1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Vidanjör ile kanal temizleme hizmeti yüksek basınçlı araç ile makine ile büyük çaplı ve uzun metrajlı kanalizasyon gider borularının bakımını ifade eder. Büyük çaplı uzun metrajlı atık su gider kanalizasyon borularının temizliği için yüksek basınçlı vidanjör gereklidir. Hat uzadıkça basınç etkisini kaybedeceği için küçük makineler ile bu bakım çok sağlıklı olmaz. Vidanjör ile kanal temizleme işi profesyonel araç ve makineleri gerekli kılan bir hizmettir. Tesisat sektöründe bu işi yapabilecek tesisatçı firma sayısı sınırlı olup yüksek basınçlı temizlik yaparlar.

Vidanjör ile Kanal Temizleme Nereler için Gereklidir?

Vidanjör daha çok büyük çaplı ve uzun pimaş hattına sahip yerlerde gerekli olur. Vidanjör ile pimaş yıkama kanal temizleme yapılan yerler, oteller, hastaneler, yurtlar, restoranlar vb. yerlerdir. Bu gibi yerlerde pimaş yıkama işi küçük mutfak hatlarının yıkandığı makineler ile elbette yapılamaz. Mutfak hattı pimaş yıkama işinin yapıldığı makinenin hortumu 50’lik pimaşlar için olup incedir. Mutfak hattı pimaş yıkama yapılacak boru hattına uygulanacak basınçlı su ile ana gider kanal borularına uygulanacak basınç elbette çok farklıdır. Bu açıdan ana borular 100 lük boru 125’lik boru 150’lik boruların olduğu kanal hattı pimaş yıkama işi vidanjör ile yapılır. Vidanjörün giremediği yerler için de ana hat pimaş yıkama makineleri ile yıkama yapılır.

Vidanjör ile Pimaş Yıkama Kanal Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Vidanjör ile Kanalizasyon Yıkama işi Nasıl Yapılır?

Vidanjör ile kanal temizleme öncesi hatların ana rögara gidiş yerleri ve hatların nerelerden geçtiğine bakılarak uygulamaya nereden başlanacağına karar verilir. Vidanjör ile uygulamanın başlanacağı yer pimaş yıkamanın sağlıklı olması açısından önemlidir. Vidanjörün yüksek basınca dayanıklı hortumu, yıkama bakım yapılacak boru içine sokulur. Hortum basınç etkisi ile ilerlemeye başlar ve boru hat boyunca yüksek basınçlı suyu borunun tüm çeperine püskürterek ilerler. Sonra hortum geri çekilmeye başlar ve geri çekildiğinde de hata boyunca kirliliği çekip çıkartır. Pimaş bor kanal içi biriken kum, inşaat atıkları yani betonlaşmamış ne var ise yüksek basınç sayesinde ayrıştırıp dışarı çıkartılır. Vidanjör sayesinde en kısa borudaki yüksek basınçlı temizleme işi büyük çaplı uzun metrajlı hatlarda da yapılmış olur.