Tıkanıklık Açma 819 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Duş gideri tıkandı  veya tıkanan banyo gideri var ise orada banyo giderinden su gelmesi ve küvet giderinden su taşıyor olması olasıdır. Banyo giderinin bağlandığı hatta tıkanıklık olduğunda ve tıkanan banyo gideri için banyo gideri açma teknikleri kullanılır. Banyo gideri taşıyor ve duş gideri tıkandı ise evde banyo gideri açma yani banyo giderini lavabo açıcı ile açma banyo gideri açma teli ile açma çabaları elbette olur. Tıkanan duş teknesi içinde aynı çabadan bahsedilebilir. Banyo duş giderleri tıkanıklığı var ise  önce evde banyo gideri açma teli ve gider açıcı kimyasal ile gider tıkanıklığı açılmaya çalışılır.

Banyoda meydana gelen tıkanıklıklar nedeniyle daha fazla mağdur olamayın. Kişisel bakım ve hijyen açısından her zaman banyoyu kullanmak zorunda kalırız. Özellikle duş gideri tıkandı su çekmiyor sorununu yaşadığımızda ne kadar zorluk çekeceğimizi de tahmin edebiliriz. Duşa kabin gideri suyu çekmiyor su geri geliyor , banyo gideri tıkandığı için banyo giderinden su gelmesi durumunda profesyonel çözüm gereklidir. Duş gideri açma ve tıkanan gider borusu açma için banyo gideri açma teli her zaman çözüm olmaz. Teknolojik cihazlarla robotlu cihazlarla profesyonel banyo gideri açma yöntemleri ile tıkanıklık açılmalıdır. Banyo su gideri tıkanmış ise zaman kaybetmeden profesyonel tıkanmış giderleri açan tesisatçı servisi çağırın.

Duş Gideri Tıkandı ise Banyo Duş Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Duş giderinin tıkanmasının başlıca nedeni kıl, saç telleri, sabun ve şampuan artıklarıdır. Bu atıklar biriktikçe giderde su gitmemeye ve geri taşmaya başlar. Duş gideri tıkandı su çekmiyor sorunu yaşandığında tıkanıklık ciddi boyutlara gelmiştir. Duş giderinde kireçlenme olması da tıkanmanın ayrı bir nedeni olabilir. Sürekli olarak suyla haşır neşir olan duş giderinde bu tür etkilerin olması normaldir.

Duş gideri tıkandı su çekmiyor ise oldukça zorluk çekersiniz. Bu durumda duş gideri tıkanıklığını açan bir tesisatçı çağırmanızda yarar vardır. Tesisatçı cihazla tıkanıklık açıyor ise önce kameralı görüntüleme yaparak tıkanıklığın neden kaynaklandığını bulur. Ardından robot kullanarak duş giderini kolay bir yöntemle açar. Tıkanıklıktan cihazla yapılan profesyonel uygulama ile kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Duş Gideri Tıkandı | Uzmanlar Tesisat

Duş Gideri Tıkandı | Uzmanlar Tesisat

Banyoda yaşanacak gider tıkanıklığı ile ilgili endişe duymanız normaldir. Ancak tıkanıklığın kendiliğinden açılacağını düşünmeniz normal bir durum değildir. Bazı durumlarda tıkanıklığı kendi çabamızla açabiliyor iken çoğu zaman işe yaramaz. Duş giderini açacağınız vakit dikkat etmeniz gereken şey, pimaş borularına zarar verecek sert cisimleri ile müdahale etmemenizdir.

Eğer gideri açma çabanız çok sert cisimler ile devam edecek olur ise hiç hesapta olmayan yeni arızalara sebebiyet verebilirsiniz. Tıkanan pimaş borusu darbe alır da delinir, kırılır ise su sızmayı meydana gelecek ki bu durumda tadilat yapmadan kurtulmak olanaksızdır. Bu açıdan tıkanıklığı açacaksanız lütfen dikkatli davranarak yeni sorunlara sebebiyet vermeyin.

 Banyo Gideri Açma ve Gider Tıkanıklığı Açan Firma Fiyatları

Banyo gideri tıkandığında, ana hat kaynaklı tıkanıklık var ise banyo süzgeci, duşa kabin gideri de tıkanmış olur. Tıkanıklık oluşmadan önlem almak en iyi çözümdür. Giderleri ara ara kimyasal dökerek temizleyebilir, bakımlarını yapabilirsiniz. Bu şekilde yapılacak bakım ile tıkanıklık yaşanma süreci yavaşlamış olur. çünkü, sürekli bakımı yapılan pimaş borularının yüzeylerindeki pürüzler temizlenir ve atılan atıkları yüzeyde tutunma şansı bulamaz.

Küçük bir önlemle tıkanıklık yaşanmasının önüne geçmiş olursunuz. Banyo gideri taşıyor, duş gideri tıkandı ise tıkanan duş teknesi açma için uygun fiyatlarla sunduğumuz hizmetlerden yararlanın. Gider tıkanıklık açma fiyatları 300 TL’den başlar ve tıkanıklık türüne göre fiyat değişir.

Benzer Gönderiler: