1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

İstanbul’da oturanlar tesisatlarında tıkanıklık sorunu yaşadıklarında, tesisat tıkanıklığı açma hizmeti alabilecekleri tesisatçı çoktur. Bu sorunlarını kırmadan giderebilecek, güncel yöntemleri kullanan bir tesisatçı bulmak sorunun çözümü demektir. Firmamız robotla tıkanıklık açma hizmeti verdiğinden, kırmadan tıkanıklık sorununuzu gidermektedir. Tesisatta tıkanıklık olduğunda hem tesisatınızı kullanamazsınız, hem de evinizde hijyen sağlanamadığından sağlık sorunları bile yaşayabilirsiniz.

Gider boru tıkanıklığı ile temiz su borusu tıkanıklığı karıştırılmamalıdır. Su tesisat tıkanıklığı kamera ile görüntülenemediği için ve boru çapı dar olduğu için temiz su borusunda tıkanıklığı açma biraz daha zordur.

Temiz su tıkanıklığını profesyonel tesisatçılar açar.  Basit tıkalı boru açma yöntemleri ile veya basit tıkalı boru açma teli ile su tesisat tıkanıklığının açılması da zordur. Kimyasal ilaç ile temiz su boru tıkanıklığı açılmasını önermediğimizi de bilmenizi isteriz.

Bu nedenle tesisat sorunu zaman kaybetmeden giderilmelidir. Ancak bu tercihi yaparken eski yöntemleri kullanan firmalara rağbet etmemelisiniz. Çünkü eski yöntemlerle bu sorunun giderilmesi sırasında fayanslar kırılabilir, duvarlar kırılabilir. Sonuçta kolay bir şekilde sorun gidermek varken, tercihinizi bu yönde kullanmalısınız.

Tesisat Tıkanıklığı Açma işi Nasıl Yapılır?

Kırmadan tıkanıklık açma için özel cihazların kullanılması gerekir. Kırma işlemi yapılmadan kanal açma makinesi giderin içine sokularak, içeride tıkanıklığa neden olan yabancı madde dışarıya çıkarılmalıdır. Bu robotun yani kanal açma makinesinin ucuna takılan özel bir aparat sayesinde yapılmaktadır. Sonrasında  gerek görüldüğü durumlarda da kamera ile boru içi görüntüleme yapılabilir. Kameralı özel bir cihazın giderlerin içine sokularak, bilgisayar üzerinde tıkanıklığın nedeni belirlenebilir ve tıkanıklığa sebep olan durum tespit edilebilir. Evde tesisatçı çağırmadan tıkanıklığı açmak için kendi başınıza yapabileceğiniz şey kimyasal kullanarak tıkanıklık açma olacaktır. Gider borusu tıkanıklığı açma ve tıkanan boru mutfak gider borusu açma işleminde çoğu zaman basit tıkalı boru açma yöntemleri işe yaramaz.

Tesisat Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Tesisat Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Temiz Su Tesisatında Boru Tıkanıklığı Açma

Temiz su tesisat tıkanıklığını açma işlemi tıkalı boru açma teli ile yapılmaz. Çünkü, tıkalı boru açma teli temiz su boru içerisinde ilerleyemez. Bu açıdan temiz su tesisat tıkanıklığı basınçlı tıkanıklık açma yöntemi ile yapılır. Hava ve su ile basınç yapma imkanı veren su jeti veya başka isimle anılan cihazlar ile temiz su boru tıkanıklığı açılır. Tesisat tıkanıklığı açma deyince pis su tesisat gider borusu açma mı yoksa temiz su tesisat tıkanıklığı açma mı bu ayrım yapılmalıdır. Çünkü her iki tıkanıklık açma türü için ayrı makineler ve ayrı yöntemler kullanılmaktadır. Pis su boru tıkanıklık açma işini çoğu tesisatçı yaparken temiz su tesisat tıkanıklığı açma işini her tesisatçı yapmaz. Bu tıkanıklık tipinde yapılacak uygulama bilinmeli ve titiz çalışma yapılmalıdır.