Tıkanıklık Açma 498 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Evde klozet tıkanıklığı açma için elinizde ne tür malzeme var ise pimaşa zarar vermeyen türden bir şey olmalıdır. Sıcak suyun klozete dökülmesi, evde klozet tıkanıklığı açma, tıkanmış tuvalet açma için çoğu zaman yeterli olmaz. Tuvalet tıkanıklığı açma evde yapıldığında, klozet açıcı, klozet açma teli ya da tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı da kullanılsa her zaman sonuç alınamayabilir.

Klozet tıkanıklığı ile karşılaştığınızda evde klozet tıkanıklık açma için çözüm üretmeye çalışmayın. Evde kullanacağınız yöntemlerle klozeti açmanız oldukça zor olur. Ancak buna rağmen deneyebileceğiniz bazı yöntemler var ise klozet gider borularına zarar vermeden bu işi yapmaya çalışın. Aksi takdirde küçük maliyetlerden kaçarken büyük maliyetler sizi bekliyor olacaktır.

Kimyasal lavabo açıcıyı dökmeden önce kullanım şeklini okuyun buna uygun şekilde kullanın. Lavabo açıcıyı klozete dökün ve ardından sıcak veya soğuk su hangisi dökülecekse onu dökün.  Sıcak suyu klozetin içine dökerken yakın durmayın çünkü klozet içinde köpürme olacak kimyasal tepkime olacaktır.  Evde tuvalet tıkanıklığı açma  için tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı kullandıktan sonra tıkanıklık açılmaz ise farklı bir yöntem deneyebilirsiniz. Evde klozet tıkanıklığı açma yöntemleri arasında olan klozet açma teli ile tıkalı klozeti açmayı deneyebilirsiniz.

En etkili tuvalet tıkanıklığı açma, klozet tıkanıklığı açma ve tıkanan tuvalet açma yöntemleri ile tıkalı klozet kırmadan açılır. Tuvalet tıkanıklığı açıcı ürün kimyasal ilaç veya klozet açacağı kullanarak tuvalet tıkanıklığı açma her zaman çözüm olur mu bilinmez. Ev ve iş yerlerinde klozet tıkanması problemi olduğunda tuvalet açma pompası klozet tıkanması için yetersiz kalır.

Evde Klozet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tıkanan klozet için usta çağırmadan önce yapabileceğiniz bazı çalışmalar olabilir. Evde klozet tıkanıklık açma nasıl yapılır, bu tıkanıklığın nedenine ve yerine göre değişebilir. Bazı tıkanıklıklara yapabileceğiniz hiçbir şey olmaz. Bunlar için bir usta çağırarak cihazla klozet tıkanıklığını açmasını sağlamalısınız. Bunun için öncelikle tıkanıklığın derecesini, yerini, nedenini bilmelisiniz. Tuvalet kâğıtları, çocuk bezleri, klozete kaçırılan bezler gibi nedenler tıkanmaya yol açabilir.

Evde Klozet Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Evde Klozet Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Evde klozet tıkanıklık açma nasıl yapılır, ne kullanılmalı diyenler öncelikle uzun bir tel yardımıyla tıkanıklığı açmaya çalışabilir. Bunu elinize bir eldiven giyerek yapabilirsiniz. Teli çevirerek gidere sokun ve ilerletmeye başlayın. Tel ilerledikçe tıkanan bölgeye gelir ve yumuşak maddeleri iterek tıkanıklığın açılmasını sağlayabilir. Kimyasal açıcılar da tıkanıklığı açmak için kullanılabilir. Ancak tüm bu yöntemler oldukça zorlu ve risklidir. En doğrusu bir usta çağırarak tıkanıklığın açılmasını sağlamanızdır.

  • Nalburlarda satılan tıkanıklık açma teli ile klozet tıkanıklığını açmaya çalışabilirsiniz. Bunu yaparken tıkanıklığın nedeni olan şey açılmıyor ise çok fazla şansınızı zorlamayın ki borulara zarar vermeyesiniz.
  • Nalburdan alacağını tıkanıklık açma kimyasalları kullanarak tıkanıklığı açmaya çalışabilirsiniz. Bunu yaparken kullanacağınız kimyasalın kullanım klavuzunu iyice okuyarak uygulamayı yapın. Tıkanıklık kimyasalını döktüğünüzde gidere doğru çok yaklaşmayın.
  • Elinize usun bir çubuk alıp klozet giderindeki tıkanıklığı iterek açmaya çalışabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Zira bu yöntemde tıkanan klozeti açayım derken boruyu delebilir veya kırılmasına sebebiyet verebilirsiniz.

 Tuvalet tıkanıklığına evde çözüm, klozet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır, normal tuvalet tıkanıklığı açma ve tıkanmış tuvalet açma robotla kırmadan yapılır.

Evde Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Evde yapabileceğiniz ve giderlere zarar vermeyeceğiniz yöntem pompalamadır. Klozet tıkanıklığını pompalama yolu ile açmaya çalışabilirsiniz. Pompalama tıkanan klozetteki şey küçük bir şey ise belki işe yarar. İleri düzey tıkanıklık olması durumunda pompalama işe yaramaz. Pompalama daha çok tıkanmadan önce giderde olası biriken şeyleri itebilir. Alaturka tuvalet tıkanıklığı açma, klozet tıkanıklığı açma yöntemleri için klozet tıkanıklığı açma video izlenerek  de fikir sahibi olabilmek mümkündür.

Benzer Gönderiler: