Tıkanıklık Açma 692 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Gider borusu yıkama beklenmedik gider tıkanıklığını önleyebilecek bir işlemdir. Pis su gider boruları atık suları taşıdığı için zamanla yağ tabakası kir tabakası oluşur. Zamanla kirlenen giderlerin bu şekilde temizlenmesi boru yüzeylerinde biriken atıkların tıkanıklığa yol açmasına engel olacaktır. Bu işlemin yapılmasından sonra giderlerdeki akış daha hızlı olacaktır.

Gider borusu daralması olduğunda atık gider borusu yıkama yani yüksek basınçlı gider borusu yıkama uygulaması ile boru içi tıkanıklık temizlenir. Pimaş yıkama makinesi ile gider boruların temizliği pratik ve etkili bir uygulamadır.  Basınçlı gider borusu pimaş içi yıkama, yağlanmış pimaş gider borusu temizleme, wc tuvalet gider borusu yıkama ve gider hattı yıkama işi profesyonel cihazlarla yapılır. Lavabo borusu yıkama yapılmadığında temizlenmeyen borular çabuk tıkanır ve tıkanıklık sürekli başınıza dert olur.

Yüksek Basınçlı Gider Borusu Yıkama Neden Yapılır?

Yağlanmış gider borusunu basınçlı suyla yıkama, pimaş içi gider borusu temizleme yöntemi  ile lavabo gideri temizleme yapıldığında sıklıkla yaşanan tıkanıklıklar yaşanmayacaktır. Gider borusu yıkama gider tıkanıklığından korunma amacıyla, pis su giderlerindeki akışın daha hızlı olmasını sağlamak amacıyla belirli aralıklarla yapılmalıdır. Tıkanıklık sorunu yaşanan giderlerde ise tıkanıklık açıldıktan sonra kalan artıkların temizlenmesi için yapılması önerilir. Gider borusu yüzeyinde biriken yağ kalıntılarının ve diğer atıkların, küçük parçacıkların temizlenmesinde bu işlem oldukça etkilidir.

Gider borusu temizleme uygulaması ile pimaş boru yüzeylerinde oluşan kirli tabaka tam olarak temizlenip pimaş gider tesisatının uzun ömürlü sorunsuz kullanılması amaçlanır. Bu sayede sürpriz tıkanıklık arızaları ile uğraşıp zaman kaybetmez, gereksiz ödeme yapmak durumunda kalmazsınız.

Basınçlı Atık Gider Borusu Yıkama Pimaş içi Yıkama Nasıl Yapılır?

Farklı seçenekleri olan, pimaş temizleme ilacı ile robotla gider açma ile pimaş borusunu yüksek basınçlı makine ile yıkama ile bu iş yapılır. Ancak en etkili olan ve olması gereken temizlik basınçlı makine ile yıkamadır.

Gider borularında biriken kirliliğin temizlenmesinde gider borusu yıkama işleminin yapılması önerilmektedir. Yıkama sonrasında gider borusunun tıkanma riski de oldukça düşmektedir. Bu işlemde gider yıkama makinesi kullanılır. Makine gider borusuna basınçlı su vererek temizliği gerçekleştirir. Boru yıkama sırasında basınçlı su dışında herhangi bir kimyasal kullanılmamaktadır. Bu nedenle giderlere zarar verecek bir işlem değildir. Aksine gider boruların temizlenmesini sağlar. Gider boru yıkama yapıldıktan sonra kimyasal uygulama da yapılır ise boru yüzeylerinde kalan diğer kirlilikte tamamen temizlenir.

Gider Borusu Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Gider Borusu Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Gider yıkama uygulaması  pimaş yıkama cihazı ile yapılan profesyonel bir hizmettir. Pimaş yıkama yapılmadan önce tıkanan gider borusu tıkanıklık açma robotu ile açılır. Tıkanıklık açıldıktan sonra da pimaş yıkama yapılır ve en son olarak da gerek duyulur ise kimyasal ilaçlı yıkama yapılır.

Pimaş yıkama makinesi gider hat uzunluğuna göre en iyi şekilde temizlenecek noktadan gidere gönderilir. Basınç ayarlamasını makine kendi otomatik yaparak ucundaki aparata yüksek basınçta su gönderir. Gönderilen su basınçla beraber birden çok farklı yönlerde pimaş yüzeyine değerek temizliği yapar. Bu aşamada dönen pimaş yıkama uçları borunun bütün yüzeyi ile temas eder ve tam anlamıyla temizlik yapılmış olur.

Benzer Gönderiler: