Tıkanıklık Açma 2276 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Karbonat sirke ve tuz ile tıkalı gider açma yöntemini sürekli evde uygulayan ve sonuçlarına vakıf olan kişi bu yöntemi tavsiye etmektedir. Gayet doğal bir yöntem olan bu gider tıkanıklığı açma uygulaması evde bulunan malzemeler kullanılarak çok ilerlememiş tıkanıklıklar için uygulanır. Hatta şunu desek de yanlış olmaz, tıkanıklık yaşanmadan giderlerin bakımı için kullanılır ise tıkanıklık yaşanma olasılığını düşer. Yalnız karbonat ve sirke ile tıkalı boru açma veya  tıkalı gider boru açma işi ilerlemiş tıkanıklık için çok başarılı sonuçlar vermeyebilir. Karbonat ve sirke ile lavabo açma, en etkili lavabo açma doğal yöntemi olmasa da denenebilecek bir yöntemdir.

Karbonat Sirke ve Tuz ile Tıkalı Gider Açma Nasıl Yapılır?

Önce sırası ile doğal bu karışımların oranları hakkında ve uygulamalar hakkında bilgi verip alt başlıkta da bu doğal çözücüleri tanıyalım. Bu karışımları hazırlamadan önce bunları dökeceğiniz giderde su olmaması gereklidir

Tıkalı bir lavaboya karşı en doğal çözüm ise karbonat. Nasıl uygulayacağımıza gelirsek; Tıkanmış olan gidere, yarım bardak karbonat ve yarım bardak sirke döküp 15 dakika bekletin. Daha sonra sıcak su dolu bir çaydanlığı gidere boşaltın.Lavaboyu açmak işte bu kadar kolay.

Karbonat Sirke ve Tuz ile Tıkalı Gider Açma | Uzmanlar Tesisat

Karbonat Sirke ve Tuz ile Tıkalı Gider Açma | Uzmanlar Tesisat

1-Karbonhidrat:

Tıkalı lavaboya, yarım bardak karbonat ve yarım bardak sirkeyi bir kapta karıştırıp lavabo giderine döktükten itibaren 10-15 dk bekleyin. Sonraki aşamada bol bol sıcak su dökün, sonuç etkileyici olacaktır.

2-Sirke:

Sirkeyi kabartma tozu ile karıştırın aynı oran olmasına dikkat edin. Karışımı gidere dökün ve 10-15 dk sonra kaynar suyu dökün.

4-Tuz:

Tuz ve sirkeyi ½ sirke ¼ tuz oranında karıştırın ve gidere dökün. Arkasından kaynar suyu boşaltın. Doğal olan bu yöntem ile çok ilerlememiş tıkalı gider sorunu çözülecektir.

4-Kabartma Tozu:

Kabartma tozunu tuz ile aynı oranda karıştırıp gidere dökün ve bir  süre sonra kaynar suyu döktüğünüzde bu doğal yöntemin işe yaradığını görürsünüz.

Lavabo Açıcı:

Bu kimyasal içerikler asidik olup özel formüllerle imal edilir.

Gider Tıkanıklığını Açmada Kullanılan Doğal Çözücüler

Tıkanmış  giderleri açmada veya giderlerin bakımını yapmada kullanacağımız bu doğal malzemeler nelerdir tek tek bir göz atmış olalım.

  1. Karbonat:  İçerisinde asit bulunmadığı için asitli bir sıvı ile karıştırıldığında tepkimeye girer.
  2. Kabartma Tozu: İçerisinde karbonat ve sit bulunur. Sıvı ile karıştırıldığında etkileşime girer.
  3. Sirke: Fermantasyon yolu ile üretilen asidik bir ürün olup, detoksdan leke çıkarıcıya kadar bir çok yerde kullanılır.
  4. Tuz: Endüstri, kimya, cam, kağıt gibi bir çok alanda kullanılır . Hatta tuz 14 bin farklı kullanım alanı olduğu da söylenir.

Karbonat Sirke ve Tuz ile Tıkalı Gider Açma yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: