1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Lavabo tıkanıklığı açma, mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor gibi durumlarla karşılaşan insanlar kendilerini zora sokmadan profesyonel yardım almalılar. Lavabo tıkanıklığı olduğunda kendinizi suçlamanıza gerek yok. Zamanla bile tesisatınızı kullanmak zorunda olduğunuz için tıkanıklık sorunu oluşabilir. Bina yeni bina bile olsa, inşaat aşamasında tesisat hatalarından ya da istemeyerek giderlere kaçan maddelerden tıkanıklığı sizde yaşayabilirsiniz. Bu istenmeyen sorundan kurtulmanız için önce ne yapılması gerektiğini iyi bilmek gereklidir. Bu sayede hem tıkanıklık açılır hem de kırma dökme olmaz. Lavabo tıkandı ne yapacağım, tuvalete bez kaçtı ne yapacağım gibi soruların cevabını bildiğiniz takdirde sorun kısa sürede çözülür.

Evde banyo lavabo tıkanıklığı açma veya tuvalet ve lavaboda oluşan tıkanıklık açma işinde tıkalı lavabo açma yöntemi sirke ve karbonat ile mutfak lavabosu açma denenebilir. Tıkanan lavaboyu açmanın en doğal yöntemi denendiğinde tıkanıklık açılmaz ise profesyonel yardım alınmalıdır. Tesisatınızda olan tıkanıklık sorunları artık bir kâbus olmaktan çıktı. Tıkanıklığın hangi bölgede olduğu ve buna sebep olan her ne ise soruna çözüm tıkanıklık robotu ile hızla sunuluyor. Tesisatçınızın bu hizmeti yani tıkanıklık açma hizmetini özel cihazlarla vermesi halinde, bu sorun kimsenin gözünüzü korkutmamalı.

Lavabo Tıkanıklığı Açma | Hangi Lavabo Açma Yöntemi Kullanılarak Lavabo Açılır?

Sürekli kullanmak zorunda olduğunuz tesisatınızda olan bu sorun her zaman başınıza gelebilir. Daha önceden yapıldığı gibi fayansların kırılmasına bile gerek kalmadan giderlerde yapılacak olan çalışma ile  kırmadan tıkanıklık açılacaktır.  Sonrasında ise kameralı görüntüleme ile tıkanıklık tespiti kolayca yapılabilir. Bundan sonra tıkanıklıktan kurtulmanız için kanal açma makinesi yani robot kullanılıp giderlerde tıkanıklığa neden olan yabancı maddeyi yine herhangi bir yeri kırmadan dışarı çıkarılır. Lavabo tıkanıklığı açma uygulaması uzmanı tarafından yapıldığında kırma dökme olmaz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Lavabo Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

  • Mutfak lavabosu tıkanıklığı açma, evdeki tıkanmış lavaboları açmak için ne yapılmalı diye düşündüğünüzde ilk akla pompalama gelir. Yapmanız gereken şeyi yaptığınızda yani pompa ile tıkanıklığı açmaya çalıştığınız halde tıkanıklık açılmaz ise çok ısrarcı olmayın. Mutfak giderine sert bir şeylerle müdahale etmeyin.
  • Benzer şekilde banyo lavabosu tıkandığında, kırmadan lavabo tıkanıklığı açma hizmeti alamdan elbette evde elinizden geleni yapın. Ancak ne yaptığınızı bilerek yapmalısınız.
  • Evde sirke ve tuz ile lavabo tıkanıklığı açma işi genelde basit tıkanıklık açma için geçerlidir.
  • Lavabo açıcı veya kostik ile tıkanıklık açma yaparken de lütfen kimyasalın ne şekilde kullanılması gerektiğini okuyun. Kullanım şekline uygun kullanın ve kimyasalı dökerken ve sonrasında çok yakın durmayın.

Evdeki tıkanmış lavaboları açmak için ne yapılmamalıdır?

Her tıkanıklık türü aynı yöntemle açılmayacağı öncelikle bilinmelidir. Lavabo tıkanıklığını açmak için yapacağınız şeyi gelişigüzel yapmayın.

  • Lavabo gider borusuna sert cisimle müdahale etmeyin.
  • Lavabo giderine bilinmeyen kimyasal ya da gider açmada kullanılmayacak bir kimyasal dökmeyiniz. Pimaş borularına zarar verir ise çok da ha büyük sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Lavabo tıkanıklığını açmak için gidere göndereceğiniz yay giderde kalmamasına dikkat ediniz. Eğer uzun bir yay salıp bunu geri çekemezseniz boru içinde kalan yay/tel boru çapını daha da daraltacaktır.

Lavabolardaki tıkanıklığı açmak için mutfak lavabosu tıkanıklığı açmak için kırmadan lavabo tıkanıklığı açma yöntemi olan robotlu yöntem kullanılmalıdır. Mutfak lavabosu gider tıkanıklığı açıldıktan sonra da yağlanmış pimaş boru içi yıkaması yapılmalıdır. Lavabo tıkanıklığı açma hizmetine ihtiyacınız varsa, hemen firmamızla temasa geçebilirsiniz.