Tıkanıklık Açma 617 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Gider tıkanıklığı nasıl açılmalı, tıkanan pimaş borusuna nasıl müdahale edilmeli ki kırmadan, tadilatla uğraşmak zorunda kalmadan bu sorundan kurtulalım? Gider tıkanıklık sebebi olan şey karbonatla lavabo tıkanıklığı açma yöntemi veya  tıkanan gider boruları açma yöntemi ile açılır mı diye sorsanız cevabı çok da net değildir. Tıkanıklık açıcı ile boru gideri açma, gider tıkanması açma lavabo gideri tıkanıklığı açma için uygun kimyasal uygun yöntemle kullanılmalıdır.

Kimyasal tıkanıklık açıcı ile tıkanan giderlerdeki hafif tıkanıklık çeşitleri açılabilir. Şikayet, mutfak gider borusu tıkanması su gitmiyor, tıkanan balkon gider borusu su gitmiyor, apartman gider borusu su gitmiyor. Çözüm;  robotla kırma dökme olmadan tıkanıklık açılmalıdır. Diğer taraftan tuvalet gider açma için tıkalı gider açma sustası da yetersiz kalır.

Tıkanan gider için sonu belli olmayan çözüm arayışı içerisine girilmemelidir. Eğer tıkanan gidere sert cisimlerle müdahale eder isek pimaş borusu çatlayabilir, kırılabilir ve su sızıntısı oluşabilir.

Doğal yöntemlerle tıkanan gider borusu nasıl açılır,  banyo gider tıkanıklığı nasıl açılır merak edenler için söyleyelim. Sirke ve karbonatla gider tıkanıklığı açma denenebilir.

 Lavabo gider borusu tıkandı, pimaş gider tıkanıklığı, boru tıkanıklığı nasıl açılır sorusunda tıkanıklık ilerlemiş ise yani su taşıyor gitmiyor ise robotla tıkanıklık açılabilir. Doğal yöntemler tıkanıklığın bu safhasında pek işe yarmayabilir.

Tıkanan Gider Borusu Nasıl Açılır Tıkalı Gider Açma

 

Tıkanan gider borusu açma, tuvalet gideri tıkanıklığı açma ve mutfak lavabo tıkanıklığı açma yöntemi profesyonel makineler ile yapılır. Gerektiğinde de mutfak gider borusu temizleme ve sonrasında bakım için tıkalı boru açma kimyasalı kullanılmalıdır. Evde tıkalı gider açma, yağ tıkalı boru açma için de ilk kimyasal kullanılan tıkanıklık çeşitleri vardır.

Gider tıkanıklığının bir çok sebebi olsa da en büyük nedeni gidere atılmaması gereken şeylerin pimaş gider borusuna atılmasıdır. Tesisatın en büyük sorunlarında birisi pis suyun kanalizasyona gittiği giderler bu yüzden tıkanır. Tıkanıklıkla karşılaşan kişiler genellikle hemen paniğe kapılırlar. Hemen tıkanıklık var ne yapmalıyım diye düşünmeye başlarlar. Aslında herkes gün gelir tıkanıklık sorununu yaşayabilir.

Bu yüzden herkes tıkanıklık durumunda ne yapması gerektiğini bilir ise rahat eder. Çoğu kişinin aklında kalan hep eski klasik yöntemlerdir. Bu yöntemde tıkanıklık tespiti sırasında evde fayanslar kırılarak, tesisatın neresinde tıkanıklık olduğu belirleniyordu. Tabi bu işlem gelişi güzel yapılıyordu. Çünkü tesisatın neresinde tıkanıklık olduğunu bilmek dışarıdan cihaz olmadan tahmine dayalı yapılır.

Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılmalı | Uzmanlar Tesisat

Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılmalı | Uzmanlar Tesisat

Bu nedenle tesisatçılar tahmine dayalı olarak fayansları kırar ve tesisata bakardı. Eğer ilk kırılan yerde tıkanıklık yoksa bir başka yer kırılırdı. Böyle bir yöntemle tıkanıklık sorununun çözülmeye çalışılmasının ne kadar zor olduğunu tahmin edebilirsiniz. Günümüzde bu yöntemlere mahkûm değilsiniz. Artık tıkanıklık sorunlarını kurumsal tesisat firmaları cihazlarla tespit etmekte ve tıkanıklığı gidermektedir. Bu nedenle tıkanıklık var ne yapmalıyım diyenler yeni yöntemlerden haberdar olmalı ve cihazları kullanan tesisat firmalarından birini arayarak, bu sorundan kurtulmalıdır.

  • Gider tıkanıklığı açma uygulaması içerisinde gelişigüzel kır dök bul olmamalıdır.
  • Tıkanmış pimaş borusu robotla profesyonel yöntem uygulanarak açılmalıdır.
  • Her gider boru çapına uygun tıkanıklık robotunun ucuna takılabilecek tel olmalıdır.
  • Tıkanıklık açılacak giderin tıkanıklığı giderildikten sonra bol bol su dökülerek tıkanıklık son durum kontrolü yapılmalıdır.
  • Tıkanmış gider açıldıktan sonra kamera ile gider borularının son hali kamera ile görüntülenmelidir. Bu husus da tıkanıklığı açacak firma ile görüşüp ücret konusunu da netleştirin.

Mutfak gider borusu nasıl temizlenir, mutfak gider tıkanıklığı açma sonrası temizleme işi de yapılır ise uzun zaman tıkanıklık yaşanmadan mutfak gideri kullanılır.

Tıkanan Gider Boruları Açma işi Makine Olmadan Yapılır mı?

Banyo giderinden su gitmiyor mu, giderden su geri mi taşıyor robotla tıkanıklık açan bir tesisatçı çağırıp uygun fiyatla bu duruma son verin. Lavabo borusu gider tıkanıklığı uygun tıkanıklık açma yöntemleri ve uygun fiyatlarla açılır. Tesisatçıya para vermek istemiyorum,  tıkalı boru açma kimyasalı,  tıkalı gider açma aparatı,  tıkalı boru açma teli ile bu işi ben çözerim diyebilirsiniz. Ancak çok daha fazla para harcayıp yorulmanıza rağmen işler daha da kötüye gidebilir.

Tıkanan gider hangi gider olmasına bakılmaksızın robotla açılmalıdır. Eğer robot olmadan tıkanıklığı açmaya çalışırsanız tadilat yapmak durumunda kalır ve hiç beklemediğiniz ücretler ödemek durumunda kalırsınız.

Benzer Gönderiler: