Tıkanıklık Açma 1339 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Lavabodan su geri geliyor ise öncelikli husus diğer giderlerde aynı sorun var mı bir bakın. Sonrada neden lavabodan su geri geliyor bunu anlamaya çalışın. Bu yazımda lavabo giderinde oluşan bu tesisat arızası hakkında bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız. Tıkalı lavabo açma gereği, suyun geri gelmesi durumunda lavaboda su birikiyor olması durumunda ve  gider borusundan su geri geliyor olması durumunda ortaya çıkar.  Lavabo giderinden su geri geliyor ise lavabodan suyun geri tepmesi gibi bir durum olduğunda evde tıkanıklığı kimyasal açıcılar ile açmayı deneyebilirsiniz.

Gider borusundan su geliyor geri tepiyor, mutfak lavabo giderinden pis su geliyor veya lavabodan su geri geliyor ne yapmalıyım? Giderden su taşması ve lavabodan su geri gelmesi durumunda yapılması gereken ilk şey giderlerin kullanılmamasıdır.

Gider tıkanmış ise önce tıkalı giderin açılması gerekir. Mutfak giderinden su gelmesi demek hem koku hem de etrafın batması demektir. Eğer tıkanıklık daha öne yaşandı evde biz bu işi çözdüysek giderlere zarar vermeden tekrar tıkanıklığı açmaya çalışmalısınız. Baktınız önceki gibi kolay açılmıyor tıkanıklığı açmak için sert cisimler kullanıp pimaş boruya zarara vermeyin.

Lavabodan Su Geri Geliyor Ne Yapmalıyım?

Lavabo giderinden su gelmesi durumunda ilk akla gelen tıkanıklık olduğudur. Çünkü, tıkanıklık olduğunda pis su gider hattında kullanım suyu gitmeyecek geri gelip gider taşacaktır. Pis su evde hijyenik ortamlara zarar vereceği için makine ile oluşan tıkanıklık kırma dökme olmadan açılmalıdır.

Bulaşık makinesi giderinden su geri gelmesi durumunda lavabodan su yavaş gidiyor ise ve giderden su taşması durumunda tıkanıklık için harekete geçilmelidir. Lavabo en fazla kullanılan giderler arasında olduğu için burada tıkanıklık da çok olur. Saç telleri, sabun artıkları, ufak tefek çöpler lavabonun tıkanmasında etkilidir. Lavabodan su geri geliyor gibi bir sorununuz varsa ve siz bunu çözemeyecek iseniz mutlaka tesisatçı usta çağırıp arızanın çözülmesini sağlayın.

Pimaş borularında uzun zaman kullanım sonucu kirlenmeye dayalı çap daralması yaşandığı için su gitmeyip geri taşar. Daralan pimaş hattına en küçük bir yabancı cisim bile suyun geri gelmesinde etken olabilir.

Lavabo giderlerine atılan saç tellerinin bu tıkanıklığın yaşanmasında büyük payı vardır. Lavabodan su geri gelir ise ne yapmalıyım diye düşünenler için pratik yollar elbette var. Bunları madde madde aşağıda paylaşıyor olacağız.

  • Tıkanan lavabodan su geri geldiğinde öncelikle yapmamanız gereken şey elinize sert uzun demir tel gibi cisimlerle pimaşı açmaya uğraşırken pimaşlara zarar vermemelisiniz.
  • Lavabodan su geri geldiğinde pompalamayı deneyin. Basit bir plastik lavabo pompalama ile basınç yapın.
  • Açılmaz ise bol sıcak su dökün, yine açılmaz ise tıkanıklık açma kimyasalı alıp, kullanışını a-okuyarak gidere dökün. Burada şuan dikkat edin, kimyasalı kullandıktan sonra soğuk su mu dökücem, sıcak su mu, hususunda hata yapmayın.
Lavabodan Su Geri Geliyor | Uzmanlar Tesisat

Lavabodan Su Geri Geliyor | Uzmanlar Tesisat

Lavabodan su geri geliyor ise önce kendi çabalarınızla buna çözüm bulmayı denedik olmadı. Tıkalı lavabo açılmaz ise cihazla tıkanıklık açan bir tesisatçı çağırmanızı öneririz.  Kameralı cihazla lavabo gideri görüntülenerek tıkanıklığın boyutu ve yeri tespit edilebilir.

Lavabodan Su Geri Geliyor Tıkalı Lavabo Açma Kaç Para

Lavabo sifonunun duvardaki gider bağlantısından su akmaya başlar ise tıkanıklık vardır. Lavabodan su gelmesi ya da lavaboda su birikmesi suyun taşması tıkanıklığın açılmasını gerekli kılar. Su giderinden gelen pis su olduğunda gider suyu geri veriyor diyebilir ve açmak için uygun fiyat araştırması yapar bu işi çözecek yol yöntem bulmaya çalışırız. Banyo giderinden su taşması, mutfaktan su geri geliyor olması  aynı şekilde sorunun çözümü için bizi harekete geçirir. Burada bütün bu sorunlar varken bir de tıkanıklık açtırma fiyatları yüksek olur ise bu da sizi zorlar.

Banyo giderinden gelen su, bulaşık makinesi giderinden su gelmesi durumunda tıkanıklık olabilir. Tıkanıklık açılmadan su geri gelecek ve giderden taşacaktır. Lavabo tıkanıklık açma ücreti üst kat daireler için ortalama 300 TL civarındadır. Mutfak lavabosu su kaçırıyor ise sorunda tıkalı mutfak gideri ise ücret bu çizgide olup çok değişkenlik göstermez.  Lavabodan Su Geri Geliyor ise hızlı çözüm için robotlu makineli uygun fiyatla tıkanıklık açma hizmetini almak gereklidir.

Benzer Gönderiler: