1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kombiye su nasıl doldurulur hususunda merak edilenler için bilgi bütünlüğü ve anlaşılabilir bilgi en anlaşılır olanıdır. Kombi ilk kurulduğunda suyun doldurulması ve suyu eksildiğinde mutlaka suyun tamamlanması gerekir. Kombinin çalıştırılabilmesi için suyu doldurmanız gerekir. Ayrıca kombide suyun eksilmesi durumunda da kombi arıza verecektir. Her marka kombinin su doldurma musluğu farklı özellikler arz edebileceğinden bir uzman desteği almanız gerekebilir.

Evde kombiye su nasıl  doldurulur ve kombiye su basma nasıl yapılır?

  • Kombiye su doldurmak için öncelikle musluğunu belirlemek gerekir. Kombinin musluğu alt kısımda yer alır.
  • Kombinin markası ve modeline göre siyah, mavi renklerdeki musluğu saat yönünün tersine çevirerek açtığınızda kombiye su dolmaya başlar.
  • Bu esnada su basınç ibresini kontrol etmeniz ve 1,5 bar olduğunda musluğu saat yönüne doğru çevirerek kapatmanız gerekir.

Kombiye su basarken kombi açık mı olmalı sorusu da çok sorulmaktadır. Eğer kombi digital ekran ise kombinin açık olması gerekir ki, su seviyesini kontrol edebilesiniz. Eğer manuel ise kombi kapalıyken de su doldurma vanasını çevirdiğinizde gösterge ekranından takip yapılabilir. Kombiye su basma işi kombi açıkken de yapılır kapalıyken de önemli olan su seviyesini su basarken kontrol edebilmektir.

Kombiye su nasıl doldurulur | Uzmanlar Tesisat

Kombiye su nasıl doldurulur | Uzmanlar Tesisat

Kombiye su doldurmak için musluğunu açarak sisteme yeteri kadar su dolmasını sağlamalısınız. Gereğinden fazla su doldurduğunuz zaman kombi fazla suyu dışarıya akıtacaktır. Bu esnada kombinin altına bir kap yerleştirerek fazla suyun içine akmasını sağlayabilirsiniz. Suyun eksik olması durumunda ise kombi arıza ışığı yanmaya devam eder.

Kombiye fazla su basıldığında ne olur?

Kombiye su basma işi, kombiye basılan fazla su 3 bardan sonra kombi altından otomatik boşalır. Kombiler de ideal su basınç seviyesi 1,5 bar ile 2 bar arasındadır. Eğer kombiye verilmesi gerekenden fazla su verilir ise kombi fazla suyu otomatik dışarıya atar. Bunu kombi altında bulunan tahliye borusundan dışarı atmak sureti ile yapar.

  • Kombi basıncı kaç olmalıdır. için verilebilecek en ideal oran 1,5 bar ve 2 bar olacaktır ki, bu seviyelerde kombi suyu dışarı vermez.
  • Kombi normal su seviyelerinde aktif olarak çalışırken kombiye fazla su basılması durumunda kombi arızaya geçer.
  • Kombiye su basamıyorum, kombi su basıncı nasıl düşürülür gibi sorularda cevap bekleyen sorulardandır.
  • Kombiye su basamıyorsanız vana bozuk olabilir ya da siz vanayı çeviremiyorsunuzdur.
  • Kombiden su boşaltma işinde en basit yöntem peteklerin hava alma yerlerinden hava alır gibi su almaktan geçer.

Kombiye su nasıl doldurulur, bu konuda uzmanlarımızdan da yardım alabilirsiniz