Tıkanıklık Açma 1219 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kostikle tıkalı gider açma uygulaması yapmak için alacağınız kostik kimyasal yapısı ne içerir yani kostik nedir, kostik ne demek? Kostik, sodyum hidroksit(NaOH) formülü ile gösterilen asit içerikli güçlü bir kimyasaldır. Çok farklı sektörlerde örneğin, temizlik, tekstil, madencilik gibi sektörlerde kullanılan kimyasal bileşendir. İngilizcede caustik soda olarak bilinir ki, anlamı da yakıcı ve aşındırıcıdır. Kostikle lavabo gideri açma ve tıkalı gider açma yöntemleri tecrübe edinildiğinde somut sonuç görülür.

Kostik ile tuvalet açma ile kostik lavabo açıcı kullanılacağı vakit kullanma şekli önemlidir. Kostik kullanımı sayesinde kostikle gider açma yapılacak ise kostik tıkalı gidere dökülür ve kostik ile tıkalı lavabo açma sonucu beklenir. Kostik kullanımı öncesi mutlaka nasıl kullanılacağını da okuyun.

Kostik nerede satılır derseniz, temizlik malzemesi satan yerlerde ve nalburlarda bulmanız mümkündür. Kostikle gider açma, kostik kullanımı, tıkalı olan mutfak, banyo, tuvalet giderine, tıkanıklığı açmak için kostiği tıkalı gidere boşaltın. Kostikle gider açma, tıkalı küvet gideri açma  işini yaparken üzerinize bu asidi damlatmayın.

Kostikle Tıkalı Gider Açma ve Kostikle Tıkanıklık Açılır mı?

Kostik nasıl kullanılır, tıkalı gider boru açma, kostikle tıkanıklık açılır mı, tıkalı lavabo giderini açmak için kullanılır mı?  Tıkanan gider borusu nasıl açılır kostik ne ölçüde tıkanıklık açar.

 

Kostikle Tıkalı Gider Açma | Uzmanlar Tesisat

Kostikle Tıkalı Gider Açma | Uzmanlar Tesisat

  • En baştan şunu söyleyerek başlamış olalım. Kostik kimyasalını vatandaş evde tıkanıklık açmada kullanmamalıdır. Eğer kullanacak ise sıvısını yani kullanıma hazır hale getirilmiş olan kostik kullanmalıdır.
  • Katı halde alınıp su ile birlikte tepkimeye girme işleminde vatandaş olmamalıdır. Vatandaş kostiği kullanacak ise sıvısını alıp direk tıkalı gidere dökmeli ve kullanımını bu şekilde yapmalıdır.
  • Katı halde alınan kostik su ile tepkimeye girdiğinde müthiş bir ısı ortaya çıkar ki, bu da yaklaşık 50 derecelere kadar çıkar. İlk tepkime aşamasında vatandaş merak ile ne olacağını yakından izlemeye çalışırken ani tepkimeden zarar görebilir. Lütfen bu yolla tıkanan gideri açacaksanız eldiven, maske, hatta gözlük kullanın. İlk tepkime de ortaya çıkacak havayı teneffüs etmeyin camları açın.
  • Tıkanan giderlerde orantısız kostik kullanılır ise ortaya çıkan ısıdan pimaş boru bağlantı yerlerindeki contalar zarar görür. Zarar gören pimaş contaları işlevini yitireceğinden buralardan su damlamaya balar. Yani sorun tıkanıklık iken su kaçağı gibi  yeni bir sorun daha eklenmiş olur.
  • Kostik kullandığınızda, kullanım sonrası bol su dökün eğer buna rağmen tıkanıklık açılmadı ise lütfen çok ısrarcı olmayın ve robotla tıkanıklık açan tesisatçı çağırın.
  • Kostik kullanımı sonrası ani tepkimeler olacağından asit dışarı çıkacak ve elinizde veya yüzünüzde yanıklar oluşmasına kadar ulaşan olumsuz durumlar ortaya çıkabilir.

İşin özeti kostik kimyasal bir karışım olup bazı imalat sanayilerinde kullanılmakta olduğu ve ana kullanım alanları buralardır. Tıkanan giderlerin açılmasında kullanılması ise bu kimyasalın yakıcı ve aşındırıcı etkisine bağlıdır. Bu açıdan tıkanan giderlerde aşırı kullanımdan uzak durulmalı ve kullanım klavuzunda olan talimatlara bire bir uyulmalıdır.

Kostik Nerelerde Satılır?

Kostik almak istediğiniz de nette alış veriş sitelerinde, yapı marketlerde hatta nalburlarda bulabilirsiniz. Kısacası bu ürüne ulaşmak almak çoğu yerde satıldığından kolaydır.  Sıvı kostik nedir, katı olmayan kullanıma hazır hale getirilmiş kostiktir. Kostik kullanacaksanız sıvı halde olan kullanıma hazır kostik kullanın.

Lavabo açıcı veya kostik ile tıkanıklık açma,  tıkalı açıcı kimyasal ile tıkanıklık açma arasında çok fark yoktur.  Tıkanan tuvalet borusu nasıl açılır sorusuna en etkili yanıt robotla kırmadan tıkanıklık açma olacaktır.

Benzer Gönderiler: