Tıkanıklık Açma 1604 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Musluktan su az geliyor diye yakınanlar oluyor. Bunun sebebi şebeke suyunun basınçlı gelmemesi olabileceği gibi tesisatınızdan kaynaklanan başka bir sebep de olabilir. Buna sebep olan etkenin belirlenmesi için bir tesisatçıdan yardım alabilirsiniz. Musluktan soğuk su az akıyor, musluktan su az geliyor veya evde su basıncı az musluktan su gelmiyor gibi durumlarda profesyonel yardım alınmalıdır.

Musluklardan çok az su gelmesi ve su tazyikli gelmiyor olması temiz su tesisat borusunda tıkanıklığı işaret eder. Çok az su geliyor ve evde su basıncı az bir de giderek de basınç azalıyor ise yapılması gereken bellidir. Çeşmeden sular az akmaya başladı, musluktan su çok az akıyor gibi şikayetlerde tesisatçı çağırıp net çözüme kavuşabilirsiniz.

Evdeki Musluklardan Az Su Akıyor ve Neden Musluktan Su Az Geliyor

Musluktan çok az su gelmesi, musluktan soğuk su akmaması, musluktan az su akması ve musluktan şebeke suyu az akıyor olması ile evdeki işleriniz de aksar. Şebeke suyunun fazla basınçlı gelmediği durumlarda musluktan su az geliyor şikâyeti olabilir. Ancak bu durum basıncın yükselmesiyle birlikte çözümlenecektir. Bunun dışında tesisatta olan tıkanıklık, muslukların girişinde bulunan filtrede biriken pislikler, kireçlenme ve paslanma gibi etkiler de suyun az gelmesine neden olabilir. Bu sorunun belirlenmesi için bir usta çağırmanızda yarar vardır. İşinin ehli olan bir usta size yardımcı olabilir.

Musluktan su az geliyor ise bunun düzeltilmesi için öncelikle nedeninin tespit edilmesi gerekir. Sadece şebeke suyunun basıncından kaynaklanan sorun varsa herhangi bir işlem, tamirat yapmaya gerek kalmaz. Ancak tesisatta oluşan tıkanıklıktan ya da musluktan kaynaklı bir neden varsa bunun tamir edilmesi şarttır. Tamirat sonrasında musluktan akan suyun miktarı normale dönecektir.

Musluktan Su Az Geliyor | Uzmanlar Tesisat

Musluktan Su Az Geliyor | Uzmanlar Tesisat

Batarya ve musluktan hiç su akmaması, duştan az su gelmesi, su vanası açık su gelmiyor veya su az geliyor durumlarında önce tespit gereklidir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sorunun kaynağı belirlendikten sonra da gerekli tamiratlar yapılır.

 Evdeki Musluklardan Az Su Akıyor ve Musluktan Su Az Geliyor  Çözümü Var mıdır?

Şebeke suyundan gelen suyun basıncı düşük ise burada yapılması gereken İSKİ ile iletişme geçip durumu izah etmenizdir. Bu durumla ilgili İSKİ çalışanlarını gönderip basıncın şebeke girişi ile ilgili olup olmadığını kontrol ettirecektir. Eğer şebeke su basıncı düşük ise İSKİ bu arızayı giderecektir. İSKİ ile ilgili bir durum yok ise size bir ustayı çağırıp basınç düşüklüğünün nedenini bulmasını isteyin diyeceklerdir.

Başta şu hususa da dikkat etmeniz gerekir. Şebeke su basıncı sadece sizin dairenizde mi düşük yoksa diğer bütün dairelerde de aynı mı? Eğer sadece sizin dairenizle ilgili bir sorun var ise burada İSKİ çağrılmamalıdır. Çünkü görünen sadece sizin tesisatınızda bir sıkıntı olduğudur. İSKİ bütün dairelerde basınç problemi olduğunda çağrılmalıdır.

Diğer taraftan şebeke su basıncı normal iken sizin dairenizde musluktan su az geliyor ise burada tesisat kontrol edilmelidir. Temiz su tesisatında tıkanıklık var ise cihazla tıkanıklık açılmalı ve sorun kalıcı olarak çözülmelidir. Temiz su tesisatında tıkanıklık ya saat giriş veya çıkışında, ya musluk filtrelerini pislik tıkadığı için, ya da tesisatta kaynak hatası vardır. Burada tesisat kaynak hatası var ise tıkanıklığın olduğu tesisat değişmelidir.

Musluktan Su Az Geliyor ise bunun asıl nedeni belirlenip bu doğrultuda çözüm üretilmelidir. Sorunun kaynağı bulunmadan üretilecek çözüm isabetsiz olacaktır.

Benzer Gönderiler: