Tıkanıklık Açma 759 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Lavabo sifonu tıkandı ise  çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Lavabo tıkandı su gitmiyor, lavabonun sifonu tıkanmış ise su geri gelir ve pis kokular ortaya çıkar. Lavabonun alt kısmındaki sifonda ya da  lavabo sifonun pimaş borusuna bağlandığı yerde tıkanıklık olduğunda su taşar.

Lavabo sifonu tıkalı ise sifondan su gitmez banyo giderinden geri gelir siz de bu yüzden mağdur olabilirsiniz. Böyle sorunlar karşısında profesyonel destek almalısınız. Lavabodan su gitmiyor, tıkalı lavabo nasıl açılır,  tıkanan gider borusu nasıl açılır, tıkalı gider borusu açma başlıkları tıkanıklık sorunu kaynaklıdır. Mutfak lavabosu tıkandı ise yağlanma kaynaklı, lavabo gideri tıkalı ise kıl tüy kaynaklıdır. Bu gibi durumlarda evde çözüm en etkili lavabo açıcı, mutfak lavabo açıcı kimyasallar kullanmaktan geçer.

Profesyonel lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri ile lavabodan gelen kötü kokunun da kaynağı olan tıkanıklık açılır. Lavabo hortumu tıkandığında kendi çabanızla gidermeniz için çoğu zaman uğraş verirsiniz ancak kalıcı bir çözüm getiremezsiniz. Böyle bir durum yaşadığınızda yaptığınız uygulamalar hep geçici çözüm olmuştur.

Oysa bir tesisatçıdan yardım almış olsanız, ustalar size yardımcı olacaktır ve kalıcı çözümü sunacaktır. Sifondan su gitmiyor ise bunun sebebini tespit edecekler ve yapılması gerekeni de anında yapacaklardır. Bunun gibi tesisat sorunları yüzünden mağdur olmayın, işini ehline bırakın. Sifondan su gitmiyor banyo giderinden geri geliyor ise bunun açıklaması gider borusunda tıkanıklık var demektir.

Lavabo Sifonu Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Lavabo Sifonu Tıkandı | Uzmanlar Tesisat

Lavabo Sifonu Tıkandı | Uzmanlar Tesisat

Lavabo Sifonu Tıkandı ise ilk aşamada bu sorunu ben çözebilirim deyip tornavida ile sifonu yerinden sökme ile işe başlarsınız. Ya da sifonun ucunu gider borusundan çıkarıp için güzelce boşaltırsınız. Sifonun içi tam temizlendikten sonra sifonun ucunu gider takıp lavaboya bolca su dökersiniz eğer su iyi gidiyor ise sıkıntı çözülmüş demektir. Yok eğer su yavaş gidiyor ise gider borusunda bir tıkanıklık olduğu açıktır. Bu durumda sizin yapacağınız pek bir şey kamadğı için robotla tıkanıklık açan tesisatçı çağırmanız  gerekir.

Diğer taraftan evye sifonu tıkanır ise çoğunlukla evye sifonu içerisinde yağlanma olmakta ve atıklar sifonu tıkamaktadır. Yağlanan evye sifonunda atıkların tutunması hayli kolay olmakta ve sürekli lavaboda su birikmekte giderden su yavaş gitmektedir.

Wc sifon tıkalı ise klozet ile banyo gideri birbirine bağlantılıdır. Eğer klozette bir tıkanıklık varsa böyle bir sorunu yaşamanız kaçınılmazdır.

Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır ve Tıkalı Boru Nasıl Açılır?

Klozette tıkanıklık sorunu olursa sifona basınca su gitmez ve banyo giderinden geri gelir. Klozete kaçırılan bir bez parçası bile buna sebep olabilir. Bu durumda klozet tıkanıklığının açılması gerekir. Daha fazla mağdur olmamak için bir tesisatçı çağırın. Robotla klozet açma işlemi yapılsın. Klozet tıkalı olduğu zaman sifonu çektiğinizde su seviye olarak daha aşağıda bulunan banyo giderinden geri gelecektir. Buna son vermenin yolu tıkalı klozetin açılmasıdır. Tıkalı boru robotla kırma dökme yapmadan profesyonel tesisat gider açma yöntemleri ile açılır.

Mutfak lavabolarının tıkanması, tıkalı boru açma kimyasalı, tıkalı boru açma teli ile evde sorunu biz çözebilir miyiz? Genelde sorun çözülmez ancak sorun çözülmüş olsa da çok uzun süreli kullanım sağlanamaz.

Diğer taraftan banyo tıkanıklığı açma yöntemleri,  mutfak gider borusu nasıl temizlenir gibi teknik kısımlar için hem bilgi hem de cihaz gerekli olduğu unutulmamalıdır. Bu açıdan evde yapılacak müdahaleler cihaz olmadan kısıtlı olur. Müdahale kısıtlı olunca sorunun çözümü de kısmi olur.  Mutfak gideri sifon tamiri için nalburdan sifon alıp değiştirebilirsiniz ancak lavabo suyu çekmiyor gibi bir durumda tıkanıklık cihazı olmadan kalıcı çözüm de olmaz. İşin özeti lavabo sifonu tıkandı ise ve sorun sifon kısmında değilde gider borularında ise profesyonel yardım alın.

Benzer Gönderiler: