıkarız. Bu yıkama işi 360 derecelik açı ile gerçekleşeceği için temizlenmeyen pimaş iç yüzeyi kalmaz. Bu sayede pimaş boru çapı darlığını, ortadan kaldırırız. Böylece atık sular boru çapı geniş olduğu için hızlıca kanalizasyona ulaşır.

Pimaş hattı yıkama pimaş gider borusu yıkama ile boru içine tutunan atıkları  temizleriz. Bu sayede boru içlerindeki sürtünme çok azalacağı için gidere atılan atıklar boru içlerine kolay kolay tutunamaz. Kirlenmiş pimaş temizleme ile atık su gider pimaş borularında tıkanıklık olmaz. Gider borularında tıkanıklık olmadan uzun soluklu kullanımın sağlanmış olur. Tıkanıklık olduğunda  pimaş gider borusu açma işlemini yaparız. Sonra kamera ile pimaş içi görüntüleme yaptığımızda aşırı yağlanma veya kirlenmeyi görürüz. Pimaş gider temizleme bakıma bu şekilde karar veririz. Pimaş yıkama makinesi, bize pratik etkili pimaş boru bakımı imkanını verir. Evde kendi başımıza makine olmadığı için sadece, pimaş temizleme ilacı ile aralıklarla bakım yapabiliriz.

Pimaş Yıkama Nasıl Yapılır? | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Yıkama Nasıl Yapılır? | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Gider Boru içi Görüntüleme

Atık su borularında bir sorun olduğunda kırmadan arızanın kaynağını görürüzü. Bunun en pratik yolu kamera ile boru içinin görüntülememizdir.  Atık su gider pimaş borusunda su kaçağı olduğunda kameralı su kaçak tespitini bölgesel olarak yaparız. Kamera ile boru içinden aldığımız görüntü ile su kaçağının giderilmesi için nasıl  tamirat yapılacağına karar veririz. Böylece ulaşılması imkansız boru içine kamera ile ulaşılıp zor olan bir su sızıntısına çözüm buluruz.

Diğer taraftan atık su giderlerinden su geri geldiğinde önce pimaş boru açma robotu ile tıkanmış gideri açarız. Arkasından kamerayı boru içine göndererek tıkanıklığın nedenine bakarız. Özellikle mutfak gider hattı yağlanmaya bağlı sık sık tıkanır. Bu durumu kamera ile görüntülediğinizde boru içlerindeki yapışkan yapının temizlenmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Mutfak gider borularının yıkanma işi de pimaş yıkama makinesini kullanarak yüksek basınç ile yaparız. Pimaş boru içinden görüntü almadan pimaş yıkamaya karar vermek akıllarda soru işareti bırakabilir. Bu açıdan kamera ile atık su gider pimaş boru içlerinin görüntülenebilmesi bizler ve sizler için büyük avantaj sağlamaktadır.

Pimaş Yıkama Fiyatı

Pimaş temizleme, pimaş yıkama fiyatı alırken mutlaka aldığınız fiyatları alacağınız hizmet içeriğini iyi not edin ve ona göre karşılaştırın. Pimaş yıkama işinde kullanılan cihazlar hat büyüklüğüne göre değişir. Mutfak pimaş yıkama için ayrı cihaz ana hat pimaş yıkama için ayrı cihaz kullanırız. Siz ana hat pimaş yıkama fiyatını düşük aldığınıza sevinirken belki de ana hattı mutfak pimaş yıkama cihazı ile yıkayacaklar. Bu cihaz ana hat pimaş yıkama için yetersiz olduğu için istediğiniz sonucu alamazsınız. Bu açıdan fiyat aldığınızda hangi hattın yıkanacağını net belirtin. On da göre de pimaş yıkama basınç değeri gibi değerleri sorun. Ortalama pimaş yıkama metre fiyatı 250 TL civarındadır. Bu fiyat işin türüne göre ve işin kapsamına, metraj azlık çokluğuna gör değişkenlik gösterebilir.

Benzer Gönderiler: