Tıkanıklık Açma 823 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Lavabo açma teli tıkalı gideri açar mı, bu konuda önce tıkanıklığın nedeninin belirlenmesi gerekir. Tıkanıklığın lavabo giderinde mi, tuvalet giderinde mi olduğu belirlenerek ona göre ne ile müdahale edileceğine karar verilmelidir.

Tıkanıklık açma işi lavabo açma teli ile veya mutfak giderinde yağlanmayı lavabo açma teli ile ne derece açabilirsiniz ki? Diğer ismi  lavabo açma sustası olan bu malzeme ince olup mukavemetle karşılaştığı zaman ileri gidemez ve tıkanıklığı da açamaz.  Tıkanmış lavaboyu açmak için çeşitli yöntemler kullanılabilir. Bu yöntemler arasında en etkili profesyonel tıkanıklık robotu ile tıkalı borunun açılmasıdır.

Basit tıkanıklık açmada etkili lavabo gider açma teli, mutfak/banyo/tuvalet giderleri tıkandığında etkili olur mu? Kırmadan gider borusu açılır mı, tıkanmış lavabo nasıl açılır ve tıkanmış tuvaleti ne açar sorusuna en sağlıklı yanıt makineli robotlu tıkanıklık açmadır. Ancak evde pimaş gider açan teller, gider boru açma sıvıları da çözüm olabilmektedir.

Lavabo Açma Sustası Lavabo Açma Teli Tıkalı Gideri Açar mı?

Tıkalı gider borusu nasıl açılır sorusuna sık sık cevap ararız. Lavabo tıkanıklığı en sık karşılaştığımız gider tıkanıklık çeşitlerinden biridir. Tıkanıklığın açılması için bazı yöntemlerden yararlanabiliriz. Lavabo açma teli tıkalı gideri açar mı, nasıl kullanılır, tıkanıklık yumuşak maddelerden dolayı oluşmuş ise tıkanıklık açma teli kullanılabilir. Normalde 3-6 metre uzunluğunda olan tel, lavabo giderinden sokularak tıkanıklığın olduğu yere kadar ilerletilir. Tıkanıklığa yol açan bez parçası gibi yumuşak malzemeye denk geldiğinde tel bunu kendine sararak dışarıya çıkartabilir.

Tıkalı lavabo gideri, içine kaçırdığınız bez parçası gibi maddelerden tıkandıysa telle açılabilir. Lavabo açma teli tıkalı gideri açar mı, nasıl kullanılır, tıkanıklık açılır mı diye endişe etmemelisiniz. Tesisatçı bu konuda en doğru kararı verecektir. Etrafı kırmadan tel yardımıyla tıkanıklığı siz açamadıysanız, tesisatçı tıkanıklık açma robotu ile kırma dökme olmadan tıkanıklığı açacaktır.

Lavabo Açma Teli Tıkalı Gideri Açar mı | Uzmanlar Tesisat

Lavabo Açma Teli Tıkalı Gideri Açar mı | Uzmanlar Tesisat

  • Lavabo açma teli evde kendi başımıza çözüm üretmek ve şansımızı denemek için kullanılan bir malzemedir. Bu açıdan Lavabo Açma Teli Tıkalı Gideri Açar mı sorusuna cevaben her tıkanıklığı açmaz olacaktır.
  • Lavabo açma teli çok sert bir cismi iterek tıkanıklığı açabilecek dayanıklılıkta değildir. Daha çok bez tarzı yumuşak cisimleri kendine sarıp dışarı çıkarmak için kullanılır desek yanlış olmaz.
  • Tıkalı gider ile karşılaştığımızda ilk akla ya kimyasal sıvı döküp tıkanıklığı açmayı deneriz bu olmadıysa nalbura gider tıkanıklık açma teli alırız.
  • Tıkanıklık teli ile yapılan uygulamada başarı oranı düşüktür. Denemekten ne çıkar deyip çözüm aradığımız bir araçtır. En azından tıkanıklık açmaya çalışırken bu tel pimaşlara zarar vermeyecek yapıdadır. Yani tıkalı gider açma teli,  elimize sert bir şeyler alıp pimaş giderini açmaktan çok daha iyidir.

Pimaş açma teli kullanıp tıkanıklığı açan tesisatçının tıkanıklık açma makinesi yok demektir. Pimaş gider açan teller, gider boru açma ve tıkalı lavabo gideri açma yolları yöntemleri arasında tesisatçı açısından yeri yoktur. Çünkü bu tür aletler evde basit işler için kullanılan profesyonel olmayan yöntemlerdir. Tıkanan mutfak gider pimaş borusu aşırı yağlandı ise önce makine ile tıkanıklık açılmalı sonra da pimaş yıkama cihazı ile yıkanmalıdır.

Lavabo Açma Sustası Tüm Giderlerde Kullanılır mı?

Lavabo açma teli giderin açılmasında kullanılmasında başarı sağlanması için lavabo açma teli yeni tıkanmış giderler için kullanılmalıdır. Borunun içine tıkanıklık teli uzatıldığında, lavabo açma teliyle tıkalı gideri açma işi yapılmaya başlanmış olur. Lavabo sifonunun duvara birleştiği yerde pimaş borusuna teli sokun, tıkalı gider açma aparatını ilerletin.

Tıkanıklık olduğunda tıkanıklık rögar kaynaklı ise, ana hat pimaş gideri ile ilgili ise, yatay pimaşlarla ilgili ise lavabo açma teli tıkalı gideri açmada işe yaramaz. Bu malzeme daha çok kısa mesafe de bez tarzı şeylerin sebep olduğunu düşündüğünüz tıkanıklıklarda işe yarar. Lavabo Açma Teli Tıkalı Gideri Açar mı sorusu çok sık sorulan sorulardan olup umarım cevabını verebilmişizdir.

Benzer Gönderiler: