Tıkanıklık Açma 605 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Lavabo tıkanıklık açmanın püf noktası için evde vereceğiniz uğraşlar dikkatli olmazsanız sizi çözüme ulaştırmadığı gibi yeni sorunlara da sebebiyet verebilir. Başta ağır koku, suların gidere gitmemesi gibi sorunlara neden olan lavabo tıkanıklığı halinde lavabo tıkanıklığı açmanın püf noktaları hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Tıkanıklığın etrafa zarar vermeden nasıl açılacağı bilinir ise çok faydasını görürsünüz.

Lavabo tıkanıklığı açmanın püf noktaları ve tıkanan lavaboyu açmanın en doğal yolu, karbonat ve sirke ile lavabo açma yoludur. Diğer taraftan lavabo tıkandı su gitmiyor ise evde kostik lavabo açma veya lavabo açıcı da bir çözüm yoludur. Lavabo tıkanıklığı açmak için birbirinden pratik uygulamalar ile tıkanıklığı açabildiniz mi? Cevabınız evet ise bu uygulamayı her tıkanıklık olduğunda denersiniz. Ancak tıkanıklık açılmaz ise sakın sert cisimlerle pimaşa vurmayın müdahale etmeyin. Pimaş kırılır ise dert bir iken iki olur masraf çok daha artar.

Su lavabo giderinden gitmiyorsa, lavabo tıkanıklığı açmada püf noktalara ihtiyaç var demektir. Boru tıkanıklığı açma için tuz ve sirke ile basit lavabo açma yöntemleri de olsa bu yöntemlerle tıkanıklık açılmadığında yapılacak bellidir. Tıkanan lavabolar için profesyonel lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri bu noktada devreye girer. Su dolu tıkalı lavabo nasıl açılır veya en etkili lavabo açma yöntemleri için bizleri aramanızda her zaman fayda vardır.

Lavabo Tıkanıklık Açmanın Püf Noktası Nedir?

Lavabo giderinin tıkanmasına neden etkenler herkesi zor durumda bırakabilir. Lavabo tıkanıklığı açmanın püf noktaları bilinir ise sorunsuz şekilde tıkanıklık açılabilir.

  • En iyi çözüm lavabo giderinin tıkanmasına neden olacak şeyler lavabo giderine atılmamalıdır. Lavabo giderini özellikle uzun saç teli tıkar. Sifona, boru iç yüzeyindeki kirli yerlere sarılıp tıkanıklığa zemin hazırlar.
  • Genelde formlarda da paylaşılan karbonat ve sirke ile tıkanıklık açma uygulamasıdır.
  • Karbonat sirke belli bir oranda karıştırılıp gidere dökülür. Sonrasında biraz beklenip sıcak su dökülerek tıkanıklık açılmaya çalışılır.
  • Bu uygulamayı evde kendimiz yaparak tıkanıklığı açmayı deneyebiliriz. Eğer tıkanıklık çok yoğun yaşanıyor ise bu yol etkili olmayacaktır.
  • Bazende küçük çapta yaşanan tıkanıklık için nalburdan tıkanıklık açma teli alıp gideri açmayı deneyebiliriz.
  • Tıkanıklık açma kimyasalı alıp gidere dökebilirsiniz. Burada kullanma kılavuzuna göre hareket etmeniz önemlidir.
Lavabo Tıkanıklık Açmanın Püf Noktası | Uzmanlar Tesisat

Lavabo Tıkanıklık Açmanın Püf Noktası | Uzmanlar Tesisat

Bahse konu bu yöntemler ile tıkanıklık açılmaz ise gider borularını tahrip edecek uygulamalardan uzak durun. Aksi halde boruya zarar verip su kaçağı sorununa da neden olursunuz. Sorun bir iken iki olur ve maliyette çok artar.

Bu konuda profesyonel yardım da alınabilir. Özellikle sıkça tekrarlayan lavabo tıkanıklığında bir tesisatçı çağırmanızda yarar vardır. Tesisatçının cihazla lavabo tıkanıklığı açması tercih sebebiniz olmalıdır.

Evde tıkalı lavabo nasıl açılır, tıkalı gider borusu nasıl açılır?

Evde en etkili lavabo açma yöntemi, kırmadan tuz ve sirke ile lavabo açma olup mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor ise burada da kimyasal açıcı kullanılabilir. Kırmadan Lavabo Tıkanıklık Açmanın Püf Noktası için tıkanıklığın ne kadar ciddi olduğuna göre değişkenlik gösterir. Tıkanıklık çok önemli olmaz ise pompalama, sirke, karbonat ya da lavabo aç gibi kimyasallar malzemeler kullanılabilir. Ayrıca mutfak lavabosunun yağlanma nedeniyle tıkanması yaygındır.

Bu tür tıkanıklıkta sıcak su ile birlikte çamaşır suyu kullanılabilir. Ancak bazı hallerde inatçı tıkanıklık sebepleri olabilir. Bu durumda lavabo tıkanıklığının cihazla açılması en doğru seçenektir. Tıkanıklık oluşmadan düzenli lavabo aç gibi kimyasal kullanmak hem tıkanıklığı önleyecek hem de bakımlı bir gideri uzun süreli sorunsuz kullanacaksınız. Lavabo Tıkanıklık Açmanın Püf Noktası başlıklı yazımızı beğendiyseniz lütfen yazımızı beğenin.

Benzer Gönderiler: