1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kombi kalorifer kaçağı tamiri için en baştan ifade etmiş olalım kırma dökme ne tespit aşamasında ne de boru tamir aşamasında yapılmaz. Kalorifer tesisatındaki suyun eksilmesine neden olan, kombi arızalarına yol açan kombi kalorifer kaçağı tamiri kimyasal sıvı ile yapılmaktadır. Kalorifer kaçakları etrafa zarar vermeden, herhangi bir yeri kırmadan tamir edilebilmekte olup kombi kalorifer kaçağı tamiri modern yöntemlerle yapılmaktadır.

Kombi su eksilttiğinde kombi arıza ışığı yanıp söner bu durum su kaçağı kalorifer kaçağı olduğunun işaretidir. Kombi su kaçağı tamiri için elbette etraf kırılmadan dökülmeden pratik profesyonel uygulama yapılarak su kaçak tamiri yapılır.

Kombi Kalorifer Kaçağı Kombi Neden Su Eksiltir?

Kombi su basınç göstergesinde düşüş var ise ve siz de bu duruma bağlı sürekli kombide eksilen suyu tamamlıyorsanız bu durum sizi fazlasıyla yorar. Peki ne oluyor da kombiye sürekli su eklemek durumunda kalıyorsunuz.

  • Kombi genleşme tankının havası bitmiş ise hava yerine su dolacağı için kombi su eksilmesi olabilir.
  • Kombi tesisat borularında su sızması var ise yine bu durumda da kalorifer tesisatı suyu eksildiği için su basıncı düşecektir.

Kombi su basıncı 1 bar altına düştüğü vakit zaten kombi arızaya geçecek ve kırmızı ışık yanıp sönecektir. Kombi kalorifer kaçağı tamiri yapılmasını zorunlu kılan iki ana neden bu şekildedir. Kombi su kaçakları olması ve kombi tesisatından su sızıyor olması durumunda tesisat kaçağının tamiri ivedidir.

Kombi Kalorifer Kaçağı Tamiri

Kombi Kalorifer Kaçağı Tamiri

Kombi kalorifer kaçağı tamiri nasıl yapılır?

Kalorifer borusu kaçağı için kombi su kaçağı onarma sıvısı en pratik çözüm olup ne su kaçağı tespiti için ne de borunun tamiri için kırma dökme olmaz.

Kaçak tamiri sırasında boru kırmaya gerek kalmadığı gibi evde telaşlı bir çalışma da yapılmaz. Tesisata verilen kimyasal ile tüm kaçaklar aynı işlem sırasında kapatılabilir. Kaçak yerlerinde kristalleşen kimyasal sayesinde kaçaklar kalıcı şekilde kapatılabilir.

Kimyasalla kombi kalorifer kaçağı tamiri sırasında öncelikle cihazla kaçak tespiti yapılmasına gerek olmamaktadır. Kalorifer tesisatında birden fazla kaçak olsa da kimyasalla tek işlemde tüm kaçak yerleri kapatılır. Kimyasal kaçak yerlerinde kristalleştiğinden yeniden aynı yerde kaçak sorunu yaşamazsınız. Tüm bu işlemler etrafı kırmaya gerek kalmadan tamamlanır. Bu şekilde kalorifer kaçakları için profesyonel yardım aldığınızda sizlere en uygun maliyetle kesin çözüm sunulacaktır.

Kombi su eksiltiyor ise mutlaka su kaçağının giderilerek kombinin aktif çalışması sağlanmalıdır. Kombi kalorifer kaçağı tamiri için teknolojik imkanlar ile üretilen solüsyon yani kimyasal sıvı ile çözüm çok daha kolay olmaktadır.