Tıkanıklık Açma 1558 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Gider açma sustası(Gider açma teli) ile tıkalı giderleri açmaya çalışırken çoğu zaman tel belli bir yerden sonra ileri gitmez. Yinede, gider açma kılavuzu klozet gider açma telini lavabo açma aparatını ya da gider açma telini düz bir şekilde gidere göndererek işe başlayın. Banyo, tuvalet, mutfak giderlerine kaçırılan peçete gibi kâğıt cisimlerin çıkarılması için gider açma sustası(Gider açma teli)  kullanılır. Bu tür malzemeler giderlere kaçırılırsa bu malzemeler işinize yarayabilir. Bir anlamda bu malzemeler küçük tıkanıklıkları açmak için kullanılır.

Lavabo açma sustası, lavabo açıcı sprial gider açma teli, pimaş açma telini nalburiye hırdavat malzeme satış yerlerinde bulabilirsiniz.  Aynı zamanda, İnternete lavabo açma sustası, boru açma spirali, kanal açma sustası, lavabo açma teli ve lavabo gideri açma aparatı diye yazdığınızda burada da bulabilirsiniz.

Gider Açma Sustası Gider Açma Teli Neden Kullanılır?

Gider Açma Sustası(Gider Açma Teli) tesisat giderlerine istemeden kaçırdığınız kâğıt ürünler, peçete gibi malzemelerin çıkarılması için kullanılır. Ancak giderlerde yağlanma yüzünden, çamurlaşma gibi etkenlerden kaynaklı tıkanıklık varsa bu aletlerin kullanılması tıkanıklığı açmaya uygun değildir. Bu tür ciddi tıkanıklıklarda bu araçları kullanmak sonuç vermez.

Gider Açma Sustası | Uzmanlar Tesisat

Gider Açma Sustası | Uzmanlar Tesisat

  • Acil açılması gereken basit tıkanıklığını açmak için kullanılır.
  • Kısa mesafede oluşan kolay tıkanıklık açmak için kullanılır. 8 metreye kadar bu tellle tıkanıklık açmayı deneyebilirsiniz.
  • Hiç bir yerden yardım alamadığınızda tıkanıklığı kendi çabamızla açmamız gerektiğinde tıkanıklık açma teli kullanılır.
  • Boru çapı küçük olan tıkanıklıklarda kullanılması daha iyi sonuç almanız açısından kullanılabilir.
  • Kendi işimi kendim hallederim, bu yüzden küçük bir tıkanıklık oldu diye tıkanıklık servisi çağırmama gerek yoktur diyorsanız. Gider Açma Sustası(Gider Açma Teli)  ile tıkanıklığı açmaya çalışırsınız.

Gider Açma Sustası veya Boru Açma Spirali Nasıl Kullanılır?

Mutfak giderine, banyo ve tuvalet giderine istemeden kaçırılan ıslak mendil, bez, kâğıt gibi malzemeleri çıkarmak için Gider açma teli kullanılabilir. Gidere sokulan tıkanıklık teli tıkanıklığa neden olan malzemeyi kendine sararak dışarıya çıkarır. Bu telin üzerine sarılabilecek bez gibi yumuşak malzemeler giderlerden rahatlıkla çıkarılabilir. Ancak sert malzemelerden kaynaklı tıkanıklıklarda bu aletler işe yaramaz. Kullanım alanın kısıtlı olsa da hafif derecedeki gider tıkanıklığının açılmasında etkilidir.

Tıkalı olan gidere tıkanıklık teli sokularak yavaş yavaş ileriye doğru itilir. Tıkanıklığa neden olan her ne ise tıkanıklık teli ile bu durum ortadan kaldırılmaya çalışılır. Tıkanıklık teli çok sert cisimleri itemeyecek ve ileri gitmeyecek, çok zorladığınızda da tel katlanmaya başlayacak ve giderden telin çıkarmanız sorun olacaktır. Eğer tıkanıklık tel ile açılmayacak gibi ise teli çok zorlamadan giderden çıkarın. Aksi durumda tıkanıklık telini giderden çıkarmakta zorlanacaksınız. Çıkmayan teli, sertçe çekip çıkarmaya çalıştığınızda da pimaşlara zarar verebilirsiniz. Sorunun bir iken iki olmaması için dikkat edin. Gider açma sustası geçici çözüm üretmekte olup dikkatlice kullanılmalıdır.

Benzer Gönderiler: