Tıkanıklık Açma 1282 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Gider borusundan su geri geliyor ise boruyu tıkayan bir şey olduğu için bu gideri kullanmanız imkansızdır. Gider tıkanıklığında ne kadar acele edilir ise o kadar az zararla bu arızadan kurtulursunuz. Lavabodan su geri geldiğinde, çamaşır makinesi giderinden su geri geliyor ise mutfak gider borusundan su taşması oluyor ise robotla tıkalı boru açılmalıdır.  Gider borusundan pis su geri geliyor, lavabo giderinden su geri geliyor veya mutfak gideri suyu geri veriyor ise kimyasal açıcılar bir işe yaramaz.

İlk adım olan doğru tesisatçıdan hizmet alma yanlış kişilerden alınır ise sorun birken iki olur. O yüzden ilk tıkanıklık oluştuğu zaman acele etmeden seçiminizi iyi yaparak robotla tıkanıklığı kırma dökme olmadan açan tesisatçıyı çağırın. Gider borusundan su geri geliyor ve taşıyor ise su tesisatçısını arayın ve tıkanan gider borusu nasıl açılır kendiniz görün. Tıkanıklık olduğunda lavabodan su geri geliyor, lavabodan geri gelen su nasıl önlenir diye bir durum içerisindeyseniz Uzmanlar Tesisatı arayın.

Gider Borusundan Su Geri Geliyor Tıkanan Gider Borusu Nasıl Açılır?

Pis su tesisatındaki önemli sorunlardan birisi de tıkanıklık oluşmasıdır. Eğer gider borusundan su geliyor su geri tepiyor ise bu gider tıkanıklığının önemli bir göstergesidir. Gider tıkanıklığında sular kanalizasyona gitmediği gibi geri teper, bu şekilde atıklarda geriye teper. Tıkanıklık bu nedenle hiç istenmeyen sorunlardan biridir.

İster lavabo gideri tıkansın, ister banyo süzgeci tıkansın, ister tuvalet gideri tıkansın. Hepsinde aynı eziyeti çekmeseniz de sonuçta orta da çözülmesi gereken bir arıza vardır. Giderlerde tıkanıklık olduğunda, tesisatçıdan yardım aldığınızda sizin yapmanız gereken çözümü izlemek olacaktır . Gider tıkanıklığı cihazla açılmalı, evdeki fayanslar kırılmadan tıkanıklık sorunundan kurtulmalısınız. Gider borusu tıkandığı zaman zaten gideri kullanamadığınız için mağdur olursunuz. Birde gider tıkanıklığı açılırken mağdur olmayın.

Gider Borusundan Su Geri Geliyor | Uzmanlar Tesisat

Gider Borusundan Su Geri Geliyor | Uzmanlar Tesisat

Tıkanıklığı açacak usta kanal açma makinesi olan robotla gider tıkanıklığını açar. Gider borusu tıkandıysa, ustaları çağırın. Evinizde konforlu bir çalışmayla, mağdur olmadan tıkanan boru açılsın.

Gider borusundan su geliyor su geri tepiyor, bu sorun yaşanıyorsa tıkanmış gider açılır ve  kameralı cihazla görüntülenir. Bu yolla gider neden tıkanmış, tıkanan yer neresi hepsi kırmadan tespit edilebilir. Mutfak lavabo giderinden su geri geliyor ise bilin ki, tıkanmaya başlayan gider borularından su geri gelir. Mutfak giderinden yağlı pis su taşması, banyo giderinden gelen su içinde aynı bilgi ışığında tıkanıklık olduğunu söyleyebiliriz.

Gider Borusundan Su Geri Geliyor Evde Ben Tıkanıklığı Açabilir miyim?

Lavabodan su geri geliyor, çamaşır makinesi giderinden su geri geliyor ya da  giderden su taşması durumunda evde tıkanmış bu giderleri açmak zordur. Tuvaletten suyun geri tepmesi evde bizi telaşlandıran bir durumdur.

Mutfak gider borusundan su gelmesi, çamaşır makinesi giderinden su gelmesi acilen çözüm bekleyen tesisat arızasını ifade eder. Tıkanıklık olduğunda evde kendi çabamızla elbette açabileceğimiz tıkanıklık çeşitleri vardır. Evde lavabo tıkanıklığını, mutfak tıkanıklığını çoğu zaman pompalayarak açabiliriz. Bu sürekli devam eder ve bir noktaya geldiğinde artık tıkalı gider açılmaz. İşte bu noktada tesisatçıdan yardım almaktan kaçınmayın.

Giderlerden su taşması, bulaşık makinesi giderinden su gelmesi, lavabo ve bulaşık makinesi gideri su taşması, balkon giderinden su gelmesi durumunda tesisatçı çağırmanız gereklidir. Tuvalet gideri tıkandı ise hiç beklemeden gideri açmaya uğraşmadan tıkanıklık açan tesisatçı servisi çağırın. Eğer gider borularına zarar verirseniz daha büyük maliyetler ve sorunların sizi bekliyor olacağını unutmayın.

Benzer Gönderiler: