Tıkanıklık Açma 518 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Evde tıkanan lavabo nasıl açılır için mini bir araştırma yaptığınızda karşılaşacağınız çözümler uygulanabilirliği olan basit yöntemlerdir. Dene ve gör diyerek bu noktadan hareketle bu basit uygulamalar yapılabilir. Tıkanmış olan gideri lavaboyu açma veya tıkalı lavaboyu açmak ya da  tıkanmış lavabo borusunu açmak aynı şeydir. Tıkanan banyo lavabosu yani tıkanmış lavabo açılırken eğer kimyasal kullanılıyor ise dikkat etmelidir.

Tıkalı lavabolar nedeniyle her evde sıkıntı yaşanacağı için yapabileceğimiz bir şey var ise yapmak istememiz de doğaldır. Çoğu zaman kendi kendimize açmaya çalıştığımız lavabo gideri için kullanılan yöntem oldukça önemlidir. Evde tıkalı lavabo nasıl açılır için bilgi sahibi olursak başarma ihtimalimiz de artar.

Evde mutfak lavabo tıkandı ya da  mutfak lavabosu tıkandı ise tuz ve sirke ile lavabo açma yöntemini de kullanabilirsiniz. Tıkanmış mutfak lavabosunu açmak tıkalı lavaboyu açmak için en etkili lavabo açma yöntemi olan robotlu makineli yöntem kullanıldığında başarı daha yüksektir.

Tıkanan lavaboyu açmanın en doğal yolu pratik çözüm karbonat sirke gibi  kolay yollarla lavabo açma ile şansınızı deneyebilirsiniz. Evde kullanılan lavabo tıkanıklığı açma yolları arasında olan pratik çözümler işe yaramaz ise ne yapacaksınız. Tıkalı lavabo nasıl açılır, tıkalı gider borusu nasıl açılır sorusunu yeniden sormaya başlayacaksınız.

Tıkanmış Olan Gider Evde Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkanan lavaboyu açmak için evde tıkalı lavabo nasıl açılır, ne kullanılır diye araştırma yapabilirsiniz. Evde tıkanıklığı açmak için kullanabileceğiniz yöntemler sınırlıdır. Ayrıca tıkanıklığın nedenine ve yerine bağlı olarak başarılı olma şansınız da değişebilir. Evde Tıkanmış Lavaboyu Tuz Karbonat ve Sirke ile açmaya çalışmak işe yarar mı merak eden çoktur.

Evde Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Evde Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Evde uygulanan lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri kullanılarak evdeki tıkanmış lavabolar en kolay nasıl açılır? Evdeki lavabo tıkanıklığını iki malzeme kullanıp açabilirsiniz, bunlar sirke, karbonat ve sirke sihirli doğal çözüm.  Diğer taraftan, lavabo açma ilacı,  limon tozu ile lavabo açma, tuz ve sirke ile lavabo açma, kola ile lavabo açmada kullanılan yollardandır.

Evde rahatlıkla hazırlanabilecek karışımlarla çok ilerlememiş tıkanıklıklar açılabilir. Bu karışımlar hakkında da kısa bilgi vermeden geçmek istemiyorum.

  • 1 Bardak karbonat 1 bardak sirke il karıştırılıp tıkalı lavaboya dökülür ve 25-30 dk beklenir. Bu bekleme aşamasında giderin ağzı kapatılır ise etki yüksek olur. Bekleme sona erdiğinde gidere kaynar us dökülür ve işlem böylece bitmiş olur. Yine belirtmek isterim çok ileri düzeyde bu yöntem işe yaramayabilir. Yaptığınız karışım lavabo tıkanıklığını açmada yetersiz kalır ise uzman bir tesisatçıdan yardım almanız gereklidir.
  • Pompa yardımıyla tıkalı lavabo giderinin pompalanması, lavabo aç denilen kimyasal kullanımı ya da uzun bir telle tıkanıklığı açmak bu yöntemlerin arasındadır.

Evde tıkalı lavabo nasıl açılı ne kullanılır sonuç alınır mı, bunun yanıtını vermek için tıkanıklığın sebebini ve yerini bilmek gerekir. Lavabo giderinin başlangıcında bir tıkanıklık varsa lavabo aç etkili olabilir. Ayrıca tıkanıklık , deterjan kalıntıları gibi nedenlerden oluşmuş ise daha kolay açabilirsiniz. Ancak taş parçası, metal parçası gibi yabancı cisimler tıkanıklığın sebebi ise profesyonel yardım almanız da yarar var.

Tesisatçı Tıkanan Banyo Lavabosunu Açmak için Kaç Para İster?

Tesisatçı tıkanıklık açma ücretlerini açacağı giderin hangi gider olduğuna ve tıkanan giderin kaçıncı katta olduğuna bakar. Lavabo tıkanıklık açma ücreti ortalama bir daire için 250 TL’dir.

En klasik lavabo açma yolu pompalamadır ancak tıkanıklık açılır mı bilinmez. Maliyeti düşürmek için ilk başta pompalama yöntemi ile tıkanmış lavabo açmaya çalışılır. Tıkanıklık açılmaz ise tesisatçıyı çağırıp uygun ücretle tıkanıklığı açtırabilirsiniz. Evde tıkanan lavabo nasıl açılır sorusunun yanıtını artık sizde öğrendiniz.

Benzer Gönderiler: