Tıkanıklık Açma 699 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pik boru ve pvc boru tıkanıklığı açma yöntemi teknolojik cihazları gerekli kılan bir uygulamadır. Pik borularda tıkanıklık açma, tıkalı banyo gideri açma ve mutfak gideri açma işi elbette robotla kırmadan yapılmalıdır. Boru çapı daralmış borularda ise genelde tıkalı gider açıldıktan sonra yıkama yapılır.

Profesyonel tesisatçılar, teknolojik cihazlarla kırmaksızın pik boru ve pvc boru tıkanıklığı açma uygulamasını gerçekleştirir. Pik boru pvc boruya göre daha eskidir, pik boru ve pvc boru tıkanıklığı açma yapılarak tıkanmış gider boru açma işlemi yapılmış olur. Robotla pimaş boru açma, pimaş tıkanıklığı açma uygulaması pik döküm boru açmaya göre daha kolaydır. Pvc atık su boru açma yapılırken hat uzunluğu ve boru çapı da önemlidir.

Boru çapı daraldığında tıkanıklık olur ve bu sebebe dayalı eskimiş pik borularında tıkanıklık olasılığı daha yüksektir. Su tesisatçısı, tıkalı boru açma, tıkalı klozet açma gibi zor olan işleri profesyonel uygulamalar ile açar.

Makine ile Pik Boru ve Pvc Boru Tıkanıklığı Açma

Bu borular atık suların, atıkların kanalizasyona taşınmasında işlev görürler. Zamanla pik boru ve pvc borularda biriken atıklar tıkanıklığın yaşanmasında önemli bir etkendir. Bu borular görünürde olmadığı içinde, tıkanıklığın kırmadan açılması çok önemlidir. Bu yüzden pik boru ve pvc boru tıkanıklığı açma hizmetini cihazla veren, robotla boru tıkanıklığı açma işlemi yapan tesisatçı çağırmalısınız.

Pik Boru: Pis suyu kanalizasyona taşıyan, dirençli, ses filtreleme özelliğine sahip, yanmaya dayanıklı boru çeşididir.

Pvc Boru: Pis suyu kanalizasyona taşıyan maliyet olarak pik boruya göre daha ucuz ve  kendine has farklı avantajları olan borudur.

Pik Boru ve Pvc Boru Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Pik Boru ve Pvc Boru Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Pik Boru Avantajları:

  • Bağlantı yerlerinde sızmaya dayanıklı bir yapısı olması,
  • Ses filtreleme, gürültü iletiminde aracı olmaması,
  • Yüksek ısı farklılıklarına dayanıklılık(+95 ve -200 derece),
  • Korozyona karşı dayanıklı bir yapısının olması,
  • Atıkların rahat ve kolay ilerleyebileceği kaygan iç yapısı,
  • Yanmaya dayanıklık olması ve yangın olduğunda yangının dağılmasında aracı olmaması,

Bu boru tipinde tıkanıklık oluşması her ne kadar zor olsa da zamanla atıkların birikmesi ile tıkanıklık olduğunda önce tıkanıklık açılır. Sonrasında pimaş yıkama cihazı ile pik borular yıkanır ise pik boruların kullanım ömrü daha da uzamış olur. Bu tip borularda tıkanıklığın açılması profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. çünkü dökme olan bu tip borular 15 – 20 yol sonra mukavemetini kaybedeceğinden kırılma riski taşır.

Pvc Boru Avantajları:

  • Nem direnci, asit direnci ve korozyon direnci yüksektir.
  • Pvc borular besin kaynağı olmayıp fareler tarafından ısırılmaz ve yıpratılma olasılığının çok düşük olduğu bilinir.
  • Montaj kolaylığı bu tip borularda tesisatçılar için avantajdır.
  • Pvc borularının esnek olmadığı için tıkanıklık açılırken sert cisimlerle müdahale etmeye kalkışmayın.

Tesisatta bulunan pik boru ve pvc boru tıkanıklığı için öncelikle kameralı görüntüleme hizmeti verilmelidir. Bu kameralı cihaz tıkanıklığın yerini tespit ettiği gibi, tıkanıklığın oluşmasına neden olan yabancı maddeyi de tespit eder. Bundan sonraki aşama pik boru ve pvc boru tıkanıklığı açma işleminin yapılmasına gelir. Ustalar bunu da robotla yaparsa fayanslar kırılmadan tıkanıklıktan kurtulmuş olursunuz. Tesisatla ilgili farklı alanlar olsun bu konu olsun sorulan sorulara doğru cevap verilmelidir.

Pik boru denilen demir boru, pik boru nedir, atık su borusu tıkanıklığı açma gibi sorulan sorular için en etkin cevap verilmeli ve çözüm üretilmelidir.

Makine ile Pik Boru ve Pvc Boru Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Tesisattaki tıkanıklık sorunları herkesin yaşayabileceği problemlerdir. Atıkları kanalizasyona gönderen bu sistemde tıkanıklık en beklenen sonuçlardan biridir. Tıkanıklığın açılması ise, yeni yöntemler kullanıldığı zaman kolay olur. Etrafı kırmadan, zarar vermeden tesisattaki tıkanıklık açılmalıdır. Pik boru ve Pvc boru tıkanıklık açma için deneyimli bir tesisatçıdan yardım almalısınız. Bu sayede cebinizden fazla parada çıkmaz. Ortalama bir dairede tıkanıklık açma fiyatı 200 TL ‘dir. Fiyat gider tıkanıklık çeşidine göre yukarı yönlü artar.

Tıkanmış wc açmak, pimaş pvc borularında tıkanıklık açmak, tıkalı gider açma görüntüleme, pik döküm atık su boruları tıkanıklığı açmak için verilen fiyat makul düzeydedir. Pik boru ve pvc boru tıkanıklığı açma işi için profesyonel yardım alınmalıdır.

Benzer Gönderiler: