Tıkanıklık Açma 2338 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Banyo giderinden su gelmesi demek banyo gider borusunun tıkandığı anlamına gelir. Tıkanan banyo gider borusu açılmadığı sürece su geri gelecek ve  taşacaktır. Giderlerde biriken atıklar tıkanıklığın en önemli sebebidir. Eğer banyo gideri taşıyor diyorsanız tıkanıklık olduğunu anlayabilirsiniz. Bu durumda tıkanıklığın nedeni belirlenmeli ve cihazla tıkanıklık açılmalıdır.

Banyo gideri taşıyor ise giderden su taşması durumunda banyo giderini ne açar, banyo su gideri nasıl açılır? Bu sorunun cevabı için teknolojik imkanların devreye sokulması gereklidir. Son teknolojik makineler olan robotlar ile tıkalı borular açılır. Sifonu çekince giderde su gelmesi sorunun da aynı yöntem olan robotla tıkalı gider açma yöntemi etkili olacaktır.

Gider borusundan su geri gelip taşıyor, sifona basınca su gitmiyor geri geliyor ve su nereden geri geliyor hangi gider borusu tıkandı kamera ile tespit yapılır. Robotla da kırmadan tıkalı gider açılır. Tuvalet tıkandığında su geri gelir ise ortaya görüntü kirliliği ortaya çıkar ve pis koku etrafı sarar. Tıkanan mutfak, tıkanan banyo, tıkanan tuvalet ve banyoda su birikmesi içinde robotla tıkanıklık açma işlemi yapılır.

Banyo Giderinden Su Gelmesi ve Banyoda Su Birikmesi

Banyo giderinin taşması banyo gider borusunun tıkalı olduğunu gösterir. Sürekli atıklara maruz kalan gider, özellikle saç telleri, kıl, tüy gibi atıkların toplandığı banyo gider boru tıkanmasına şaşırmamak gerekir. Saç telleri gider borusuna sarılıp kalınca diğer gelen ne var ise buraya takılır kalır. Bu durum tıkanıklığın en büyük sebebidir desek yanlış olmaz.

Gider tıkanıklığının en önemli göstergesi suyun taşması ve suyun gitmemesidir. Banyo gideri taşıyor neden su gitmiyor, diye tedirgin olanlar bunun bir tıkanıklık göstergesi olduğunu anlayabilir. Banyo giderinin bağlandığı ana boruda bir tıkanıklık olması sonucu da banyo gider borusundan su geri gelebilir.

Banyo gideri tıkandığı zaman banyodan su geri gelir, banyo giderinden gelen su sızıntıları tıkanıklık olduğunu işaret eder. Banyo giderinden su çıkması, robotla kırmadan banyo tıkanıklığı açma uygulamasını gerekli kılar.

 Logarın tıkanması veya bina gider borusunun tıkanması ile cihazla banyo gideri açma, tıkalı banyo gideri açma uygulaması gerekli olur. Etkili banyo tıkanıklığı açma yöntemleri ile giderden su taşmasının önüne geçilip sorun temelden çözülür.

Banyo Giderinden Su Gelmesi | Uzmanlar Tesisat

Banyo Giderinden Su Gelmesi | Uzmanlar Tesisat

Giderden su taşması, banyo tıkanıklığı açma yöntemleri

Banyo giderinden gelen suyun nedeni, banyo giderini tıkayan şey ise banyo gideri tıkandığı zaman vakit kaybedilmemelidir. Tıkanıklık açılmadığında, banyo gideri taşıyor, sifonu çekince giderden su geliyor gibi şikayetler devam edecektir.

Banyo gideri tıkandığında acaba ben açabilir miyim diye çaba içerisine girdiğinizde kolları sıvarsınız. Ancak tıkalı banyo giderinin açılması için özel cihazlardan ve yöntemlerden faydalanılmaktadır. Bu nedenle banyo gideri taşmaya başladığında, mağdur olmamak için zaman kaybetmeden servisimizden robotlu usta gelmesini isteyebilirsiniz. Aksi halde banyo giderini kullanamaz ve zorluk çekersiniz. Kendi çabanızla tıkanıklığı açmaya kararlıysanız size önerilerimiz var.

  • Bu durumda size önerilerimizi de buradan paylaşalım. Önce ne yapacağınızı tam kararlaştırın ve ona göre acele etmeden tıkanıklığı açmaya başlayın.
  • Tıkalı gider için tıkanıklık açma kimyasalı kullanabilirsiniz, tıkanıklık teli ile tıkanıklığı açmaya çalışabilirsiniz. Kimyasal ilacı nalburlardan, yap marketlerden temin edebilirsiniz. Kimyasal ilacın kullanma şeklini iyi okuyun ve bu uygulamaya bağlı kalın. Baktınız ilaçla açılmadı bir tesisatçı çağırarak bu arızadan kurtulun.
  • Tıkanıklık kimyasalı dışında tıkanıklık teli ile de açılabilir. Bu telde nalburlarda, yapı malzemesi satan yerlerde bulunur. Bu yöntemle de tıkanıklığı  açmaya çalıştığınızda yine tıkanıklık açılmaz ise tıkalı gideri makine ile açacak tesisatçı çağırın.

Bu yüzden acilen servisimize ulaşarak kırmadan tıkalı banyo gideri açma hizmeti almanızı öneririz. Ekiplerimiz robotla tıkanıklığı kalıcı şekilde açacaktır. Banyo gideri taşıyor konusu ile ilgili daha detay bilgi almak isteyenler uzman personelimize danışabilir.

Benzer Gönderiler: