1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Mutfak tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığına sebep olan her ne ise  uygun lavabo açma yöntemleri ile  tıkanan lavabo açma işi yapılır. Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor ise kırmadan lavabo tıkanıklığı açma uygulanacak en iyi yöntem olacağı unutulmamalıdır. Tıkanık lavaboyu açmaya yarayan ne var ise denedim deyip lavaboya çamaşır suyu dökmek, tıkalı lavabo açma işinde çözüm olacak bir yöntem değildir.

Mutfak lavabosu tıkanıklığının sebebi bazen aşırı yağlanma bazen aşırı atıklar olabilir. Lavabo tıkanıklığına sebep olan şey basit bir şey ise sirke ve tuz ile lavabo tıkanıklığı açma ihtimal dahilindedir. Mutfak lavabosu gider tıkanıklığının temel unsuru aşırı yağlanma olduğundan çoğu zaman tesisatçı çağırmak gerekli olmuştur. Mutfak lavabosuna dökülen yemek artıkları, çay artıkları malumunuzdur.  Lavabo gideri tıkanıklığı, mutfak lavabo gideri tıkanıklığı açma işi yapıldıktan sonra bir de pimaş yıkama yaptırılması tavsiye edilir.

Mutfak Tıkanıklığı Açma  Gider Tıkanıklığı Açma

Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor, mutfak lavabosu tıkandı nasıl açarım sorusu için en isabetli cevap elbette kırmadan mutfak tıkanıklık açma yöntemi olacaktır. Evde akşam her şey normal sabah bir uyanıyorsunuz lavabodan su gitmiyor hatta su geri taşıyor. Ne olduğunu anlamakta da zorluk çekseniz mutfak gider borusunun tıkandığı aşikardır. Yapılması gereken ne ise bir an önce yapma çabasına girip evde kendi yöntemleriniz ile mutfak tıkanıklığı açma çoğu zaman yeni sorunlara yol açar. Tıkanan su borusu nasıl açılır, kırmadan lavabo tıkanıklığı açma işi nasıl yapılır için yardım almak her açıdan fayda sağlar. İlk yapılan tıkalı boru açma kimyasalı kullanmak ve sonrası sert cisimlerle müdahale ki biz bunu asla tavsiye etmiyoruz

Mutfak Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Mutfak Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Sert bir cisimle mutfak lavabo sifonunu çıkarıp gider borusuna müdahale ettiğinizde mutfak atık su borusuna zarar vermeyin. Bu yöntem işe yaramadığında lavabo açıcı alıp mutfak giderine dökecekseniz lütfen önce lavabo açıcıyı nasıl kullanacağınız iyice okuyun. Lavabo açıcıyı mutfak giderine dökerken yakın durmayın ellerinizi ve yüzünüz kimyasal ilaçtan koruyun.

Bu yöntemle de mutfak lavabosu gider tıkanıklığı açılmaz ise yapılması gereken ilk anda yapılması gereken şeydir. Bu da profesyonel tıkalı lavabo açma robotu ile tıkanıklığı açacak uzmanlar tesisatı çağırmak olmalıdır. Evde mutfak gideri açma işi çoğu zaman işe yaramaz ve yorulduğunuz ile kalırsınız. Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor ise stres ve panik yapmadan bu işi iyi bilen tesisatçılardan yardım alın.

Tıkalı Boru Açma Kimyasalı Lavabo Açıcı ile Evde Mutfak Gideri Açma

Evde onca uğraşa rağmen açılmayan mutfak lavabosunda aşırı yağlanma olabileceği için kimyasal açıcı kullanmak çözüm olabilir. Burada önemli nokta lavabo açıcı kullanmadan önce ne kadar kullanmanız gerekli olduğu ve ne şekilde kullanmanız gerektiği bilgisi önemlidir. Eğer siz lavabo açıcıyı kullanım kılavuzunu okumadan kullanırsanız çözüm yerine sorun oluşur. Mutlaka kimyasal açıcının ambalajının üzerinde olan bilgileri okuyarak uygulama yapılmalıdır. Hat çok kısa ise lavabo açıcı az dökülmeli hat uzun ise çok dökülmeli birde kullanım sonrası ne kadar beklenmeli ve ardından sıcak su mu soğuk su mu dökülmeli noktaları daha da önemlidir.

Mutfak tıkanıklığı açma işi yağların erimesi çözülmesi ve sıvılaşarak rögara gitmesi ile gerçekleşir. Mutfak lavabosu tıkandı nasıl çözebilirim diye düşünmek yerine bu işi profesyonel makineler ile yapan uzmanlar tesisat ile görüşerek çözüme ulaşın.